Po každom jedle ma nadúva

4. mar 2021

Už dlhodobo bojujem s problémom ze ma po každom jedle naduva. Už si ani nepamätám kedy som nemala brucho ako balón. Ma niekto nejake typy ako si s tým poradiť?

martinajurkechova
4. mar 2021

Odporúčam objednať sa na gastro. Môže ísť aj o intoleranciu nejakej potraviny a bez testov to človek ťažko odhalí.

autor
4. mar 2021

@martinajurkechova no len sa mi veľmi nechce absolvovať to nepríjemné vyšetrenie 😏

martinajurkechova
4. mar 2021

Nemusí to byť vôbec nepríjemné. Dá sa to zistiť aj z rozboru krvi.

autor
4. mar 2021

@martinajurkechova aha, tak to som nevedela. Ja, dom myslela ze to je automaticky hadica

martinajurkechova
4. mar 2021

Určite by som to vyskúšala. Synovi urobila tie testy obvodná lekárka. Tiež by mi nenapadlo, že má intoleranciu na mlieko. Nedávno sme boli na gastre a urobili mu tam len sono a ďalší rozbor krvi na potvrdenie diagnózy.

rose26
4. mar 2021

ja som mala tento problém ,po polroku mi konečne zistili Celiakiu a intoleranciu na laktozu . Určite treba gastro vyšetrenie

dzina007
4. mar 2021

mna tak naduvalo... a v kuse... z krvi zistena intoleranica na laktozu, kravsku bielkovinu, soju, vajcia... po vysadeni kopmlet mliecnych vyrobkov, obmedzeni vajec prislo zlepsenie a ovela....

autor
5. mar 2021

@dzina007 a zisťovali ti to na gastre?

aknamorka22
5. mar 2021

Ak by ti aj mali robiť hadicku z hora alebo z dola, nie je lepšie ked to raz podstupis, zistí sa príčina a budeš mať pokoj? Alebo chces do konca života trpieť? Navyše ak máš nejakú intoleranciu , ktorá ti dráždi žalúdok, môžeš mať z toho ďaleko horšie zdravotné problémy ako naduvanie 🙂 a dá sa to urobiť tak, ze ta uspia, urobia obe vysetrenia, zobudia ta a ides domov 🙂 alebo môžeš doma skúšať vysadiť rôzne takéto alergény ci sa ti po niečom neprilepsi 🙂 držím palce

dzina007
5. mar 2021

Krv mi brala obvodacka. Aj na zakladne intolerancie ale aj na funkcnost pankreasu aj na celiakiu a podobne.
Ale bola som aj na gastre nasledne. Ale na zistenie intolerancii hadicu hned do krku nepotrebujes. 😉 zas nerobia to hned kazdemu. 😉

savanna
5. mar 2021

Mne na gastre zistili intoleranciu na laktozu, gastroskopiou. Nie je to prijemne vysetrenie, ale da sa to vydrzat a mozno aj zalezi, aky sikovny je lekar, u mna to bola rychlovka a urcite su ovela horsie zakroky. Dokonca som pocula, ze uz sa to niekde robi aj cez nos, ale neviem nic blizsie.
A odkedy jem bezlaktozove produkty, nafukovanie sa zlepsilo mozno aj o 90%, je to poriadny rozdiel, naozaj, kvalita zivota je uplne inde ako predtym. Ja to mam od detstva a je mi velmi luto, ze kedysi to nevedeli vysetrit, mohla som si usetrit kopec trapenia. Treba to vyuzit, ked su tu teraz tie moznosti.

biela_sova
5. mar 2021

@savanna
@dzina007
@rose26 Ahojte, a ake ine priznaky ste este prosim mali?

savanna
5. mar 2021

@biela_sova nafukovanie, plyny, krce v bruchu, po mlieku aj hnacky.

dzina007
6. mar 2021

Naduvanie, zapqchajuce vetry, krce v bruchu. A striedanie hnaciek s normalnou stolicou s tym ze nikdy som nevedelq kedy ma skruti na zachod.
Vedela som ze mi vadi laktoza. Preala som na bezlaktozove ale stavy sa zhorsovaki ze som uz mala len hnacku. A potom zistili ze mi vadi aj mliecna vielkovina. Po vysadeni sa to zacali ukludnovat.
Obcas si dam bryndzove hakusky a tak a uz to zvladnem i ked samozrejme to jem s laktazanom aby mi stravilo laktozu. Bez laktazanu by prisla plynova vojna. 🙈

biela_sova
6. mar 2021

@savanna
@dzina007 Ahojte baby. Ja prave patram po tom, co mi je. Ja sa za posledny polrok velmi zavodnujem, ale krvne testy (aj na pecen a stitnu zlazu) boli v poriadku. Ale, ked zjem normalny slahackovy zakusok, prichadza utrpenia. Je mi zle od zaludka a mam aj krce v bruchu. Hnacku ale nemavam. No...musim patrat dalej. Ale bude to mat suvis s mliekom...

dzina007
6. mar 2021

@biela_sova nie kazdy musi mat hnacku. Ja som malana laktozu a mlieko podozrenie dlho ale riesila som to az ked prisli hnacky. To som uz bola total znicena s travenim.
Teraz ked si dam nejaky ten syr a haluskybtak ma pozduva ale hnackunuz z roho nedostanem.

Skus vysadit mlieko a uvidis. Pripadne vymen klasicke pordukty za bezlaktozove. Alebo si juo a davaj pred jedlom lqktazan.

savanna
6. mar 2021

Ja napr. som mavala redsiu stolicu len po mlieku, ked som ho vysadila, tak po ostatnych mliecnych produktoch "len" naduvanie. Najhorsia zo vsetkeho je pre mna slahacka, dokonca aj bezlaktozova mi robi zle. Ale napr. tvrde syry mi nevadia vobec a ostatne mliecne produkty bezlaktozove jem tiez bez problemov.

biela_sova
6. mar 2021

@dzina007
@savanna Dakujem dievcata za rady. Zaobstaram si Laktazan pre kazdy pripad a zrieknem sa na istu dobu mliecnych vyrobkov. Potom pridam tvrde syry typu parmezan a uvidim. Dakujem <3