Panická porucha

vanda323
28. nov 2021

Dievčatá, viete čo sa mi v noci stalo? No som si naozaj myslela že odpadnem. Keby že není manžel doma, možno aj odpadnem, pretože som bola tak vystresovaná. Zobudila som sa totiž na to že som bola zatvorená v nejakom dome a na silu ma chceli zaočkovať. Ja som vravela že ešte nie, že neskôr. Stala som pri okne, a toho Pána čo ma chcel očkovať som vyhodila z okna 😔😪 Strašne živé to bolo. Zobudila som sa na to že mi hrozné bucha srdce. Nevedela som to zastaviť celá som sa triasla. Zobudila som manžela. Spravil mi Magnosolv ukludnil má rozprávali sme sa. No trošku mám zas stres lebo ten Magnosolv je predsa len na predpis. A brala som o 9 večer no a potom mi manžel spravil ešte raz o pol druhej ráno. Ale nástup účinku bol fakt rýchlo. No som z toho vykolajena celá. Bojím sa aj zaspať.

mrnoname
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hebba25
28. nov 2021

Magnosolv ti neuškodí, neboj sa.

beataxxx
28. nov 2021

Tak sa daj zaockovat a panika Ta prejde 🙂🙂🙂

vanda323
autor
28. nov 2021

@hebba25 Ďakujem ti za odpoveď bolo to strašné. Aj muž sa asi zľakol lebo som mala pulz cez 200

vanda323
autor
28. nov 2021

@beataxxx Od veci,.prepáč. Si nevieš predstaviť čo som v noci prežila a aký je nepríjemný paničky atak. Pulz som mala cez 200 nebolo mi všetko jedno

mrnoname
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
autor
28. nov 2021

@mrnoname Tak to mi je jej naozaj ľúto, nevieš si predstaviť čo prežíva a ani tí to neprajem. Je to stav keď si myslíš že je vážne koniec.

hebba25
28. nov 2021

@beataxxx keď jej očkovanie spôsobuje nočné mory, asi by to nebolo správne riešenie

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
autor
28. nov 2021

@raja95 Nechápem to tiež. Bolo mi fakt strašne . Ešteže bol doma manžel keby som sama tak neviem čo sa stane, možno aj odpadnem naozaj

mrnoname
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
autor
28. nov 2021

@mrnoname Ja som za odborníkom šla. Som tehotná . Chceli mi nasadiť AD povedala som že skúsim to s magneziom a ak to nepôjde tak bohužiaľ asi budem musieť liek.

snowflake07
28. nov 2021

@vanda323 sny sú prejavom toho čo sa ti buri v hlave.Je to tvoje podvedomie.Momentalne prežívas vo vnútri neskutočný strach z niečoho a ešte všade očkovanie ktoré nechceš.Si veľmi emotívna a negatívne emócie nevieš spracovať len sa v tebe ukladajú.Snaz sa vedome vyhľadávať dobre veci ,ktoré ti nebudu v mozgu robiť šarapatu.

vanda323
autor
28. nov 2021

@snowflake07 Ahoj, ďakujem ti za komentár, tiež.mi to takto manžel vysvetlil. Povedal mi že chvíľku nemám sledovať správy a dianie vo svete ak má to znepokojuje.

hebba25
28. nov 2021

@vanda323 pozeraj si radšej videá s detičkami alebo zvieratkami. Veľmi to upokojuje

mrnoname
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mrnoname
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
podmostom
28. nov 2021

@vanda323 ahoj a si očkovaná? Ak nie, možno to v podvedomí riešiš, ci by si sa nemala zaočkovať. Nechceš sa o tom očkovaní porozprávať s obvodnym a gynekológom, ze co by ti oni navrhli?

oysterka
28. nov 2021

@vanda323 Ahoj, ja ti uplne rozumiem lebo sama asi posledne 3-4 roky trpim uzkostami a panickými atakmi. Zacala som chodit ku psychologicke a to mi dost pomaha takze ti to tiez odporucam ak nechces brat lieky a hlavne v tehotenstve... Podvedomie pracuje nonstop to je jasnee, ja sama mam hrozu z toho covidu pretoze som v polke tehotenstva a nezaockovana (chcela som sa dat zaockovat no zistila som, ze som tehotna.. teraz cakam az po porode) Urcite nepozeraj telku co sa tyka sprav, vobec! Ak sa mas dozvediet nieco dolezite co sa tyka opatreni tak ti to povie partner.. Tak isto ti odporucam medovkovy caj (ten sa moze v tehotenstve) a mna pekne ukludnuje, tiez beriem magnesium (magnosolv nepoznam), dala som si namiesat bachove esencie - mam take co uzivam 4x denne ked mam zasa stavy a taktisto mam pohotovostne ked to pride jak blesk z jasneho neba. Je to velky kus prace na sebe no mozem ti povedat, ze to naozaj funguje! Lieky ti mozu dat kedykolvek tak skus bojovat najprv bez nich inymi cestami. Ja musim povedat, ze som teaz naozaj vyrovnana a spokojna 🙂 VELMI TI DRZIM PALCE A POSIELAM POHODOVU ENERIGU BEZ STRESU 🙂 🙂 🙂

kormino
28. nov 2021

Ahoj,som vyše 20 rokov liečená na PP.Beriem AD ,jednu tabletku ráno,normálne fungujem pracujem,šoférujem.Pred liečbou som sa 2 roky liečila magnézium,persenom ,bylinkami ,sem tam neurol.Efekt žiadny.Až po nasadení AD nastalo zlepšenie asi po troch týždňoch.Bola to neskutočná úľava,prešli všetky príznaky ako tlaky okolo srdca,búšenie srdca,tŕpnutie ruky,pocit dusenia atď.Tiež to mám dedičné,matka sa začala liečiť až v pokročilom veku.Ona mala aj pridruženú depresiu,robila mi v detstve zo života peklo,preto som sa zaçala včas liečiť.. Odporúčam to aj ,tebe,nie je to žiadna hanba a život je krajší a bez utrpenia.Prajem veľa zdravia🥰

mrnoname
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
autor
28. nov 2021

@podmostom Ahoj, práveže áno rozmýšľam nad očkovaním. Len som tehotná, a riešim to v sebe že či áno či nie. V októbri som mala dosť silný Covid.
Neviem čo robiť, vieš ako som sa v noci zľakla? Ach...pulz som mala cez 200😪

vanda323
autor
28. nov 2021

@kormino Ahoj, ja som už v minulosti AD brala. Viem že pomáhajú. Len som v siedmom mesiaci tehotenstva, a bojím sa nechcem uškodiť bábätku.

vanda323
autor
28. nov 2021

@oysterka Ahoooj jej ďakujem za pozitívnu energiu 😘
Strašne som už z toho vyčerpaná, nevládzem som smutná.
Neviem kde robím chybu. ..v noci mi bolo naozaj zle, Vďaka Bohu že som neodpadla. Už aj manžel sa veľmi bál. Videla som na ňom. Pulz cez 200

kormino
28. nov 2021

Moja dcéra je v 32 týždni už je dva krát očkovania.Druhy krát bola v 30 týždni,NÚ takmer žiadne,okrem bolesti ruky.Je to na tebe,ale myslím si,že keď si mala teraz kovid ,skús si dať urobiť protilátky a zaočkuješ sa po pôrode.Ja som mala dosť ťažký kovid vlani v novembri a zaočkovala dom sa v júli.K tým AD ,mne psychiatrička povedala,že v tehotenstve plodu neškodia,len teraz by som ich nezačala brať,lebo tie začiatky bývajú všelijaké kým liečba zaberie,ale to isté vieš.

nevestamary
28. nov 2021

Urcite si najdi psychologicku, ktora ti pomoze vysporiadat sa s narocnymi situaciami. Niekedy si clovek nevie pomoct sam.

laila22
28. nov 2021

@vanda323 Ahoj. Ja Ti rozumiem... Včera sme mali niečo obdobné doma. Kto to nezazije ten to nepochopí.. Choď za odborníkom, možno nájdete nejaké riešenie..Držím palce. Ak by si niečo potrebovala IP.

vanda323
autor
28. nov 2021

@kormino Ahoj, ďakujem ti za reakciu. Taká som smutná sama zo seba . Mám pocit že čo ak som zlý človek preto sa mi to deje.

podmostom
28. nov 2021

@vanda323 aha, tak to neviem, ked si prednedavnom prekonala koronu, ci treba teraz ockovat, skus sa tych lekarov popytat, zrejme mas teraz imunitu proti korone. A pises, ze si v minulosti uz brala AD, tak zrejme ta uz v minulosti nieco trapilo, preco sa u teba objavuju taketo stavy, asi by nebola zla nejaka psychoterapia, ze z coho to u teba cele vzniklo a na to nejak popracovat. Inak aj po korone maju niektori ludia psychicke problemy, aj ked len docasne. Hm, no hlavne aby sa ti poporodna depresia nevyvynula, ak sa necitis dobre teraz. Mala by si sa nejako ukludnit, zvolnit, poprosit okolie o pomoc, psychologa.