Pozitívny PCR test aj po 10 dňoch karantény

jasimina
25. jan 2022

Dobrý večer prosím vás mám otázku stalo savam že ste bola pozitívna na covid po 10 dňoch karantény som šla na testi pcr test samozrejme doma som robyla testi aš. 3 všetko negatívne tak som šla na pcr test a višlo mi zase pozitívna som stále neviem čo mu mam uš veriť príznaky nemam žiadne kašeľ či horucky vôbec nič Ďakujem pekne za odpoveď

marseillefan
26. jan 2022

Normálna vec... ty už asi dávno nie si infekčná, ale vírus v tele ešte je a preto vychádza pozitívny pcr... moja sestra bola v s nami v kontakte, keď sme boli pozitívni a zostala sama v karanténe vyše 2 týždne. Príznaky nemala skoro žiadne. Keďže býva v kontakte so staršími ľuďmi, išla pred ukončením karantény (ktorá bola dobrovoľne dlhšia) na PCR a stále jej vyšiel pozitívny (aj keď s malou vírusovou náložou).

martinka13
26. jan 2022

Pozitívna môžeš byť aj niekoľko týždňov.

lucia147852
26. jan 2022

Mame tu covida 2 roky a ľudia ešte stále nechápu, že poz môžu byt kľudne aj 3 mes… a pritom sa o tom píše všade. Na pcr po prekonaní si šla naozaj zbytočne

pininka1
26. jan 2022

Aj niekolko mesiacov moze byt pozitivny

renka30
26. jan 2022

Na test si vobec nemala chodiť. Pokiaľ si ukončila karantenu a nemas uz priznaky mozes zacat normalne fungovat bez zbytocneho testovania. Pozitivny test mozes mat isty cas po odzneni priznakov.

polariso
8. feb 2022

@renka30 ahoj...a môže byť pozitívny aj AG test domáci. ? Mne hi na piaty deň ukázalo ze je negatívny a dnes 9 deň.. už zasa čiarka jak vysita..od 7 den mam upchaty nos...dokedy to takto moze byt

renka30
8. feb 2022

@marseillefan a co potom urobila, zostala dalej doma? Alebo uz nie.

marseillefan
8. feb 2022

@renka30 ona zostala doma, lebo prichádza do kontaktu so starými ľuďmi. Ale napríklad keď mala pozitívny PCR manželka, tak tá sa dohodla so svojim všeobecným lekárom, že už ju vypíše len na 7 dní, lebo pozitívny antigén jej vyšiel skôr. Teoreticky však musíš zostať 10 dní po pozitívnom PCR teste doma (teraz po novom už len 5).