Parazity v tráviacom trakte

jaro1234444
7. nov 2023

Ahojte, chcem sa opýtať na parazity v tráviacom trakte. Ako sa zisťujú? za kým treba ísť? vzorku stolice mi brali ale iba na kalprotektín. Mám totiž veľké ťažkosti čo sa týka brucha, ale neviem konkrétne čoho. Gastroenterológ mi povedal, že mám podráždený žalúdok a duodeno gastrický reflux, žlč sa mi vracia teda asi do žalúdka. Nikto mi nepovedal či z toho môžu byť problémy, na sone som bol tiež aj na alergie, tam mi zistili intoleranciu laktózy. Mám dlhodobo a denno denne ťažkosti ako keby sa mi zdvíhal žalúdok alebo bol podráždený, veľa krát ma napne a ak nie to tak nábeh na napínanie, pri umývani zubov tiež ma hrozne napína a to som nikdy nemal takéto. Občas som sa aj pozvracial. Po jedle to je tiež ťažko a ako keby mi ho telo nechce ani prijať a tráviť. Iné vyšetrenia asi mám, no napadlo ma ešte na parazity či mi nemôžu spôsobovať toto, v stolici som si všimol aj také dierky. Bojujem už skoro rok s týmito ťažkosťami a nikto mi nepovedal z čoho sú a ako ich riešiť, so psychikou som si súvis nevšimol, riešil som to aj ale s psychiatričkou, nezabrali ani od nej žiadne lieky. Je to na nervy, potom mi neostáva nič iné len hľadať a domýšľať si čo to môže byť a čo ešte absolvovať. Ak mi niekto poradí budem rád

monika4487
7. nov 2023

A SIBO, HIT vam alergolog neponukol spravit?

jaro1234444
autor
7. nov 2023

@monika4487 nie, neviem popravde ani čo to je. Dá sa z toho zistiť problém?

taktotedanie
7. nov 2023

Nestuduj si kazdu stolicu 🤦🏻‍♀️ ved je jasne ze moze byt porovita

monika4487
7. nov 2023

@jaro1234444 mate sukromnu spravu