Po každom jedle hnačka u mamky

13. máj 2023

Ahojte dievčatá neviete mi poradiť ? Mamka sa mi priznala že už asi viac ako mesiac ma po každom jedle hnačku. Proste naje sa, začne ju krutiť po bruchu a ide z nej hnačka. Berie probiotiká už dlhšie ale nepomáha jej to. Bojí sa, rakoviny. Objednala som ju na gastro, ale objednali ju až na jul. Ale aj to iba na vstupné vyšetrenie. Mamka ma 67 rokov. Nemal niekto podobné problémy ? Bojíme sa toho najhoršieho.

zmrzlinka2021
13. máj 2023

Nerozmyslajte hneď nad rakovinou. Čím skôr lekár. Nemáte možnosť súkromnej kliniky? Tam berú podstatne skôr.

lauritta0407
13. máj 2023

Intolerancia na lepok/mlieko atd. , Psychika?

tenerifka
13. máj 2023

@lauritta0407 no tak snad by sa ta intolerancia prejavila skor ako v 67 rokoch, ze?
Autorka, a preco berie probiotika? To sa berie skor pri liecbe antibiotikami ako podpora pre crevnu mikrofloru, nie je prospesne brat ich len tak pre nic

marsmykkok
13. máj 2023

diétu skúšala?

riskoh
13. máj 2023

Mala som hnacky pri hypertyreoze

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia147852
13. máj 2023

Intolerancie, dráždivé črevo, crohn...muž to mal pri HIT. A kľudne sa môže intolerancia vyvinúť aj v neskoršom veku.

nikha2809
13. máj 2023

Dcéra má presne to isté, už vyše troch týždňov.Ja už som zúfalá.Na gastro termín v novembri.Inde nás nezoberú, nepatrime do obvodu, obvolala som všetko od Ba po Košice.Pediatricka jej zatiaľ dala Tasectan a floraliv včera a predvčerom bolo už konečne ok, od dnes znova.Hlavu vylúčila, vraj je tam výrazná peristalika(tuším tak sa to volá)No, na nervy.Mame odporúčam ísť tiež na gastro, našťastie aspoň od 18 rokov sú aj súkromné, kde nečakáte na termín pol roka.Pre deti ani súkromné gastro nieje

mirkava
13. máj 2023

Mala som to tak a bola z toho celiakia

mirkava
13. máj 2023

@nikha2809 november??? Tak to je sila...

nikha2809
13. máj 2023

@mirkava je to otras...jej už pediatrická robila aj krvné testy na lepok, mlieko, vytery, parazity, helikobakter...ja už som na nervy.Najhorsie že veľa vymeskava školu.Vcera som volala do poisťovne, nech jej teda oni nájdu gastro, veď čo už od zúfalstva mám robiť, nedovolala som sa, len má stále prepajali.Ja už v pondelok volám dr.aby nás poslala do nemocnice, taká som už zúfalá, hádam sa aspoň tam dočkáme vyšetrenia.November asi až preto, lebo pani dr.pracuje až 1x do týždňa 🙄

mirkava
13. máj 2023

@nikha2809 mam celiakiu cca 20 rokov. Neviem si predstaviť ze dieťa s akutnym gastro problemom caka na vyšetrenie 7 mesiacov. Neuveriteľné. Pediatricka niečo zistila z krvi?

nikha2809
13. máj 2023

@mirkava mlieko a laktóza jej vyšla hranicne ale úplne spodná hranica, fakt kúsok chýbal aby bola v norme, lepok úplne v norme.No ale aj tak hneď ako začala hnačka sme všetko mliečne vyradili...Máme ísť aj na sono, tam sme dostali termín o mesiac skôr 🙈

betulinka1
13. máj 2023

Pozri ak za velmi bojíte, nech da obvodnej vzorku stolice a ta zisti pritomnost krvy. Nemusi cakat na gastro. Ak v stolici nebude krv, tak sa nemusi vobec bat, ak tam bude krv, tak treba ist na gastro. Tam jej pozrú dnu. Ale ak ma napr. zlatu žilu, tak jej samozrejme krv v stolici vyde, Cize ziadna panika z toho. To preháňanie skor vyzera na nejaku intoleranciu na nejake jedlo, napr. biela muka, mlieko. Mlieko/laktóza je najčastejší dovod hraciek, nakolko je vsade aj v keksoch aj v vsade v polotovare. Alergia sa moze vytvoriť aj vekom. A obvodnej by mala ist aj vseobecne na krvne testy, ci nahodou nema aj malo železa.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkava
13. máj 2023

@nikha2809 ak ste vysadili všetko mliečne a stále ju preháňa tak asi laktoza to nebude. Skús jej nasadiť "šetriacu dietu" aby sa trochu najedla. Ale pozor ak nasadis diétu a nasledne budú robiť vyšetrenia - nemusia byť pravdivé výsledky. V tenkom čreve je veľa nervových zakončení. Neprežila nejaký stres?

nikha2809
13. máj 2023

@evamarek77 má 7.Ved budem v pondelok volať znova pediatricke, toto je nonsens.
@mirkava ona už drží diétu pekne dlho, veď mi doma plače že je hladná, že nič nemôže.Par dni jedla relatívne normálne, no také že prsia na vode s ryžou atď...nie, nič stresové.Ale od septembra mala také že hnačky, zvracanie ale to vždy za deň prešlo, už vtedy dr robila vytery, testy a teraz znova.

mirkava
13. máj 2023

@nikha2809 koľko má rokov. Prsia na vode s ryžou - bolo jej aj z toho zle?

nikha2809
13. máj 2023

@mirkava nie, z toho nie.Uz jej chvalabohu zle nieje.Asi prvý týždeň čo to zacalo, mala aj kŕče, už potom nie.Uz len ju po jedle preženie.

mirkava
13. máj 2023

@nikha2809 mam rôzne intolerancie. Presne po jedle - kŕče a hnačka, takto som to mala predtým ako mi zistili celiakiu. Môže to byť aj zvýšený histamin. Vtedy je zle po všetkom. Existujú tbl. Daosin, znižujú histamin v tele. Berú sa pred jedlom.

mirkava
13. máj 2023

@nikha2809 nemenila školu? Tak ma len napadlo keď ma od septembra takéto problémy.

nikha2809
13. máj 2023

@mirkava ďakujem, veľmi pekne za tip.Idem si o Tom histamine niečo naštudovať a hneď v pondelok zavolám pediatricke že ako ďalej.Skusim to odpozorovať či majú nejakú spojitosť tie jedla po ktorých ju preženie.Do školy nastúpila teraz v septembri, je spokojná, aj učiteľku majú super, aj kolektív sú dobrý.Aj som sa jej pýtala, veľakrát a vždy len kukala ako puk čo za blbosti sa jej vypytujem, takže hádam škola bude ok.Aj doma má pohodu, okrem občasného klbcenia s mladším bratom, ale tak to je asi normálne.

zmrzlinka2021
13. máj 2023

@evamarek77 čo má edo s týmto? Systém sa mení cca 10-15 rokov, kým vidíš prvé výsledky.

nikha2809
13. máj 2023

@mirkava ono na jeseň sa jej stala taká vec, dva krát v priebehu mesiaca, neviem či to správne popíšem, ako keby jej prestal pracovať žalúdok.Mala také hnilobne grgy, preháňať ju začalo a potom zvracala.Na pohotovosti jej vtedy pichli niečo na to vracanie, mala pár dní diétu a už bolo dobré.

mirkava
13. máj 2023

@nikha2809 moze to byť stres ktorý si neuvedomuje, hlavne u tak malých detí. Držím palce, nech sa to da doriadku. Viem aké sú to trapenky keď hneva trávenie. 😔

mirkava
13. máj 2023

@nikha2809 niečo tam nefunguje tak ako má. Škoda ze sa hneď nedostala na to gastro. Myslím že to nie je nič vážne možno stačí len niečo vysadiť zo stravy. Len teraz sa chúďa takto trápi. Určite to pories s pediatrickou v pondelok. Nemôže takto fungovať

nikha2809
13. máj 2023

@mirkava ďakujem, určite to budem s ňou riešiť.Ja tiež dúfam, že to bude len niečo také, čo bude stačiť vysadiť.Chuda, už celé dni len pochoduje že chce normálne jesť.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikha2809
13. máj 2023

@evamarek77 uvidíme, ako bude do pondelka, čo povie pediatricka, potom neviem.Ani neviem, že taký urgent je u nás je len chirurgia, a lspp.Ale už by som s ňou išla hocikde, keby je veľmi zle.