Partner má nález v hrubom čreve

29. sep 2023

Ahojte, dnes bol priateľ u doktora a niečo mu našli v hrubom čreve nevedel presne povedať čo tak ho poslal ku chirurgovi a tam sa uvidí akurát tam čaká ale ja som z toho celá smutná čo bude , netváril sa doktor nadšene takže niečo mu tam našli pravdepodobne asi nádor alebo ja neviem 😞 prikladám aj fotku snažím sa vylúštiť čo to asi môže byť ale ja tomu nerozumiem ak je tu niekto kto sa vyzná do týchto papierov prosím napíšte. Priateľ išiel k doktorovi preto lebo ma bolesti v oblasti pupku a trocha schudol 3kg. Neviem čo to môže byt ak je to nádor v hrubom čreve ako sa to lieči ? Je to vyliečitelné ?:( máme 2 detičky spolu a neviem si predstaviť žeby sa niečo stalo . Ďakujem :(

martinmmartin
29. sep 2023

Diverticul colon descendens . Vydurenina hrubrho creva cize v hrubom creve na jeho zostupnej casti ( tesne pred konecnikom) sa mu spravil vyklenok co nikam nevedie a on na neho furt tlaci . treba opravit lebo mu to moze prasknut a to byva KO. Ak sa to spravi vcas tak sa problem vyriesi.

autor
29. sep 2023

@martinmmartin ako opraviť ? Chirurgicky ? Čo sa môže stať ? Čaká na chirurgii momentálne takže tam mu povedia čo ďalej asi mu to podľa mňa budú operovať

martinmmartin
29. sep 2023

je to ako vydutie hadice. Tlaci sa v nej material ktory v slepej ulicke nema kam ist a moze teda postupne prasknut. Treba to vybrat a zase zosit tak aby bola hadica priama bez slepych odbociek nech sa material ma kam posunut ked sa na neho zatlaci

3009
29. sep 2023

To má diverkulitídy - nie vždy ich treba operovať. Liekmi sa to dá zväčša preliečiť, ak by to nešlo ani infúziami tak jedine operačne.

ankare
29. sep 2023

Nápis do skupiny Zdravotníci na MK. Skoré uzdravenie!

alickapusinka
29. sep 2023

@martinmmartin TY si lekár.