Pozitívny antigén na Covid-19

14. sep 2022

Ako to teraz funguje ak by som bola pozitivna? Vysiel mi ppzitivny test (domaci antigen) musim sa objednat na pcr a potom volat doktorke? Ako je to s PNkou? Diky moc

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. sep 2022

@elizabet173 dakujem pekne 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janetinka27
14. sep 2022

ano, tiez som tak v pondelok volala obvodnej. ja som si vzala dovolenku. manzel bol doma len v prvy den, bo sme nevedeli co a ako. jemu test vysiel negat, je ockovany, nema priznaky, takze moze chodit normalne do prace.
potom po karantene nezabudni, ze treba nosit povinne respirator nejak cca 1 tyzden

guudy
14. sep 2022

Ja by som este dodala, ze infekcna si, kym budes mat pozitivny domaci antigenovy test. Bezne je to 10-14 dni. Preto treba nosit respirator po ukonceni 5 dnovej karanteny.

autor
14. sep 2022

@guudy jasne dakujem 🙂

Inak, ukoncenie marodky vie tiez urobit online?

palicka
14. sep 2022

Ja som bola nedávno pozitívna, Pp teste som volala obvodnu, pýtala dá na priebeh, nasadila lieky. Chcela mi vypísať PN, ja som čerpala dovolenku. 5 dňová karanténa sa týka bezpriznakovych alwbo tých, ktorí 24 hodín pred koncom karantény nemajú príznaky. Ináč ju konci lekár

lucia147852
14. sep 2022

Volas dr, požiadaš o PN na základe domáceho testu, ak potrebuješ predpise lieky. Prva karanténa 5 dni, ak nemáš príznaky končíš, ak máš ďalej tak ešte o pár dni ti predĺži dr karantenu. To je terazi môj prípad. Dnes mi konci, ale ešte mám príznaky, tak do pondelka.

autor
15. sep 2022

@lucia147852 ok dakujem

andreab23
18. sep 2022

Teraz len byť doma 5 dní ak by ste mali záujem a zvýšiť si teraz imunitu počas covidu kľudne píšte odporučila by som vám produkty z LR sú fakt super na covid

0martina0
22. sep 2022

V karanténe ostáva len poz.osoba,alebo všetci členovia ktorý sú v domácnosti,nesledujem to,tak preto sa pýtam

autor
22. sep 2022

@0martina0 len pozitivna osoba ostava v karantene 5 dni... Kontaktujes telefonicky lekara a vypise ti PNku. Ja mam ist zajtra na kontrolu

0martina0
22. sep 2022

@lucia147852 A na PCR testy lekár posiela,alebo nie

autor
22. sep 2022

@0martina0 mna neposlal... Trebalo by ti výmenný lístok