Čo ak sa pozitívny člen domácnosti po piatich dňoch karantény necíti ísť do práce a pokašliava?

Zodpovedané
6. feb 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Napísali ste, že karanténa pri pozitivite trvá 5 dní.

Negatívnemu členovi sa ráta karanténa podľa posledného pozitívneho výsledku v rodine.

Čo ak sa pozitívny po piatich dňoch necíti ísť do práce a pokašliava?

Jemu lekár môže predĺžiť PNku.

Čo s tým negatívnym?

Jemu sa tiež predlžuje tým pádom karanténa?

Alebo nastupuje do práce, ak nemá príznaky?

Ďakujem

Dobrý deň,

každý pacient s Covid-19, ktorý sa po piatom dni necíti dobre ostáva ešte doma. Ako lekári si nemôžeme dovoliť ukončiť PN takémuto pacientovi.

Vo svojej ambualncii zavoláme každému pacientovi na piaty deň karantény a ak má akékoľvek príznaky infekcie, tak ostáva ešte doma. 5 dňovú karanténu zvyčajne ukončujeme u pacientov, ktorí mali takmer bezpríznakový priebeh. Teda prejavy infekcie trvali dva dni a následne sa už cítili dobre.

Negatívny člen pokiaľ nemá príznaky, tak po 5 dňoch karantény ide do práce s tým, že dalších 5 dní nosí poctivo respirátor a ak sa objaví akýkoľvek príznak, tak ostáva doma.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková