Pľúcna embólia

aka13
21. máj 2014

Ahojte je tu niekto kto má skúsenosti s plúcnou emboliou? ☹

bocianka123
22. máj 2014

@gugu ako to vyzerá s tou sesternicou? ja mám tiež už po 40-ke preto sa pýtam. a som sledovaná na hematologii ...

gugu
22. máj 2014

@bocianka123 Zatiaľ nič nové, v piatok ju pomaličky začnú prebúdzať z umelého spánku, lebo keď sa o to pokúsili prvý krát, dostala nejaké kŕče. Ona o tom nevedela, že ju má, zrejme "získala" nejaké tromby po operácii, ktorú absolvovala pred dvoma rokmi, ale neprejavilo sa to. Až teraz....Ona sa vraj dva dni predtým sťažovala na to, že nevládze dýchať, strašne sa unavila, keď išla hore schodami. Keby bola išla už vtedy na vyšetrenie, neodpadla by. Ale bola na školení v inom meste, tak to neriešila. 😒

satanka1
22. máj 2014

@gugu u nás tak odpadla tá 17 r.nevlastná dcera..išla so spolužiakom v škole po schodoch..zo suterenu na 3.poschodie a ešte mu povedala: že "počkaj,ked vyjdeme hore ako sa mi zatočí hlava".Vyšla hore a odpadla a začala sa triasť.Ešte ju ten chalan stihol trošku zadržať,ale aj tak sa dosť buchla.Prebrala sa v sanitke.

bocianka123
22. máj 2014

@gugu tak to ma naozaj mrzí, verím, že bude v poriadku. Keby bolo keby... ja b y som možno reagovala rovnako ako sesternica... niekedy naozaj niektoré príznaky máme tendenciu "podceňovať", ale ked sa niekomu niečo stane, potom sa "preberieme", tak to robíme všetci ... žiaľ na vlastnú škodu.

bianca
22. máj 2014

@aka13 co chces vediet?Pytaj sa kludne do sprav

bianca
22. máj 2014

docutavam spatne.Drzis dietu ktora je nutna pri liecbe Warfarinom?

kiwi82
22. máj 2014

tie mutácie ti zistia z genetiky, mne tak po dvoch potratoch zistili trombofilný stav v tehu. picháme fraxiparín 0,4.

blue_eyes
22. máj 2014

tiež mám trombofilný stav diagnostikovaný, mutácie aj homo aj hetero...no skoro som odpadla keď mi to povedali...moja hemato krava ma vystrašila, ale gyndoš ma poslal do sukr.centra k hemato a tam už to bolo o inom, aj testy aj pristup....a mám to ok....mam sa hlasit ak budem tehu...inak mi nic nevraveli...ale je to hrozne....uz je to pomaly ako rakovina

aka13
autor
2. júl 2014

Ahojte baby slúbila som keď budem vedieť viac napíšem.Takže bola som na opakovanej scintigrafií výsledok : rovnaký ako predtým sukcesívna plúcna embolia,poruchy dychania,poruchy prekrvenia a plus flebotromboza 🙂
Liečba mi vôbec nezaberá.V MT v centre hemostazy a trombozy nemám sice ešte všetky výsledky ,ale zistené z krvi embolia,tromboza a porucha zražanlivosti krvi.Čakám ešte na ostatné výsledky z MT a zajtra idem na vyšetrenie pletysmografia a take niečo ako spyrometria ,som zvedáva ako toto všetko dopadne ☹

kopekerika
20. jún 2016

Dobrý deň zistili mi emboliu..a neviemne co môže. Jest ked uzivam Warfarin.

rebeca2
5. jan 2021

Uz asi tyzden mam tupe bolesti na hrudniku, prechadzajuce do chrbta, pridali sa nevolnosti a zacala som pokasliavat...dva mesiace som mala bolesti nohy, na cievnom bo vsetko ok, moze to byt priznak plucnej embolie , neviem, ci bezat na pohotovost slebo pockat na interne vysetrenie, tie bolesti hrudnika su raz silnejsie, inokedy slabsie

adazobacik
11. jún 2021

@yvoneta prosim mam plucnu emboliu a mam strach podpisala som revers a pptrebuju mi nastavit lieky a este dalsie ct brucha a hrudnika mam strasny zapal nevedia coho no boli ma strasne v lavo pri rebrach mam antibiotika a tie fraksiparine inekcie si picham a viem ze treba ist do nemocnice no bojim sa co ak embolia bude tukova a oni mi daju te vamfarin chcu nasadit ci tak volako a co ked mi koli nemu pukne cieva v mozgu a zaleje ho alebo nieco prosim viete mi poradit prosim nema kto

adazobacik
11. jún 2021

@adazobacik
@kopekerika prosim ako vam ho nastavili

adazobacik
11. jún 2021

@rebeca2 presne tak mi to zacalo a nizky tlak a vyssi tep

yvoneta
12. jún 2021

@adazobacik určite treba liečbu, pichať injekcie, prípadne aj infúzie, rozhodne by som to nenechavala len tak. Prečo si podpísala reverz?

adazobacik
12. jún 2021

@yvoneta mam obrovsky strach z nemocnic ihiel krvy odberov,brat tam umrel,mam zlu zrazanlivost krvi zle zily pukaju a su takmer neviditelne ...viem,ze inak umrem,ale ako sa mam odhodlat

yvoneta
12. jún 2021

@adazobacik máš vôbec nejakú liečbu momentálne, chodíš na kontroly? Aspoň využiť všetky možnosti ambulantnej liečby.

luxel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz