Príznaky tetánie

kiko234
3. jan 2024

Dobrý deň, mám 23 r. a posledných pár mesiacov mi je zle. Cítim závraty, silnú slabosť, občas mravčenie v nohách, búšenie srdca non stop. Bol som na vyšetrení a potvrdili mi tetániu.

Môj problém je, že aj keď mi potvrdili tetaniu a tetania tie príznaky môže spôsobovať tak stále sa bojím iných chorôb a neviem si s tým poradiť. Príde na mňa slabosť a zavrat a rovno googlim že čo mi môže byť... Trvá mi to už 3 mesiace a neviem sa z toho dostať. Snažím sa relaxovať a keď mi je lepšie aj cvičiť, ale vzdy sa mi tie príznaky vrátia...

Ďakujem za vaše skúsenosti a rady

gemerka17
3. jan 2024

@kiko234 psychiatricke vysetrenie a následne pravidelne návštevy psychológa. Nie je to nič vážne, závisí však len od tvojho úsilia, aby si to poriesil s pomocou hore uvedených odborníkov.

akyia
3. jan 2024

@kiko234 ahoj… tiez som takto panikarila asi tri mesiace kvôli sťaženému dychaniu (astma+tetania) diagnostikovala som si rôzne choroby už som z toho bola chorá, strašne ma to unavovalo….. NEGOOGLIŤ, kvalitný neprerušovaný spánok plus samozrejme vysoké dávky magnezia, mne doktorka predpísala 3x denne magnosolv (zatial užívam len dva) a na večer si dávam lexaurin …. Po dlhej dobe mi je dobre.. a plus ešte zelezo pre istotu užívam kvôli tomu dychaniu ja som sa teraz aj veľmi zadychavala a mala vysoký tep