Mali by sme dať dcérke vybrať znamienko?

Zodpovedané
28. apr 2022

Dobrý deň,

dcéra má od narodenia na krku materské znamienko, ktoré ešte nikdy nebolo kontrolované. Objednala som ju ku kožnej, ale ide až o mesiac a pol. Pred 6 mesiacmi nám to odporučila aj pediatrička. To znamienko má také popraskané a ako keby rozdelené na 3 časti.

Je nebezpečné?

Je nutné ho dať vybrať?

Ďakujem

Dobrý deň,

kožná lekárka ho skontroluje a povie Vám ako znamienko vyzerá pod dermatoskopom. Voľným okom sa nič nedá povedať.

Ak to bude možné, určite dajte potom znamienko vybrať - je na zlom mieste a veľké.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas