Priberanie z kortikoidov

14. mar 2021

dobry vecer ,prvy krat uzivam kortikoidy. pred chvilou som citala ze sa z nich pribera? cely den nieco chrumam och. aj sa vraj nejako meniaa tvare nejako ako mesiacik. ja mam normalne strach to aj uzivat. som diabeticka a to tiez nie je na to moc dobre. prosim nejake rady,oddporucania aby teda liecba pre mna bola co najmenej znicujuca. presli ste niecim takym?

ujaju
14. mar 2021

Sú veci, ktoré neovplyvníš aj keď sa budeš moc snažiť. Voda sa ti bude držať v tele, opuchnuté lýtka. Ale ono to prejde.

lucik90
14. mar 2021

Dobrý večer. Aj ja som užívala kortikoidy, konkrétne prednison 60 mg denne. Pribrala som hneď, ale potom som si už dávala pozor a hmotnosť už nešla hore. Tvár som mala naozaj guľatú, z toho som bola nešťastná :( ale zasa na moje ochorenie to zabralo perfektne 🙂 Akú máte vy dávku? Ak nízku, nebude to také dramatické 😉

lilyianka
14. mar 2021

Ktoré kortikoidy berieš a akú veľkú dávku denne? Ja som brala Medrol skoro rok,až kým som ich pomaly nevysadila. Najprv 20mg denne , potom 16mg a nakoniec 12 a potom veľmi pomalé vysadenie. No a moje vedľajšie účinky. Áno pribrala som cca 12kg,mesiacikovita tvár, väčšie ochlpenie, zozrala by som všetko a asi aj všetkých, naladovosť, a prsia z B išli na D. Tam som nabrala 15cm navyše. Našťastie po vysadeni sa to asi do polroka/roka dalo do normálu. Aj keď prsia zostali trošku väčšie. A mala som po vysadeni veľký problém s chôdzou. Ráno som sa polhodinu musela v posteli rozcvičovať, aby som aspoň ako stará žena vedela chodiť.

autor
14. mar 2021

@lilyianka no ty brdo 😂 to az takto? aj ja medrol od dnes znizujem davku na 1,5 tabletky. kazde 3 dni menej o stvrtku. som po kovide a toto mi dali. no nic ,zajtra nabehnem na nejake suchariky,bielkovinove cipsy a tak. v kuse chrumem nieco a neda sa to ovplyvnit och

barboorka
14. mar 2021

ahoj, to su vsetko vedlajsie ucinky kortikoidov, priberanie, zadrziavanie vody v tele aj ta mesiacikovita tvar.. ja som ich uzivala viackrat, kontretne prednison, dokonca som si vsimla ochlpenie na tvari ☹ ale po vysadeni sa vsetko po case vratilo do normalu.. treba vydrzat, su to silne lieky, zaberaju velmi rychlo.. mas po kovide nejake problemy ked ti to dali ?

autor
14. mar 2021

@barboorka ani uz nemam ,pustili ma teraz stvrtok domov po 10 dnoch. tazko sa mi dychalo a vysoke horucky som mala. celkom mi je fajn teda ale zadycham sa pomaly aj ked sa len prevratim na posteli. vacsinou len lezim ,nemam nic take robit . ja som stastna ze ,,len,, takto som dopadla lebo co tu citam tak je mi az do placu niekedy😢

lilyianka
14. mar 2021

A tak ty to budeš iba chvíľku užívať, nie ako ja rok... takže budeš aj čoskoro v poriadku a telo sa dá di normálu

autor
14. mar 2021

@lilyianka dakujem ,velmi si ma potesila.

barboorka
14. mar 2021

fuu, tak som si mala tazsi priebeh.. ja som to mala v dec, len ako taku beznu virozu, aj som zvracala, aj hnackovala, potom ma bolelo telo, zimnica a stratila som cuch a chut.. cuch nemam doteraz 😒 nech sa ti polepsi, hrozne je to, uz nech je tomu koniec.. drzim moc palce