Platí sa za výber znamienok?

terezka1947
19. apr 2013

Ahojte baby,
potrebujem vasu radu,vas nazor...bola som na koznom so znamienkami,lekar ma rovno objednal o 2 tyzdne,ze mi ich vyberie v ambulancii(bola som vo vojenskej nemocnici)a posle na hystologiu...stehy,ze vyberie neskor....no aaale bojim sa,mam si to dat vybrat na koznom?alebo ist na plastiku?nezalezi mi na jazvach,chcem ich mat vonku a byt kludna...a este jedna vec,vravel,ze sa plati 20E za jedno...nebudem to mat niekde lacnejsie?resp.neexistuje nejaka diagnoza na preplatenie?aspon casti?lebo mam ich asi 9 a zase nechcem tam nechat celu matersku 😀
Poradte mi,ak mate s tymto nejake skusenosti?

martina364
19. apr 2013

v poprade sa plati za jedno 15euro...u sukromnych lekarov..ja ako lakomec som sla do nemocnice na chirurgiu a tam sa neplati nic 🙂 ...v nemocnici..teda v statnej ambulancii platit nebudes..cakala som ale 3 mesiace od objednania

liz_lemon
19. apr 2013

@terezka1947 na koznom sa znamienka nevyberaju, vybera ich chirurg
kozny lekar vsak znamienko zhodnoti, a ak ti da papier, ze niektore odporuca vybrat, tak by to mala preplacat poistovna
ja som tak bola pre par rokmi, a viem ze za jedno som platila (kozna mi dala papier len na 2), 300 SKK

katecameron
19. apr 2013

ja som tiez neplatila v nemocnicii na chirurgii a u koznej sukromnej sa platí50e u nas teda ak si ich chces dat vybrat len tak podla lekara

evabb35
19. apr 2013

@terezka1947 Na kožnom? Mne znamienka vyberal plastický chirurg. Tiež viac znamienok naraz mi robil, ale bol tam limit - max 5 znamienok na jednu operáciu. Neviem, či to záleží od veľkosti znamienka. Platila som za každé znamienko. Jazvy záležia od miesta, kde sa znamienko nachádza. Bola som na dvoch plastikách, na dvoch klinikách, v dvoch mestách, u dvoch rôznych chirurgov a rozdiel veľký v práci a v použitom materiáli. Skúsenejší odviedol perfektnú prácu. Pri menej skúsenom plastickom chirurgovi som pri jednom jedinom znamienku si to odtrpela viac.

quanti1
19. apr 2013

@terezka1947 mne idu vyberat znamienko z pupka a budem platit 25e. kozna si na to netrufala a poslala ma k chirurgovi. kedze mam iba jedno, tak tie peniaze neriesim. mozno by si si to mohla dat vybrat postupne, aby to naraz nebolo tak vela.

terezka1947
autor
19. apr 2013

@martina364
@liz_lemon
@katecameron
@evabb35
@quanti1
dakujem za infosky..tiez ma prekvapilo,ze na koznom by si na to lekar trufol 😒 ale tak je to normalna nemocnica....preco taky doplatok,hm....no co uz,kaslem na peniaze,hoci si to budem musiet asi naozaj rozdelit...ale bojim sa....hm,ten lekar posobi dost skusene...ale aj tak neviem ci by nebolo lepsie ist na plastiku....bolelo vas to?asi to umrtvia,ale potom?neda sa umyvat?kolko ste cakali na vybratie stehov?a nejaka specialna starostlivost o ranu?fakt sa bojim trochu tej bolesti....potom,mam ich na krku a mozno aj preto ten strach,lebo inde mi to nepride take citlive 😢

sendy182
19. apr 2013

@terezka1947 robia to i v kozmetických špocializovaných centrách....určite šetrnejšie redšej si pozisťuj....niekde berie i 30 eur chirurg

evabb35
19. apr 2013

@terezka1947 skúsenejší plastický chirurg, ktorý robí veľké plastické operácie mi to umŕtvil perfektne a menej skúsený plastický chirurg mi to umŕtvil veľmi zle a pritom išlo o jedno jediné znamienko, ale na citlivom mieste. Neviem, či mi to pichol na zlom mieste. Aj po operácii som mala dosť veľké bolesti pri ňom. Musela som si znamienka špeciálne prelepovať špeciálnou náplasťou a natierať špeciálnym krémom. Neumývať. Dosť dlho. Dali mi podrobné inštrukcie. Pri namáhaní ma jazvy boleli ešte dlho -- niekoľko mesiacov..

evabb35
19. apr 2013

@terezka1947 Kolegyniam robil plastiku skúsený chirurg na krku a boli po plastike také skôr odriemané ako ubolené. Asi to záleží od toho, ako dobre to miesto umŕtvia.

aristka
19. apr 2013

tak ti poviem ,že kožnej lekárke by som si to určite nadala robiť,ona to ani nemá robiť od toho je chirurg,najlepšie je keď pôjdeš plastickému nech máš pekné jazvy a ano platí sa zato,jedine keby si mala indikáciu by si neplatila,ale v nemocke u štátneho

liz_lemon
19. apr 2013

@terezka1947 mna to nebolelo, ale citila som, ako to rezu, a to bolo neprijemne, doslo mi z toho az na vracanie
pri kupani to treba mat prelepene, su vselijake vodeodolne naplaste, ja som mala take priesvitne, tie boli super, aj chirurg ich obdivoval, ze ake paradne 🙂

zuzulica
20. apr 2013

@terezka1947 sestra mala papier od kožnej,že to treba von a neplatila nič,raz bola normálne na chirurgii a druhý krát jej na plastike vyberali, najlepšie by bolo sa v zdravotnej poisťovni spýtať ako to je

pianina
20. apr 2013

Ja som platila za material lebo som to mala na tvari.Ale ked by si mala na nijakom neviditelnom miieste tak asi nic.Treba si vyzist na okoli.Urcite sa vsade neplati Ale vsetky naraz ti nebudu vyberat,myslim ze max.3.

terezka1947
autor
21. apr 2013

🙂 dakujem baby za rady,aj povzbudenie...ozaj radsej skusim plastiku,uvazujem o KE-Saci,tak ak by niektora z vas mala nejake skusenosti s touto nemocnicou,napiste mi,dakujem 🙂

denamir
12. feb 2016

@terezka1947 ahoj bola si tam vyberat znamienko koľko si platila?

terezka1947
autor
12. feb 2016

@denamir nie,este som sa neodhodlala

denamir
12. feb 2016

@terezka1947 aj ja chcem ísť na plastiku do sací nevieš koľko sa.plati

illyria
12. feb 2016

mne vyberal chirurg po tom, co ma poslala kozna a neplatila som nic pokial viem

stanusa89
12. feb 2016
Používateľ stanusa89 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od stanusa89.

za material sa plati 🙂

denamir
12. feb 2016

@illyria
@stanusa89 a kde Ste boli vyberat?

terezka1947
autor
12. feb 2016

@denamir prislo mi do toho tehotenstvo,porod a teraz uz konecne ma maly rok,tak to chcem zacat riesit,lebo jar sa blizi...ja by som tiez chcela ist do sace a urcite nechcem laserom nic riesit,radsej nech to poslu vsteko na histolgiu,lebo clovek nikdy nevie...ale tiez by ma zaujimalo,co a ako to je tam teraz aktualne...

denamir
12. feb 2016

@terezka1947 presne ja som na tom tak isto mám pol ročné bábo a chcem to ísť dať preč ešte teraz. Kamoska povedala že tam platila 1,20 eur len za materiál koľko máš znamienka a kde?

terezka1947
autor
12. feb 2016

@denamir ja mam po celom tele,dala by som si na miestach,kt.su haklive na trenie=krk,pas...neviem,ci sa tam da ist " len tak"...ci nejaky papier musi byt?

denamir
12. feb 2016

@terezka1947 toneviem ani ja máš aj vypukle?

terezka1947
autor
13. feb 2016

@denamir ano

aadkag
13. feb 2016

Mne vyberali znamienka zo zdravotnych dovodov, lebo vyzerali podozrivo, kozna mi povedala, kde mi ich vyberu zadarmo, lebo zadarmo to robi uz malokto. Som z BB

denamir
13. feb 2016

@terezka1947 aké ho nás kde daj foto

afra
13. feb 2016

Ja som bola na vyber znamienok na tvari teraz v stredu u chirurga plastickeho a platila som 23€ za 1 znamienko.

zukuvi
13. feb 2016

ja som bola na jednodnovej chirurgii ktora ma zmluvu s Doverou, vybrali mi 4 znamienka a neplatila som nic. moja kozna mi ich chcela vybrat- 35€ za jedno!

denamir
13. feb 2016

@zukuvi a kde si bola?

illyria
16. feb 2016

@denamir: ja som bola u svojej koznej lekarky a povedala, ze ho mam dat vybrat, posle sa na histologiu. Poslala ma s papierikom ku chirurchovi a ten ma normalne zoperoval. Potom som 3 tyzdne cakala na vysledky, bolo to uz asi pred 4 rokmi, ale na 90% som nic neplatila. Ved je to zdravotne riziko a vzdy sa musi vybrate znamienko poslat na histologiu. Minuly mesiac som bola s podozrivym znamienkom, ale poevdala mi, ze to nie je znamienko, len nieco podobne a vybrala mi ho, ale ze to uz je kozmeticky zakrok a opytala asi 4 eura.