Prirodzená krása

lenulienka_m
12. sep 2015

Ahojte 🙂 Ake mate skusenosti s prirodnou kozmetikou? Aku znacku pouzivate? Mate skusenosti s prirodnymi pletovymi olejmi od slovenskej firmy Sirael?

mata38
13. sep 2015
Používateľ mata38 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mata38.

Ahoj 🙂 Určite je prírodná kozmetika lepšia ako nejaké lacné chemikálie, avšak aj pri prírodnej treba dávať pozor na zloženie, nie všetko je skutočne prírodne a nezavadne (ak to mam tak povedať). A značky - rôzne, ale naposledy mi tu na fóre odporúčali vyskúšať značku Ecce Vita konkrétne pleťovú masku na akné, som s ňou spokojná. Práve som si objednala aj šampon, tak môžem potom napísať skúsenosti, snád mi pomôže s mojimi vlasmi, už som zúfala 🤐

tuqanqa
13. sep 2015

Nemam cas se nejak dlouze rozepisovat tak jen v kratkosti 3 produkty - znacky ktere miluju a nikdy se jich nevzdam 😀
Ruzova voda - 100% vyluh z ruze Damasenske
Saloos - levandulovy bio regeneracni oblicejovy olej
Health & Beauty dead sea minerals - ruzne produkty.

horana
13. sep 2015

Zistila som ze na kvalitu pokozky, vlasov (nechtov..atd) viac nez kozmetika, akokolvek prirodna, ma vlyv strava (individualne vhodna, mnozstevne vhodna) a celkovy zivotny styl - dost pohybu, v lete aj na boso, nebrdzeny dych (aka zvlastnost, vacsina ludi dycha nespravne) a zivotne postoje (psychika je mocna). Darmo si na seba budem patlat bars aj bylinky, kym nezmenim vyssie menovane, je to len hasenie priznakov. Ked sa mi podarilo zatial len ako tak vybalansovat zivotny styl, s prekvapenim zistujem ze prakticky kozmetiku nepotrebujem (okrem samponu, zubnej pasty a nejakej tej spiraly na oci).

tuqanqa
13. sep 2015

..mela jsem na mysli konkretne tuto Ruzovu vodu z Nitry.

lenulienka_m
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dai
14. sep 2015

@horana tak to ti zavidim🙂 ja aj ked mam neviem aky pozitivny pristup k zivotu a zivotospravu tak plet asi krasnu mat nikdy nebudem - genetika je hold svina🙂 mam mastnu plet s pormi a tie zmensit sa podla mna nedaju...

lenulienka_m
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dai
14. sep 2015

@lenulienka_m oki... cize ako by si zmenila typ pleti z mastnej na normalnu?🙂 dakujem za vysvetlenie

co sa psoriazy tyka - to ze zivotosprava ma na priebeh tejto choroby obrovsky vplyv vie asi kazdy...

lenulienka_m
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hanybi
14. sep 2015

@dai daju ;) aj mastenie pleti sa da zmiernit pouzivanim spravnej kozmetiky a starostlivostou kontinualnou

dai
14. sep 2015

@lenulienka_m
@hanybi tak neviem dievcata ci sa mame o com bavit - mate mastnu plet s rozsirenymi pormi? Ja si dovolim povedat ze som uz co sa kozmetiky tyka vyskusala naozaj vela - od superdrahych retinolovych kremovcaz po prirodne harmancekove odvary...Co sa tyka zivotospravy tu teda mimo raw stravy si tiez dovolim napisat ze patrim k tym lepsim ... napriek tomu mi kazdy dermatolog a aj vlastna skusenost hovoria ze toto sa da zmenit len laserovou aplikaciou - typ pleti je jednoducho dany - nie je to choroba

dai
14. sep 2015

@lenulienka_m ale samozrejme si rada necham poradit - co teda odporucas, co zmeni typ pleti?😉

mamutka
14. sep 2015

tak ja mam tiez rada prirodzenu krasu, aj ked spiraly sa nevie vzdat 🙂 na vlasy pouzivam uz len alepske mydla. Mam jedno so 40% obsahom vavrinoveho oleja a to je vraj skvele aj na problemovu plet. Bezne si s nim umyvam tvar a je super. Vlasy mam po nom bohate, aj ked ten vavrin olej tam citit a nejaky aj vycesem 😅 ale konecne mam bohate haro, co som vzdy chcela 😀
kedze ide o mydlo zo syrie, asi ho uz v buducnosti nezozeniem a budem hladat nahradu.
velmi mi tieto mydla pomohli celkovo na plet, mala som ju po sprche vysusenu, teraz uz nie.
Inak, miesto kremu na noc si bezne davam len kokosovy olej.
Ale s tou spiralou som hrozna. Pouzivam dokonca vode odolnu a to uz teda vobec prirodzee nie je, no neviem si pomoct 😝

hanybi
14. sep 2015

@dai
tak ja napisem, co pomohlo mne a to dost vyrazne...mala som jednak mastnu plet, dvak rozsirene pory, cierny bodky, T zonu a mierne akne.. cistenie-od soaphoria, bud cistic a maska v 1 alebo pena na cistenie...plet cistia setrne, prirodne a co je dolezite, nevysusuju...potom si na plet nastriekam kvetovu pletovu vodu a kym je plet vlhka vmasirujem si do nej arganovy olej...mozno to bude zniet kontraproduktivne-davat si na mastnu plet olej, ale to je jedine, co mi naozaj pomohlo, pretoze zlozenie oleja je velmi podobne zlozeniu prirodzeneho mazu a tym padom to jeho tvorbu reguluje...olej sa velmi rychlo vstrebava do vlhkej pleti...potom samozrejme masky su velmi fajn, napriklad znacky dulcia..venujem sa tomuto problemu uz asi 2roky, poskusala som vsetko mozne, aj komercne znacky ako avene a pod.-vyhodene peniaze.... nic ine mi nerobi z dlhodobeho hladiska lepsie ako vyssie spomenute... najdolezitejsie je plet nevysusovat nevhodnymi chemickymi pripravkami lebo si vyvinie obranny mechanizmus mastenia, niekedy az prilisneho..🙂 drzim palce, ide to 😉

dai
15. sep 2015

@hanybi a toto ti zmensilo pory? lebo teda ja sa tomuto venujem od svojej puberty co je viac ako dekada😀 a teda som uz bola u roznych liecitelov a neviem koho - mala som najtazsi typ akne - cysticke, brala som antibiotika kvoli zapalom etc. ( a to teda som mala az po pubertu plet ako babatko )... s pomocou zivotospravy som sa nejak zbavila akne, aj ked v tehotenstve mam zas nan nabeh napr. vdaka hormonom, mastnotu pleti dokazem tiez regulovat ale pory dlhodobo zmensit sa mi nepodarilo teda nicim... a ako som pisala aj dermatologovia a dokonca aj prirodny liecatelia mi hovoria ze toto len tym brusenim a tvorbou kolagenu mozem dosiahnut ...
ale tak vyskusam ked tvrdis ze to pomaha 😉

lenulienka_m
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenulienka_m
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dai
15. sep 2015

@lenulienka_m len ja uz akne nemam a ako som pisala svoju mastnu kozu mam pod kontrolou tym co pouzivam teraz... ja potrebujem riesit rozsirene pory 🙂 tu kozmetiku pozriem...

tuqanqa
15. sep 2015

Baby jestli jde o akne, tak ja doporucuji tu uz nahore spominanou Ruzovou vodu. me na akne a pory pomohla. cena je tusim okolo 3,20€/ 250ml.

stanulienkat
15. sep 2015

@dai typ pleti ti NIC nezmeni,to akoby si chcdla zmenit farbu oci,alebo dlzku chodidla. Typ pleti mozes len ovplyvmit. A co pomoze 100 ludom,tebe moze uskodit. A prirodna kozmetika je taka,co si spravis sama z vybranych surovin. V obchode su tam minimalna farbiva,parfemy,stabilizatory,ak ked sa tvaria Bio,Eko,Natur a neviemako.

rawmamka
15. sep 2015

@horana Absolútne súhlasím 🙂, presne takto to funguje aj u mňa.

hanybi
15. sep 2015

@dai
ano, toto mi zmensilo pory, ale myslim, ze plati aj - sme to, co jeme a urcite ma na tom podiel aj strava,...ja nejem margariny, rastlinne masla, nevysmazam, vyhybam sa rafinovanemu cukru, bielej muke...tie pory su zvacsene mozno aj preto, ze chcu nieco dostat z tela von..(neviem, ako sa stravujes, takze nesudim kazdopadne)... a nesuhlasim s nazorom stanulienkat, ze prirodna kozmetika v obchodoch obsahuje farbiva, parfemy, stabilizatory a jedina dobra je ta, ktoru si spravis sama...ano AJ taka existuje, ale staci si len spravit vacsi prehlad a da sa najst vyborna kvalitna kozmetika bez tychto zloziek

kofa77
15. sep 2015

Ani pory nic nezmensi.ani laser.akurat vyzeraju opticky mensie, lebo su ciste.a k cistym porom pomoze aj kozmetika a suhladim, ze prirodna. Ale s velkostou porov nehne nic.resp. Vekom a znecistenym prostredim, fajcenim, opalovanim a nevhodnou kozmetikou sa zvacsuju.preto zaklad je cista plet. Ja pouzivam nimbovy olej na odlicovanie uz niekolko rokov a nemam jedinu tu malu svinu ciernu bodku. Tiez nimbovy prasok a tarika prasok miesam pol na pol. To je pre mna top.a baobabovy olej je super.a to som mala dediatly olejov vratane arganoveho, sipkoveho, opuncioveho atd atd.

anett52
22. sep 2015

@kofa77 teda, o nimbovom oleji pocujem prvy krat, tak som si o nom uz nieco precitala na nete. Ako ho prosim ta pouzivas? Riedis s inymi olejmi alebo kvapkas do kremov alebo priamo na kozu davas? Kedze nevonia velmi dobre, myslis ze by sa pridanim esencialnych olejov - levandula, citron, mohla jeho vona zmiernit? A ked si ho davas na tvar, nezanechavas taky smradek po sebe? 🙂 Ja tiez milujem rastlinne oleje a mam uz doma kadeco, pritom som nikdy nemala problematicku plet. Skôr len pokožku tela. Ale vyroba vlastnej kozmetiky ma bavi, preto hladam nove veci

kofa77
22. sep 2015

@anett52 pouzivam ho hlavne na odlicovanie, cize nalejem do dlane a masirujem tvar, potom namocim maly uterak do teplej vody a zotriem. smrdi dost, ja som si uz zvykla, je to taka zvlastna vona - smrad. niekedy si dam na tvar, par kvapiek na vlhku plet, na noc a tiez smrdi, napr. doma to hned rodinni prislusnici citia 🙂
cize mne nevadi, ale okoliu ano.
esencialny som do nho nedavala ziaden, nebol by problem, ale asi by uplne ten nimbovy zapach neprekryl . zmiernil ale urcite .
obcas ho zmiesam aj s kremom na noc. tiez ho ale dost citit. musis vyskusat niekde ovovniat, lebo niekomu smrdi az tak, ze mu je z neho zle.

danika999
22. sep 2015

@mamutka kokosovy olej namiesto kremu pouzivam aj ja a nedam nan dopustit 🙂

madara279
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bulgarianrose
Odpoveď bola odstránená
Zobraz