Poraďte niečo proti nervozite

viera15
1. feb 2015

Babenky prosim Vás poradte niečo proti nervozite ..som taka nervozna už mi žaludkom trasie..

natuska87
1. feb 2015

Prechadzky..."Resetuj" hlavu na cerstvom vzduchu, pocuvaj iba pozitivne veci, negativne vypustt...

mihula
1. feb 2015

SEDATIF PC homeopatika,uzivam mne pomahaju hlavne na spanok

timea7
1. feb 2015

šport, hudba, stretnutie s ľuďmi, s ktorými ti je dobre

siska53
1. feb 2015

@viera15 magnezium. Caj na nervy alebo od Enerexu herbal Rx. Ten je j na taketo stavy. A je to bylinne.
Plus nejake cvicenie, vesely film..

altaya
1. feb 2015

Ako baby pisu,.sedatif pc a magnezium. Ja dodam- oblubena hudba...obcas ked nemozem zaspat od nervozity, hudba mi pomoze.

duun
1. feb 2015

Nie čierna káva, čierny čaj, koreniny, výrazné chute. Z čajov mne pomáha medovka, mäta (tú ale max týždeň, potom pauza - pôsobí ale aj na žalúdočné problémy a kŕče, čiže 2 v 1). Totálne bylinkové je PERSEN FORTE. Tam je práve tá mäta, valeriána atď. Mne pomáha, niekto ale vraví, že ho len "oblbne", je ospalý, ale nervózny stále. Cvičenie, nerozmýšľať nad prácou, problémami pred spaním (ľahko sa hovorí, ťažko spraví, poznám).

Ak to bude dlhotrvajúce a stupňujúce sa-( neželám ti to ani vo sne, ale ako zle sa cítiš, to vieš len ty sama), potom by som sa pokojne šla poradiť za psychológom/psychiatrom. Lepšie si dať poradiť (nie je pravda, že ti natlačia rovno lieky a nevidím v tom žiadnu hanbu), ako trpieť. Veď problémy s nervami sú taká istá choroba ako iné a ak ľudia idú s boľavým uchom, zlomenou nohou atď. k lekárovi, prečo nie s nervovými problémami? A ak by ti niekto vravel iné, tak potom netuší, že nervozita, nespavosť, panické ataky sú oveľa väčšie desy ako napr tá zlomená noha a dokážu človeka oveľa viac vykoľajiť.

zdena12345
2. feb 2015

zelinkove caje, mata, medovka, materina duska, zensen, vachutnavat si to,
horcik
prechadzky, debaty s kamoskami...co je prijemne, beh, sport
a hlavne odstranit pricinu- vzdy je nejaka

laskamoja123
2. feb 2015

@viera15 tanquei

pragmaticka
2. feb 2015

joga

bonaqa2013
2. feb 2015

V lekárni si kúp Persen

dollynkaa
2. feb 2015

mne pomahaju cigy 😀

barboritta
2. feb 2015

@dollynkaa a tehotná cigy nechcem, poraď niečo iné.

dollynkaa
2. feb 2015

@barboritta jaj tehotna si? 😉 ako vela chvalia ten sedatif pc tak niak sa to vola ale tehotna by som asi radsej niee i ked to je bylinkove.

barboritta
2. feb 2015

@dollynkaa no veď to alebo sa dozrat čokolády

dollynkaa
2. feb 2015

@barboritta tak ja som sa v tehotenstve dozierala vcetkeho a bola so mna neskutocna gula 😀

viera15
autor
2. feb 2015

Dakujem za rady vyskušam tie čaje a tie homeopatika a uvidim čo bude..

dianaana
2. feb 2015

Treba odstrániť hlavne príčinu nervozity 🙂
Potom navrhujem ŠPORT a správe dýchanie, mne to naozaj pomáha, hocikedy, trebárs aj večer pri televízore, DÝCHAŤ ZHLBOKA, pokojne... Upokojí sa telo aj myseľ 🙂

spirit16
2. feb 2015

Dychanie zhlboka skutocne velmi pomaha, ale obycajne tuto vec velmi podcenujeme. Je to zadarmo a je to jednoduche, tak si myslime, ze to predsa nemoze tak pomoct.
Fakt to pomaha! Mozes si pri tom pomoct nejakym KVALITNYM eterickym olejom, ktory sa Ti bude velmi pacit. To Ti pomoze nadychnut sa hlbsie, nez by si si myslela, ze dokazes

lenbea
2. feb 2015

@viera15 to by asi trebalo odstrániť príčinu tej nervozity.

mamazem
6. feb 2015

Hlboké dýchanie, joga, perfektný šport je obyčajné behanie. Z ajurvédy odporúčam ASHWAGANDU. Ashwagandha je v rámci ajurvédskej medicíny najlepším prírodným tonikom. Viac nájdete u nás na mamazem a o ajurvéde na www planetayurveda sk