Po sne som mala paralizované ruky a nohy

10. dec 2022

Dnes v noci som mala sen ze ma proste prepadli atd a ked ma udreli do hlavy v tom momente som sa zobudila a mala som ruky aj nohy akoby paralyzovane akoby mnou prechadzala elektrina proste mi tak akoby trpli alebo vybrovali no neviem to opisat a ked som aj oci zavrela tak som videla akoby stvorceky zrnujuce.Proste bolo to cudne a neviem z coho to vzniklo.Spankova paralyza to nebola lebo som sa mohla hybat aj vsetko, aj ked ten prvotny pocit bol podobny ale to mravencenie ruk a noh bolo cudne..Je pravda ze mam tetaniu a v poslednom case dost stresu ale co myslite bolo to kvoli tetanii?inac cez den som nepocitovala ziadne zdravotne tazkosti spojene s tym co sa stalo v noci.

nikto2234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
10. dec 2022

@nikto2234 tiez ma to napadlo ze to bolo asi z toho prebudenia lebo v tu sekundu ako som dostala ranu do hlavy v sne, som sa rychlo prebudila a bola som paralyzovana.Potom som sa snazila zaspat ale zlakla som sa kedze ruky aj nohy som mala strpnute.Proste mnou prechadzala elektrina akoby.Moze to byt sok z rychleho a necakaneho prebudenia no ako vravite

martinmmartin
11. dec 2022

Paralyza pocas najhlbsej fazy sna je uplne normalna , dokonca velmi dolezita. Inak by si mohla pri tych hovadinach co sa ti snivaju mlatit spoluspiacich a nevyspal by sa v pravekej jaskyni nikto a potom by nemal kto ist zhanat obzivu na druhy den... evolucia to vymyslela, nebyt paralyzy v spanku tak by sa ludstvo nikdy nedokazalo evolucne posunut

luke3265
11. dec 2022

Kedysi dávno som čítal také, že keď sa človek prudko prebudí, mozog nestihne dat signál telu, že je hore a preto sa nevieš pohnúť. Zvyšok tela ako keby ešte spi.
Určite iba o to prudké prebudenie 🙂

autor
11. dec 2022

@martinmmartin presne tak to ma nenapadlo, dakujem urcite to bolo tak

miriam11
11. dec 2022

Migréna s aurou. Nemusí byť prítomna bolest hlavy.