Presilená ľavá ruka

smile31
2. nov 2016

Ahojte maminky, pozerala som podobnú tému no nenašla som. Posledných pár týždňov ma ako keby pobolieva ľavá ruka, ale nie celá, ale len od ramena k lakťu, skôr by som to popísala ako pálčivá bolesť svalu - z boku ruky. Pobolieva ma to cez deň, v noci sa na bolesť nezobúdzam. Pociťujem aj pálčivú bolesť vprníkoch no vacsiu v ľavom prsníku, pred nedávnom som absolvovala sono prsníkov - všetko bolo v poriadku, dr ma poslal na sono z dôvodu pálčivej bolesti v prsníkoch. Nedávno mi dr spravil krvne odbery a vsetky boli v norme. Následne ma posiela este raz na sono prsnikov. Mám syna, ktorý má čoskoro 21 mes., už bežká sám, no keď ideme von a nemáme kočík dosť veľa ho nosím a to má niečo cez 16 kg keď je oblečený. Aj keď ho idem len prebaliť tak predsa len ho zdviham, ved viete ako je to s malymi detmi. Akurat tento tyzden som ho niesla dost dlhu trasu lebo nechcel bezkat a nemali sme kocik a mam pocit ako keby bola bolest vacsia. Môže to palenie v prsnikoch suvisiet s palcivou bolestou ruky? Syna nosím prevazne na lavej ruke a teda na tej ktora ma aj pobolieva... Je možné, že mam ruku presilenu? Pravá ruka zaboli obcas. Ďakujem

erickatt
2. nov 2016

Skús von brať šatku, a nelvacit ho toľko. Radšej kúsok od domu,ale pekné sám nech bežka, keď idete ďalej ber karičku. A hej, môže byť fest presilená.

smile31
autor
2. nov 2016

@erickatt nesatkovali sme ani ked bol mimi nechcel mi v tom byt hned plakal... tak si neviem predstavit nosit satku teraz... on prebehne kusocek a hned na ruky prejdem snim kusok dam na zem zas prebehne kusok zas na ruky :/ ... a inak su satky aj nad 20 kg?...

erickatt
2. nov 2016

Tak normálny nosič , turisticky.

erickatt
2. nov 2016

A nad 20 kg? To fakt netusim

rebeka7501
2. nov 2016

a čo tak kúpiť nejaký obyčajný gofáč ? ruky a chrbát si šetri, syn má 16 kg, za rok možno 18 kg, a ruky a chrbát máš len jedny/jeden.

smile31
autor
2. nov 2016

@rebeka7501 mame britax b - agile... golfac som uz moc nechcela a ide zima tak ak bude sneh asi by sa mi zle po snehu s nim chodilo... skor som chcela aby sa naucil pekne bezkat sam ... uvazujem nad tou manducou ale bojim sa ze sami tam nezmesti... ked sme vonku a mame kocik tak ho nenecham bezkat popri mne on je velmi rychli taky jasko maly to by som ho nahanala kade tade...a s kocikom za nim behat ... 🙂

nelinka626
2. nov 2016

Mávam bolesti v prsnikoch a keď som bola na sone, tak mi Dr. povedala, že prsníky často bolia aj od chrbtice, stačí skolioza.

smile31
autor
2. nov 2016

@nelinka626 skoliozu chrbtice veru mam...

nelinka626
2. nov 2016

No vidíš a s tým, že sa natahujes s malým, jej moc nepomahas, neviem, niesom doktorka ale podľa mňa s tým potom môže súvisieť aj bolest tej ruky.

zuj
2. nov 2016

Ja som mavala tiez takto presilenu ruku ked som dceru brala na ruky, pomohlo len dat si na to pozor a nenosit ju😅

rebeka7501
2. nov 2016

@smile31 no keď bude toľko snehu ako po minulé roky......

smile31
autor
2. nov 2016

@zuj snazim sa ale ked sa predo mna postavi a taha za nohavice... dam mu rucku, poviem ze ideme pekne bezkat a po 3 metroch zas a zas az zacne mrncat... :/
@nelinka626 je to mozne... lebo mna pobolieva ako keby sval teda aspon mam taky pocit a ked si to "masirujem"tak boli ako cert :/

nelinka626
2. nov 2016

A ideš ešte na to druhé sono s prsníkov?

zuj
2. nov 2016

poznam to, ale proste treba mysliet na svoje zdravie a byt v tomto nekompromisny, naposledy ma takto bolela ruka asi 3 dni, ale tak ze som poriadne ani nespala a navyse tehotna tak som si ani nemohla nic dat...

smile31
autor
2. nov 2016

@nelinka626 ano idem v piatok... na sone som bola v juni... dr povedal ze mam pod pazuchou nejaku uzlinku zatvrdnutu, ze je mozne ze to tam mam od mala este ked som bola chora... ale do popisu mi nedal sono tej uzlinky ale len prsnikov tak nvm...

nelinka626
2. nov 2016

@smile31 to by ti mali pozrieť automaticky, aspoň u nás to pozerajú. Tiež ich tam mam. A veru keď mi začali tieto podobné problémy, tak ma aj v podpaží bolievalo dosť. Na poslednej kontrole v máji mi Dr na sone povedala, že sa mi zmenšili. Však im povedz nech ti to pozrú, nemal by to byť problém.

smile31
autor
2. nov 2016

@nelinka626 no skusim sa spytat... 🙂

nelinka626
2. nov 2016

@smile31 kde chodíš? Ja chodím do Martina. Dlho som sa premahala, aby som tam dochádzala, ale už by som inam na sono nešla.

smile31
autor
2. nov 2016

@nelinka626 u nas v meste.. v PB

nelinka626
2. nov 2016

@smile31 no ja som tiež najprv chodila tu u nás v meste, ale ja mám aj zväčšené a bolestivé mliečne žľazy, čo som cítila ako bolestivé hrčky, lenže nikto mi to tu nevysvetlil, čo a prečo to mám, až som sa nakoniec odhodlala a objednala do Martina a tam mi všetko vysvetlili, hneď som bola kludejsia. Tu mi iba doktor povedal, že už mám prestať kojit, kojila som vtedy 21 mesiacov a zo dňa na deň som "musela" prestať. Bolo to psychicky náročné pre mňa a určite aj pre malú. Keby som bola išla hneď do toho Martin, nemusela som ju tak drasticky zo dňa na deň odstaviť.

smile31
autor
2. nov 2016

@nelinka626 v martine su dobri lekari 🙂 osobne som tam nebola ale brat tam chodieval ked bol maly

martina31122014
2. nov 2016

@smile31 Ahoj, tiez som mala problemy s bolestou, a teda skor trpnutim lavej ruky. U mna to bolo podla vsetkeho sposobene nosenim malej, mala vtedy urcite 10kg+, a ja som ju prevazne nosila tiez akoby na lavej ruke, sedela mi na boku. Ja by som v tvojom pripade tiez upodozrievala to nosenie... Vo viacerych textoch som nasla, ze nosit dieta na jednej strane naozaj moze sposobit rozne druhy bolesti, a nie je to spravne. A kedze viem, ze male dieta proste nemozes prestat nosit 🙂, hlavne, ked si to vyzaduje casto ono alebo proste situacia, radim ti skor sa naucit spravny sposob nosenia. Ja som ju zacala nosit tak, aby som nezatazovala lavu ruku, akoby spredu ako opicku 🙂 Nasla som obrazok, ktory sa tomu najviac podoba, snad teda ta aspon inspirujem ;)

smile31
autor
2. nov 2016

@martina31122014 dakujem velmi pekne za tip 🙂 ... dovod preco ho nosim na lavej strane je ten, ze mam rozbite prave koleno potrhane vazy a rozbity meniskus drzi mi ltt...caka ma operacia z tohto dovodu som ho nosila vlavo... :( aby som nezatazovala prave koleno

erickatt
3. nov 2016

@smile31 okamžite ho prestane vláčiť. On časom pochopí, veď ty si dievča celá dokatovana. Nezober a hotovo.

potvora1
3. nov 2016

Ahoj, ja som tiež mala podobné problémy ako Ty opisuješ, síce syna už dávno nenosím na rukách, ale preťažila som si rameno pri práci v záhrade. Skús ortopéda, keď už nič iné nepomáha, mne zistil zápal, buzitìdu ramena, dal mi obstrek a potom som chodila na injekcie, tiež som si myslela, čo všetko mi je, bola som aj na sone prsníkov aj na neurológii.

simca06022011
3. nov 2016

Nehnevaj sa, presilenu ruku mas, lahka pomoc: PRESTAN nosit 16kg dieta!.. ked nechce chodit, nevladze zabezpec si na to sportovy kocik !!! Este aj koleno mas ledva ledva... ked ho nosis na druhej strane, myslis ze tomu kolenu neublizis? Ani o satkovani neuvazuj...

smile31
autor
3. nov 2016

@simca06022011 kocik mame ... Novy a dobry... 🙂 mne islo o to nech sa aj trosku vybeha....

smile31
autor
3. nov 2016

@erickatt viete tazko to vysvetlite 21 mes. dietatu....

smile31
autor
3. nov 2016

@simca06022011 v prispevku som to asi zle napisala sli sme von bez kocika 🙂

katkasofi
3. nov 2016

@smile31 ahoj. Ja mam presne ten istý problém. Len mňa akoby stipali, pálili obe ruky z vnútornej strany. Dr ma poslala na neurologiu, bola som na rtg a nález primeraný veku... no tak to uzavreli ze z chrbtice. Tiež mám 20 mesačnú dcérku. Som si myslela ze len ja mam také divné bolesti, ale sme dve 😎 ja si to už moc nevsimam ani.... co iné mi zostáva 😃