Prievan na oku

anka712
27. okt 2018

Ahojte čo je prosím vás dobre na prievan na oko ? Ďakujem za každú radu.

janinah
27. okt 2018

ako sa to prejavilo na oku?

anka712
autor
27. okt 2018

@janinah z ničoho nič, večer priateľ zaspal a ráno sa zobudil s opuchnutym okom a že ho tam reže

malinajahoda
27. okt 2018

@anka712 framykoin očná masť

anka712
autor
27. okt 2018

@malinajahoda to viem, niečo domáce či nieje niečo.

malinajahoda
27. okt 2018

@anka712 to nepomôže,ked už je oko chytené. Stačí zájsť na pohotovosť.

anka712
autor
27. okt 2018

@malinajahoda nemá to ešte až takom zlom stave ale bojíme sa čo bude už zajtra

bambina1
27. okt 2018

Ano aj ja som mala prievan spravil sa jarec na oku framikoin mast pomôže určite a byt v teple čiže doma a moze nemusi mat previazane ak pojde von podla toho ake je počasie

miriama11
27. okt 2018

@anka712 opthalmo septonex kvapky

malinajahoda
27. okt 2018

@anka712 to bude ešte horšie. Aspoň moja mamina to tak mala.

katarinka289
27. okt 2018

@anka712 okuflasch. Je to homeo volnopredajne. Mne vzdy pomoze

montemotherone
27. okt 2018

@anka712 oftalmo septonex nakvapkať, vystrieť, a dať framykoin. Tiež môže pomôcť preplachovať s vývarom z očianky. Oči utierať do papierovej utierky, každé zvlášť a zahodiť. Môže to byť infekčné. Používať jeden uterák na deň a hneď do prania...

anka712
autor
28. okt 2018

Ďakujem Vám všetkým za rady

happyma
24. júl 2019

Prievan v oku - rezanie, opuch a nasledne jacmen. Toto sa u mna vyskytuje aspon tri krat do roka. Doteraz mi pomahal iba Framykoin. Ale kedze momentalne dojcim a nechcem svoje telo zatazovat ATB, tak som skusila nieco uplne obycajne a verte, ze mi to pomohlo. SOĽ - ano obycajna kuchynska sol. Viem, ze na prievan treba teplo, viem, ze ked ma zacina boliet v krku, tak sa vykloktam solou rozpustenou vo vode a vzdy ma to prejde. Este viem, ze sol zoberie bakteriam vodu a oni uschnu no a teda viem aj to, ze ked mi Framykoin - ATB zabralo na moje jacmene, takze su Bakterialneho povodu. Takze postup som zvolila takyto. Vecer ma rezalo oko, rano som ho ledva mohla otvorit a uz som vedela, ktora bije, vcerajsia jazda autom s otvorenymi oknami. Takze rano som si Urobila kavu (len ritual), no a tu horucu vodu som si vliala do stamperlika, dala asi stvrt malej lyzicky soli, pomiesala a vzala odlicovaci tamponik, prelozila a roztek namocila do tej teplej vody (uz nebola horuca), vyzmykala, prilozila na opuchnute oko a opakovala asi tri krat vzdy s inym roztekom. Hned ma oko prestalo rezat, toto som zopakovala aj pri poobednajsej kave. Oko bolo este trohu opuchnute aj na druhy den, ale postup som uz nezopakovala (nebol asi cas na kavu) a na treti uz nikto nic nezbadal, lebo jacmen sa nevytvoril. Doteraz to skoncilo vzdy gulockou na oku bud hore alebo dole v pravo alebo v lavo alebo aj na oboch. Fuj ale som sa rozpisala, ale naozaj SOL a teplo a teda nerozsirovat infekciu.

martin8721
11. feb 2024

@happyma vďaka za dobru radu