Pri točená sa okolo svojej osi má oči doprava

13. sep 2022

Ahojte, mam syna, ma 2 roky a 5 mesiacov, ked sa toci dokola na mieste, tak vidim ze ako keby ocami ide do tej strany, jednoducho ocne sosovky vytaca doprava a nema ich v strede, je to v tomto veku este ok, ze ako keby este ta rovnovaha nie je 100% alebo je to uz divne? Nerobi to vzdy, ked sa toci pomalsie to nerobi, len ked sa toci rychlejsie ….. ďakujem za vase skusenosti, ci to aj vase deti robili a ci to bolo ok

nikpa
13. sep 2022

Tak to netuším či takéto veci aj môj robil v tom veku lebo fakt ma toto nenapadlo sledovať 😄 a to je volaka špeciálna pomôcka ako odsledovať či je v poriadku rovnováha či čo? Ja viem, že mne neurologicka ešte v 2,5r. hovorila, že malý môže mať stále problem s rovnováhou a nie je to žiadna vada. Napr. mu vadilo keď mal zvesené nohy z wc, museli sme mu ich podkladať alebo aj na odrážadle sa dosť neskoro naučil, kvôli tomu že sa bál držať rovnováhu alebo sa proste necítil bezpečne. Ale inak je úplne v pohode.

drake122
13. sep 2022

Načo mu kážeš, aby sa točil dokola na mieste.🙄 Naozaj, už väčšie blboviny tu neviete vymyslieť. Sama sa posaď na kancelárske točivé kreslo a zavri oči a toč sa dokola 5 minút. Potom sa postav a otvor oči a uvidíš...

hlubik
13. sep 2022

neskutočne

autor
13. sep 2022

@drake122 nekazem, to som ani nikde nepisala, ze mu to kazdm, ale napriklad sa hrame kolo kolo mlynske kde na konci je taaaak sa zatocime a dieta sa zatoci a vtedy som si to vsimla ze pri tom toceni na mieste 10 sekundovom mu idu oci doprava

autor
13. sep 2022

@nikpa ahaaa, cize fakt to moze byt tou rovnovahou, ze este to nema uplne spracovane a ze to v tomto veku je este v poriadku asi

taga
13. sep 2022

Myslim, ze aj mpj to robil, ked si to takto opisala, normqlne sa mi vybavuje, ze naozak sa sustredil na jedno miesto 😉

autor
13. sep 2022

@taga joooj tak to som rada, ze to nie je len moj, on proste sa toci napriklad doprava a ako keby tymi ocami je popredu uz, ako keby to tymi ocami taha do tej pravej strany zrovna

drake122
13. sep 2022

To nie je nič nedozreté to je normalny prejav

autor
13. sep 2022

@drake122 ďakujeeeem ☺️

mimi3008
13. sep 2022

Ak som to spravne pochopila podla tvojho opisu, ide o nystagmus...mozes pogooglit. Ako ked v iducom vlaku niekto pozera von oknom a oci kmitaju hore dole. Mozes to vyvolat aj vstreknutim vody do ucha - teplej do 1 strany, studenej do druhej strany

autor
13. sep 2022

@mimi3008 nie, on tymi ocami vobec nekmita, on ich taha do jednej strany len …. Ze otaca sa doprava a oci smeruju ako keby sa pozera doprava nimi

drake122
13. sep 2022

Negoogli nystagmus, nie každý nystagmus je normálny zdravý prejav, najdeš niečo škaredé a potom bude panika.🙄

autor
13. sep 2022

@drake122 ale on to nema ani kmitavy pohyb vobec, to proste otaca sa doprava a vkuse pocas tej doby co sa otaca doprava ma oci ako keby na tej pravej strane

nikka055
13. sep 2022

Moja ma 2r a 3m a tiez to robi 😆 vyzera to divne ale nenapadlo mi to riesit 🤔🤭

autor
13. sep 2022

@nikka055 no ja som si to az dnes vsimla pri tom kole ako sme sa hrali, tak ma to tak napadlo, ze ci to este moze byt, lebo viem ze to byva pri tej rovnovahe u deti, ale ze ci teda aj niekto dalsi v nasom veku to robi, cize super, som rada, ze vidim, ze ano

nikka055
13. sep 2022

Moja to robi od mala(od kedy zacala chodiť) ked sa rychlo krutila vzdy oci do boku 🙈

luciazahornadska
13. sep 2022

Prosím, nehľadajte žiadny nystagmus... Nystagmus je úúúplne niečo iné. 🤦🏻‍♀️
Ak som správe pochopila, dieťa pri točení jednoducho dáva oči akoby "do kútika". Deti to bežne robia a po čase to odoznie 🙂

rachel36a
13. sep 2022

Aj moj syncek to robi...ale on je autista, je to jeden z prejsvov...

autor
14. sep 2022

@luciazahornadska ano presne, do kutika, ziadne kmitanie 😉 no ďakujem teda, takze toto je v poriadku