PCR test ako samoplatca

victoriafreya
11. dec 2021

Ahojte, nakoľko neviem k tomuto nikde nájsť informácie tak sa pýtam tu - samozrejme k lekárovi aj na hygienu som sa snazila niekolkokrat dovolat, obom bezuspesne. Ide o to, ze som v karantene z dovodu, ze mam maminu pozitivnu. Ja som sa podla instrukcii zaregistrovala na pcr test avsak ten mam az na 18.12. V case registracie mi nic nebolo. Avsak odvcera uz mam priznaky, teplotu, zimnicu, kasel a pod. A teraz k otazke - mozem ist dnes na test PCR ako samoplatca ? Kedze je zrejme, ze Covid mam tak ja budem zbytocne potom od 18.12. zase dalsich 10 dni v karantene a neviem co robit, na odberove miesta takiato nemozem najst telefonny kontakt stretli ste sa uz niekto s takouto aituaciou ?

dzina007
11. dec 2021

termin 18teho ti prislo preto ze oni pri kontakte naschval davaju neskorsie terminy aby bola istota zachytenia

basska_b
11. dec 2021

@victoriafreya Cesta na test nie je porušenie karantény. Určite by som išla, nebudeš mať inak papier o prekonani! Mne sa to stalo presne pred rokom, príznaky som mala 1 deň a bolo po covide 😁 test ma už nezachytil

lilope
11. dec 2021

@dzina007 mne nemusíš nič vysvetľovať ako to malo byť, jednoducho to bolo taktom ako ti píšem. Pracujem na MV SR a kolegovia boli na neplatenom voľne, v karanténe, na odporúčanie RÚVZ Žilina a chýbali im hodiny v danom mesiaci. Pretože keby sa covid rozniesol, mohli by zavrieť celé oddelenie čo je nepredstaviteľné.

ajka0207
11. dec 2021

@lilope môj muž tak bol, ale je pravda že vlani v zime. Nám po pozitívnom teste volali z hygieny že kedy mu konci karanténa a bolo to 14 dni od testu. A stým že doktorka to môže len predĺžiť, nie skrátiť, príznaky mal sedem dní pred tým ako šiel na test.

ajka0207
11. dec 2021

@lilope PN nemal ani on aj ja, takže to neviem ako by sa riešilo.

lilope
11. dec 2021

@ajka0207 neviem aké boli pravidlá vtedy, ale dnes platné som pridala vyššie. Môžeš si prečítať a byť v obraze.

domka222
11. dec 2021

@lilope ja som mala príznaky už od nedele. No oficiálne karanténa mi bola nadriadená od dňa pozitívneho testovania, ktorý bol až vo štvrtok.

bellovag
11. dec 2021

@dzina007 práve to riešime....stále nemáme zapísaný výsledok v covide pase🙈

marco2
11. dec 2021

My sme mali domáci test pozitivny 28.11. antigen pozitivny 29.11. , PCR pozitivny 3.12. a dve doktorky nam nariadili karanténu az od toho 3.12. 10 dni, keď nam volal pan z RUNZ nevedel mi povedať odkedy platí karanténa nič, robil iba prieskum

minnie131
11. dec 2021

V tomto formulári by sa mal dať zmeniť termín testu https://covidforms.nczisk.sk/covid-19-validate-... -zadarmo. Keď máš príznaky mali by ti to prísť, čo najskôr. Prípadne ak nie skús sa zaregistrovať znova cez korona.gov ako predtým, ale vyklikaj tam hlavne príznaky, vtedy to chodí skôr.

ajka0207
11. dec 2021

@lilope akurát že hygiena sa tým neriadi. Kamoška bola v karantene dva týždne dozadu a presne tak ako my. 10 dní od testu. Neviem či to aj korona.gov je nejaká oficiálna vyhláška ale my sme dostali tlačivo na ktorom bol najskorší dátum ukončenia karantény. Včera švagriná pozitívny test a tiež jej volali že desať dní. Samozrejme príznaky má už dlhšie. Tak preto sa pýtam či s tým máš praktickú skúsenosť, lebo v okrese Žilina sú skúsenosti také ako píšem.

zuzike123
11. dec 2021

@victoriafreya my sme volali na NCZI, kde sme doplnili info (pozitivny domaci AG) a pan povedal, ze to zapisuje a posiela hned vyssie, aby nam dali skorsi termin

marca12
11. dec 2021

@victoriafreya volaj na infolinku +421 2/323 530 30, nech ti zrusia pcr test a znova sa prihlasis na stranke a poziadas o pcr test,ale uvedies tam,ze mas priznaky a hned v ten den ti pride sms,ze mas ist na druhy den na pcr. Alebo mozes rovno pobedat,ze mas priznaky a potrebujes ist na pcr.

macekovam
11. dec 2021

@victoriafreya skus slinny PCR test.. a ten ti pojde aj do covid pasu.. stoji 36 eur.. vysledok do 24 hodin

zizana
11. dec 2021

@1ivanka1 podľa vyhlášky od prvých príznakov alebo od dátumu odberu ak pozitívny nemá príznaky. Aby lekár ukončil karanténu však musi byť minimálne tri dni bez priznakov