Po pôrode mi začali vypádavať vlasy. Čo s tým?

zaira301
17. dec 2011

Ahoj, prosím o radu ...po pôrode mi začali veľmi vypadávať vlasy, zakaždým keď si prejdem po vlasoch mám v ruke vlasy, keď to takto pôjde budem čoskoro holohlavá 😖 ...Viete mi poradiť, aký si mám kúpiť vitamínový preparát, aby som tomu zabránila? Ešte kojím, takže neviem, či sa niečo dá užívať počas kojenia....som veľmi z toho nešťastná, nechápem, čo je tomu príčina? Vie niekto poradiť? Díky za vaše odpovede....ahoj

akzuzs
18. dec 2011

Ahoj ja mám ten istý problém aj pri prvom aj pri druhom. Ono sa to po kojení zastaví, neboj ale ja som po druhom pôrode si kúpila šampón v lekárni Alpecin. To je kofeinový šampón veľmy dobrý ktorý sa necháva na hlave 2 minuty pôsobiť a potomsa spláchne a kúpila somsi vitamíny Dona Hair je to pre kojacé a tehotné ženy a ešte ked si umyjem vlasy a potom si ich prepláchnem v kamilkovom čaji je tomoc dobré. Vlasy mi padajú dalej ale omnoho menej je to fakt vidieť a dokonca mi začali rásť nové ale rastie len to čo bolo nie žiadaná hustota ako v reklame. Ak máš jemné alebo riedké vlasy budu stále ale aspoň menej budu vypadávať. 😀

xabri
19. okt 2013

Tak baby ja som nekojila a zastavilo sa to myslím až niekedy po roku a pol.Ale zastavilo.Teraz sa to občas objaví, keď mám nejaký stres 😒

salome_82
19. okt 2013

Vôbec sa s tým netráp. Počas tehotenstva dochádza k hormonálnym zmenám, ktoré okrem iného spôsobujú, že vlasy NEvypadávajú. Po pôrode sa tieto hormóny postupne vracajú do normálu a vlasy, ktoré mali vypadnúť v tom tehotenstve začnú padať a ono to potom vyzerá tak, že prichádzaš o vlasy. Kamarátka je endokrinologička a potvrdila mi to, dokonca mi povedala, že toto vypadávanie môže trvať aj rok. Ak to trvá pridlho, tak určite s tým potom treba ísť k lekárovi. Zatiaľ sa dopuj, kúp si nejaké vitamíny v lekárni, lebo aj dojčenie dosť ženské telo vyčerpáva. Cítim to na sebe, od pôrodu ubehlo trištvrte roka a keď sa mi vitamíny minú a zabudnem si kúpiť, tak som hneď unavená, popolavá a je mi zle. A k tým vlasom - rašia mi nové, vyzerá to dosť srandovne, hlavne tie vlasy na vrchu hlavy všeliako trčia, ale čo už, som rada, že rastú 🙂 Neboj, ono sa to telo dá po čase doporiadku 🙂

lucinocka
19. okt 2013

nic, cakat kym sa to zastavi..ja som nemala na to nervy a ostrihala som nakratko

danim
19. okt 2013

@lucinocka cakat, resp ostrihat isto nie... to co je za riesenie ???
kup so pantenol + zinok, to sa pri kojeni moze- lekarnik ti poradi. + kup si vlasovu vodu lopuchovu vmasiruj si aj kazdy den do pokozky hlavy + lopuchovy sampon... resp aj odvar z lopuchu si urob a vmasiruj a vlasy prestanu vypadavat- co pisem osobna skusenost.. je to super.

ale je pravda, ze cca 3 mes po porode vlasy vypadavaju.. a vela.. ale nic nerobit isto nie je ok.. teda ked ti na vlasoch zalezi...

klodyka76
19. okt 2013

Presne ako píše salome_82 ...... počas tehotenstva vlasy takmer nevypadávajú, takže po pôrode to vyzerá tak, ako keby chceli vypadať hneď všetky. Ale to vlastne len dobiehajú to čo zameškali 🙂 ......takže žiadny strach, to postupne prejde. Ale určite nič nepokazíš, ak si kúpiš nejaké výživové šampony a vitamíny....ja som sa dala aj ostrihať, mala som lepší pocit 🙂

jankako
19. okt 2013

aj mne už začali vypadávať..to zas bude,všade vlasy😖.otras.ale prejde to.je to normálne.

luciao2
19. okt 2013

ja som mala podobny problem, a zacala som brat vitaminy nazyvane pre ,,cerstvu mamicku,, (som v anglicku, tu sa to vola new mum vitamins), zacala som to uzivat a po cca 3 tyzdnoch, mi zacali rast nove vlasy. dufam, ze som ti pomohla 🙂