Prečo mi po Norethisterone začali vypadávať vlasy?

Zodpovedané
27. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 36 rokov a 3 mesiace som užívala liek Norethisteron.

Je normálne, že mi zrazu začali rýchlo vypadávať vlasy?

Mám pocit, že behom 2 týždňov som prišla o polovicu vlasov a stále mi pri česaní, alebo prehrabnutí vlasov ostávajú v ruke. Liek som brala kvôli nepravidelnej menštruácii (mala som ju dva krát do mesiaca).

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

tento liek nemá medzi nežiadúcimi účinkami vypadávanie vlasov, preto príčina vypadávania bude niekde inde.

Mali by ste preto navštíviť dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková