Postup pri vyberaní nervu zo zuba

19ninka27
13. apr 2013

Baby včera som bola na zubnej pohotovosti...lebo ma ukrutne bolele zub...:/ strašne veeelm,už sa to nedalo vydržať verte či nie 2 dni som nespala,bolo mi už stoho na grc...🙂..tak som sa odhodla isť..Chcem sa Vás spýtať aký je postup pri vyberani nervu ?..Lebo mne sestrička povedala že mi zubár vyberal nerv zo zuba,ale mne sa nezda🙂 neviem ako to vyzera,ja som žiadny nerv nevidela že by vyberal 🙂 prišla som ,lahla si do ,,smrtelného kresla,,🙂 a už to začalo pichol mi injekcii,a potom mu spravil do zuba velkuuu dieru a už len čistiť,stakími ihlami tenkími uplne dnu do zuba...to je vyberanie nervu ?..či nie?..a tu dieru mi nechal tam že to mi ma obvodna vyplniť teda zaplpmbovať,lenže ja som mu vravela že nemam čas isť knej kedže pracujem a ked nepracujem tak som doma s malím...a zubarku mam 160 km od nás☹ a ten zub ma aj tak bolí ..aj dnes.. Baby ta diera ma bude bolieť bez zaplombovania?..aspon do kým nebudem mať čas isť ku svojej obvodnej ..Prosím napíšte mi ako vyzera vyberanie nervu zo zuba,lebo neviem prečo ale mne sa nezda že by mi ho vyberal 🙂)

dorottka
12. apr 2017

@nikulka1 jaj prepac, ty si myslela asi cas :D no tak to hej! To bude kvalitka :D

jajka257
12. apr 2017

@nikulka1 nikulka, myslim, ze je to kvalitne. Ma vybavenie, rontgen v ambulancii. Spravil snimku pred i po. Skontroloval. Zub nebol zapaleny, je to jednotka hore. A uz mi robil zub predtym, ktory chcel povodny zubar vytrhnut. Vtedy to trvalo skoro dve hodiny. Nemam rada kritiku bez informacii.

nikulka1
12. apr 2017

Jasne ze ideal je jedno sedenie a ak je to asepticka nekroza nemam nic proti. Ale pocitajme spolu : pozdrav, dve tri vety, anesteza, cakanie kym zaberie, koferdam, trepanacia : pri turbo rychlosti 20 minut. V zavere uzaver hermetickou vyplnou tj : leptanie, oplachovanie, primer, bond, svietenie, vrstvenie aspon 10 vrstiev, kazde osvietit aspon 20 sekund, lestenie : pri turbo rychlosti 20 minut. Dostali sme sa na 40 minut a to sme este vobec nerobili ukon o ktorom hovorime : samotne cistenie a plnenie kanalikov : meranie, vyplach a alfa omega : Posobenie vyplachu minimalne 20 MINUT !!! TO JE povinnost. Zase precistenie, rozsirenie, rontgen pred plnenim, plnenie, rontgen po plneni. Pol hodina ak je to faaaaaakt jednoduchy sexi priechodny zub.

nikulka1
12. apr 2017

@jajka257 ale ano, mas pravdu, nemam pravo sudit. Ospravedlnujem sa. Z tvojho popisu to aj tak bude jeden z tych poctivejsich zubarov.

nikulka1
12. apr 2017

@ludmilaka bude taky sedo bezovy 🙂 a pravdepodobne skor vypadne...cierny nebude

jajka257
13. apr 2017

@nikulka1 moj zubar vobec nerozprava🙂on je taky tichy. Naozaj robil jeden zub. Ten minuly to bola ina sranda😀to som si myslela, ze uz nikdy neskonci. Ale dal ho. Mam katastroficky stav. Sedem zubov hore a na nich mostik. Radsej nebudem sudit inych zubarov, ale mam pocit, ze skor na mne zarabali ako mi pomahali. Tento ma uplne plno. Vzal ma len kvoli svokre, ktorej zachranoval tiez zuby. Uvidim ako to dopadne, dufam, ze aspon tento bude normalny. Ja uz neriesim peniaze, potrebujem pomoc. A ak mam mat zubara, ktory mi pomoze, tak sa tesim.

veronika66
8. jún 2017

@nikulka1 ahojteee
Dnes mi kvôli bolavemu zubu zubár vyvrtal zub a povedal že nervy mám napadnuté dal mi tam vložku ktorú o 3dni vyberie. Prosím čo mi bude najbližšie robiť? Mám veľký strach. Dnes mi robil bez injekcie vŕtanie trošku bolelo keď bol pri nervoch ale dalo sa to. Ďakujem

margotka33
8. jún 2017

@nikulka1 ahoj nikulka, poradila by si mi prosim? Mne zubarka tahala nerv z hornej dvojky cca 3 mesiace dozadu.. pri cisteni kanalika mi surovo dopichala dasno nad jednotkou.. zub vyplnila. Po tomto ukone som mala 3 dni opuchnutu peru, aj dasno. Odvtedy sa mi robia na obama vrchnymi jednotkami male hnisave afty.Vzdy sa mi tam urobia hnisave vacky ako spendlikove hlavicky, aj ked som to natierala Mundisalom nezmizlo to. Nic ma neboli, nastastie... Ale nie som s tymto stavom stotoznena. Ako by som sa mohla zbavit toho zapalu? Dakujem.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
8nikinka8
17. nov 2017

zdravim, mne mal zubar vybrat nervy zo spodnej stolicky,lenze sa nepodarilo ho dobre umrtvit,bolelo ma to.Mam zub vyplneny docasnou vlozkou,vydrzi cca 2 tyzdne.zubar mi odporucil vybratie nervov v celkovej anesteze na klinike,ktora je na to vybavena. Mate niekto prosim skusenost so zakrokom v celk.anesteze?poradte prosim kvalitnu kliniku na strednom alebo zapadnom Slovensku.dakujem za kazdu radu

superholka77
8. apr 2018

@ada510 dobrý večer prosim vas mala som zlomený zub aj zapal bola som na pohotovosti vcera a zubarka mi dala 3 injekcie lebo prve dve slabo zabrali a vyberala mi nerv z hornej pravej stolicky. Dnes má uz zub neboli ale ako zujem otvaram usta rozpravam sa mi otiera kusok zuba o lico a uz to mam podrazdene to lico neviem či to preto že je zvyšok zuba ostry pri vrtani a časom sa zaobli alebo to tak zle vyvrtala zubarka ze to stale bude o lico skrabat a musím s tým niečo robiť ?

luga_luga
8. apr 2018

@superholka77 nezlepsi sa to asi, chod si to dat prebrusit. ja som tak mala, potom bol z toho aft a bolave, vôbec som nemohla ani jest...

zuz02
8. apr 2018

@luga_luga súhlasím. Môj muž to mal tiež tak. Zabralo jedine obrúsenie.

superholka77
9. apr 2018

@luga_luga a.najhorsie na tom je že ten zub tretí deň po vybrati nervu stale boli nie celi den ale chvilkami a dosť nie len tak jemne takže neviem či tam zostal nejaky nerv ze zubarka nevybrala všetky nedopatrenim alebo to boli kvôli tomu že tam bol aj je zápal aj po vybrati nervu a ze to pár dní este potrvá alebo fakt neviem potom prečo to ešte boli

superholka77
9. apr 2018

@zuz02 a bolel ho aj ten zub po vybrati nervu kým zapal neustupil alebo hneď po vybrati nervou zub uz nebolel

maminecka2
9. apr 2018

@superholka77 Ano, niekolko dni to moze boliet, je to OK. Len ak je to neznesitelna bolest treba vyskrabat vlozku von a co najskor ist k zubarovi. Mam akurat cerstve skusenosti, ale nastastie bez komplikacii. A treba to dat obrusit- to nebudes ani citit.

zuz02
10. apr 2018

@superholka77 jemu nevybrali nerv. Jemu len plombovali zub. A ta nova plomba mu tie problémy robila. Preto mu ju potom zbrusili a odvtedy ma pokoj.

ada510
11. apr 2018

@superholka77 asi je tak zle rozvrtany ze ta reze takze chod radsej tam

superholka77
17. apr 2018

@maminecka2 praveze to nie je neznesiteľná bolesť taká stredná da sa vydržať ale už ma to obtazuje cítiť stale taku mierne strednú bolesť a praveze ja nemam tam vlozku žiadnu ta stolička je otvorená a mám tam len kúsok zuba lebo som ho mala uz dávno zlomeny a ešte pri vyberani nervu mi ho viac obrusila tak trčí mi len kusok stolicky ale nedali mi žiadnu vlozku na pohotovosti len nerv vybrala bol a je stale zapal a reaguje na studene ten zub a boli aj keď neni nerv tam je to normálna reakcia zapalu prejde to časom keď zápal ustúpi alebo to mam ist riešiť

superholka77
17. apr 2018

@ada510 uz sa mi obrusilo kusok toho zuba za týždeň tak uz neskrabe o lico ale stale boli ten zub chvilkovo nie stale

dorottka
17. apr 2018

@superholka77 mas ist za svojim zubarom, nech ti zaplni kanaliky. Nerv ti vybrali (bohvie ci cely, stolicky maju zvacsa viac kanalov a tazsie sa hladaju, cize najskor nie), ale kedze nemas ziadnu vlozku a zub je otvoreny!, bakterie z ust ti coraz viac infikuju zub zvnutra a postupne budu prechadzat az do kosti. Takto to nesmie ostat v ziadnom pripade. Bud zub von, alebo ho treba uzavriet. Zapal ustupi, ked uz nebude mat dovod na existenciu, skor ani nahodou.

maminecka2
17. apr 2018

@superholka77 No, tak ako pise Dorotka je to dost nestastny postup nechat to takto otvorene. Nekazali Ti hned sa hlasit u zubara? Lebo na pohotovosti sa naozaj riesi len najakutnejsi zakrok a co moze pockat- teda tak aby si prezila noc, to sa uz potom riesi u vlastneho zubara. Takze zajtra mu zavolaj a uvidis co povie.
Mne vzdy po cisteni kanalikov dali vlozku, po dvoch tyzdnoch precistili a opat vlozku a potom po dalsich dvoch tyzdnoch ak je vsetko OK opat precistia a zaplnia kanaliky a daju plombu. Ale otvorene to veru nema zostat. Je dost mozne ze to bude aj na ATB.

kikina84
31. okt 2018

@19ninka27 ahoj ako si dopadla s tym zubom?

marshmallow
20. jan 2020

@ada510 ahoj ja som bola už 2 krát na čistení a boli ma to hlavne večer a keď kušem 😢 zubar vraví ze už nemá čo ale mňa boli

ada510
20. jan 2020

@marshmallow niekedy to treba aj 5x precistit kazdy ma ine nervy...

marshmallow
20. jan 2020

@ada510 a on to nevie? 🙄🙈

anamaria84
9. jún 2020
mnaamkaa
13. nov 2020

@marshmallow toto my dnes povedala moja zubárka že zub je mŕtvy že v kanalikoch už nemám nervy a zub boli

icky
23. jan 2021

@ada510 ahoj,môžem sa spýtať ja? Keďže ste zdravotná sestra...ja mám ísť na vyberanie nervov zo stoličky,ktorú už nemám..proste dásno a v ňom nervy,dnes keďže ma prefuklo a cele líce mi opuchlo a ďasno bolelo som bola na pohotovosti kde mi vytiahli hnus...teraz som na antibiotikách..a moja otázka,bude výber nervov bolieť? Ja tu stoličku tam nemám už hádam rok len tie nervy tam zostali..

ada510
24. jan 2021

@icky nervy bez korena to sa neda museli tam nechat zvyšky korena a to idu asi vybrat neviem naco trepu take blbozti ked nervy sa nachadzaju v korenoch a pod nimi moze byt sanozrejme lozisko fokus teda hnis treba to vybrat vyčistit aby sa nezapalila okostnica...