Tetánia a jej príznaky :///

paaaaj544
2. jún 2021

Ahojte mam //16// a mam tetaniu može byť dychavičnosť a bušenie srdca vysoky tep priznakom tetanie? Lebo ja pozeram na googli že tieto priznaky signalizuju srdcove zlyhavanie a potom si myslim že niečo take mam :///

irusa
2. jún 2021

áno tetania...mám také isté príznaky

paaaaj544
autor
2. jún 2021

@irusa niekedy mam aj zavraty a trpnutie ruk atď neurolog mi dal na to len magne b6 nevies čo by lepšie zaučinkovalo?

irusa
2. jún 2021

@paaaaj544 magnosolv je na predpis a tryptofan kúpiš bežne...inak s tétaniou súvisí psychika...ak bude psychika v poriadku, tak aj tetánia vymizne...ono to je bludný kruh..tiež som sa do neho dostala..len ako z neho von

monkabohdalova
2. jún 2021

@paaaaj544 ano je to bežné pri tetanii, môžeš skusiť pyridoxin léčivá , tabletky sú voľnopredajne, ja som ich užívala , keď som mala také stavy,..o tej psychike je to pravda, treba sa hodiť do pohody a nezamýľlať sa nad každým pichnutím niekde 🙂

irusa
2. jún 2021

@monkabohdalova áno presne..lebo dôjde do štádia ako ja , že sa vkuse kontrolujem a mám problém niekam ísť, lebo stále čakám záchvat

panelacikova
2. jún 2021

@irusa
@paaaaj544
@monkabohdalova baby, a máte aj také, že zrazu vám zoslabnú nohy v priebehu povedzme 1-2 hodín, a máte pocit, že sú veľmi slabé? ako pri chrípke napríklad? mne už asi haraší, ja som v minulosti aj mala tetanické záchvaty, ale napokon som to "dala" bez liečby a šlo to... ale teraz mám pred II.očkovaním a zrazu ako si to uvedomujem, tak sa mi zle pregĺga, točí sa mi hlava, nohy slabé.... mimochodom, to isté som "dostala" aj asi 3-4 dni pred I.očkovaním. presne to isté. ešte som myslela, že som chorá, že to posuniem, ale bola som u lekára, pozrel ma, popočúval, tlak zmeral, mal relatívne čerstvé výsledky krvi a všetko bolo OK. po očkovaní pár dní bolela hlava a točila sa, ale mávam to aj z počasia a počasie bolo aké bolo, hrozné. a potom už celkom super som sa cítila. a teraz znova to isté. asi to mám v podvedomí alebo čo a ja s tým neviem nič robiť! to je pre mňa to najstrašnejšie... čo s tým?

irusa
2. jún 2021

@panelacikova no ja dnes mám schôdzu a presne to iste slabosť v nohách, len čakám kedy mi vyletí tlak a tep

panelacikova
2. jún 2021

@irusa no dobre. aj to "zovreté" hrdlo? že máš pocit, akoby si mala zrazu angínu alebo čo, pregĺganie problematické, ale hrdlo čisté? žiadna červeň ani biely povlak, nič? hrdlo ako vždy a ty máš pocit, že neprehltneš ani vodu? ja čo som mala zo dva mierne záchvaty v minulosti, šlo skôr o vysoký tep a srdce búšilo ako šibnuté a ťažko sa mi dýchalo. vtedy som podýchala do sáčiku a bolo vybavené. ale teraz neviem, či to priradiť chrbtici (aspoň to točenie hlavy) a zároveň nejakej baktérii alebo ide fakt o psychiku, čo je u mňa dosť možné. ja všetko príšerne prežívam a neviem si s tým dať rady :(

irusa
2. jún 2021

@panelacikova nie s hrdlom problém nemám

panelacikova
2. jún 2021

@irusa no.... tak teraz čo.... asi skočím za dr., nech ma radšej ešte pozrie, lebo už fakt neviem, či mi čviriká z podvedomia alebo som fakt niekde chytila voľačo... tak dík

kkovacovak
2. jún 2021

@paaaaj544 neboj sa ono to vekom z teba opadne. Hlavne sa s tým naučíš žiť a fungovať 😉 Treba sa zamerať na psychiku a pohodu. Skús nejakú meditačnú jogu alebo niečo podobné (nájdeš na youtube). Naučí ťa to ukľudniť si mysel a budeš to vedieť lepšie regulovať. Keď bude zle tak dýchaj do sáčku. Nájdi kamošku ktorej povedz aký máš problém a keď bude treba nech ťa ona upokojí. Ja som to tak mala a vždy som jej v škole povedala že mi je zle a ona sa snažila odviesť moju pozornosť. Dokonca ju potom so mnou aj učiteľka posielala vždy von nech ma upokojí. Mne pomohol aj šport. Na začiatku som nedokázala ani 3x preskočiť na švihadle a hneď bolo zle. Musela som byť oslobodená z telesnej. Časom sa to zlepšilo a už som ani nemávala také ťažké stavy. Môžeš si aj navýšiť magnezium. Neviem koľko berieš ale to ti neublíži.

kkovacovak
2. jún 2021

@panelacikova ja som mávala to hrdlo čo spomínaš. Hrču v krku atď. Je to psychika. Musíš sa dať do kľudu (viď. čo píšem vyššie)

panelacikova
2. jún 2021

@kkovacovak vďaka. ja si aj myslím, že ide len a len o psychiku, lebo až do nedele-pondelka mi nebolo prakticky nič, ak nepočítam moje normálne bolesti hlavy. no a potom to uvedomenie, že sa blíži II.dávka a ako to zvládnem a neviem čo... a zrazu stisk v krku, slabé nohy... no ako pri chrípke. ale nemám teplotu, ani nič iné. žiadne sople, kašeľ, nič. no som z toho jeleň. počkám do zajtra, ak sa to nezlepší, skočím radšej za dr.

irusa
2. jún 2021

@panelacikova je to psychika...v sobotu mám skúšky a už tri týždne ma klepe apanikárim, či nechytím záchvat

kkovacovak
2. jún 2021

@panelacikova no a čo takto sa radšej preplesknúť a upokojiť sa? 😄 Takýmto spôsobom si len priťažíš a vyrobíš si problém. Ženská kľud preboha. Nádych výdych. Zamysli sa nad tým že sa stresuješ nad niečím čo ešte ani neprebehlo a nad niečím čo sa ani nemusí stať. Ak chceš byť naozaj zdravá a nemať problémy tak sa musíš naučiť inak riešiť problémy a reagovať. Lebo sa zblázniš

panelacikova
2. jún 2021

@kkovacovak no ono je to tak.... to je na dlho 😀 ja trpím roky chronickou boreliozou a od roku, kedy som myslela, že naozaj umriem (2014) mávam raz také a raz onaké stavy. no a teraz neviem, či ide o psychiku alebo som fakt niekde čosi chytila a neviem, či ísť, či nie. hotový hamlet 😀 😀 teraz som bola von 1,5 hodiny a celkom pohodička. prídem domov, zase natlakované uši, hlava a zase stiahnuté hrdlo. no som z toho jeleň
@irusa no.... "fajne"...

monka105
2. jún 2021

Mne zostane zle, zvýši sa mi tep, mžiká sa mi pred očami a tŕpnu mi končatiny, obvykle iba jedna strana tela.

kkovacovak
2. jún 2021

@panelacikova je možné že je to teraz aj tým obdobím. Ja vždy takto na jar najviac trpím. Neviem či je to neustálou zmenou tlaku, počasia alebo prechod na teplo ale vždy na jar sa mi pohorší. Ledva vyjdem schody domov už mám zalahnute v ušiach, hmlu pred očami a triašku. Ako berieš magnezko? Akurát som aj v inej diskusii babe písala že mi radila známa lekárnička čo bola teraz na konferencii práve o tomto dávkovaní že mám užívať radšej menšie dávky magnézia ale častejšie. Mám magnerot čo je 500 a dávam si 4x denne polovičku. Ja som teraz tehotná takže preto to mám takto ale môžeš brať aj viac v prípade ťažkostí. Tuším je tam písané až 6 tabliet denne. Vždy to ale radšej rozdeľuj na menšie dávky

irusa
2. jún 2021

Dievčatá schôdzu som prežila bez záchvatu...

panelacikova
2. jún 2021

@kkovacovak tiež mám magnerot, ale akosi mám blbý pocit, že odkedy ho beriem (asi 4-5 dní) tak je to ešte horšie :( lekár mi ho odporučil presne kvôli tým motákom a preto, že neznižuje tak tlak ako iné. ja som totiž nízkotlaková. a presne toto počasie, to je pre mňa zabijak :(

panelacikova
2. jún 2021

@irusa no tak gratulujem 🙂

irusa
2. jún 2021

@panelacikova no dva krát som predychavala,no vydržala som

panelacikova
2. jún 2021

@irusa ja dúfam, že nebudem v takomto debilnom rozpoložení do nedele. a ak, tak že sa mi potom už konečne uľaví. v nedeľu mám to očkovanie. najhoršie je, že človek absorbuje kadejaké kokotiny na internete a potom podvedomie pracuje :( aj pred prvou dávkou si pamätám stiahnuté hrdlo.... a potom, 2-3 dni po dávke nič. pohoda. tak zrejme len panika...

irusa
2. jún 2021

@panelacikova určite..čím viac študuješ a sleduješ problémy iných tým to je horšie

luciar260
2. jún 2021

Tak ja mam hrcu v krku stale, uz cca 2 roky v kuse... niekedy je to moc neprijemne inokedy menej.... neviem ci je to normalne... taktiez mavam divne pocity na hrudi , v noci pocit nedostatku vzduchu... trpnutie prstov na rukach... tiez si myslim ze je to tetania na vysetrenie mam ist o tyzden.... tieto priznaky mam uz dlho no typicke zachvaty nemavam... tak neviem ci to bude psychika alebo nieco ine... stres nemam ziadny, som pohodovy clovek no tieto tazkosti ma znepokojuju , mate niekto nieco podobne ??

savmebej
2. jún 2021

@paaaaj544 hlavne si kúp kvalitné magnezium nie magnesolv a podobne tie sa zle vstrebavaju, magneiuzm vo forme orotatu chelatu alebo citratu, nechapem na čo lekári predpisujú neucinnu formu horcika

panelacikova
2. jún 2021

@luciar260 ja toto občas mávam. do toho tachykardie... nie často, ale stáva sa a je to veľmi nepríjemné :( na tetániu som bola vyšetrovaná v r.2014, napokon sa nepotvrdila, hoci moje 2-3 ataky vtedy pôsobili akoby šlo o tetániu. osobne si myslím, že tým trpím, ale nie až tak, žeby to odhalilo vyšetrenie. alebo minimálne trpím určitou panickou poruchou...

@savmebej prosím ťa a čo povieš na magnerot?

savmebej
2. jún 2021

@panelacikova magnerot je najlepší a magnezium vo forme citratu a najlepšie uzit hlavne na noc nech zostane dlho v crevach

paja_92
4. jún 2021

ahojte, určite si dávajte pozor na kadejaké vitamínové doplnky, okrem toho že nie sú najlacnejšie tak sa ani nevstrebú, takže žiadny účinok. U vitamínov dôverujem jedine lipozomálnej forme, teraz skúšam nové magnézium https://www.purerituals.cz/pure-rituals-lipozom...

1stefi121
11. jún 2022

@panelacikova ja má problém s prehĺtanim ako si NATOm?