Čo znamená vyvracanie očí doprava pri točení?

Zodpovedané
29. dec 2021

Dobrý deň,

môj 21 mesačný syn pri točení doprava vyvracia oči moc doprava dohora. Robí to vyslovene takto pri točení, alebo keď sa jaší a trepe hlavou zľava doprava.

Keď mu poviem, aby to nerobil, tak hneď to s tými očkami zopakuje. Očividne to robí aj vedome náročky. Pred mesiacom sme boli kvôli buchnutiu do hlavičky na eeg a to bolo v poriadku.

Ďakujem za odpoved

Dobrý deň,

pri točení to neznamená nič patologické, iba pohybový následok.

Ak to robí vedome, nepôjde ani o tikový prejav. Iba z tohto prejavu by som iné prešetrenie zatiaľ neindikovala. Možno to je iba prejav nateraz a po pár týdňoch zmizne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas