Problém s okom

24. jan 2023

Ahojte bola som chora 2 tyzdne a pocas toho som mala cervene jedno oko(lave) no potom prestalo s zmizlo to, ale isla som na ocne testy kvoli autoskole a zistila som ze cez to lave oko neviem precitat male pismenka z dialky ako cez prave. Cez prave som to voohode precitala…
Neviete co to moze byt?

veronika_sk000
24. jan 2023

co ti povedal lekar?

autor
24. jan 2023

@veronika_sk000 nič lebo potom som to normalne precitala nejak ale nevedela som to poriadne zaostriť

veronika_sk000
24. jan 2023

no evidentne mas slabsi zrak na tom jednom oku, mozno je to len zanedbatelne, ale moze sa to zhorsit, ked to nebudes riesit s ocnym lekarom (kludne staci behnut do nejakej optiky, kde ti zmeraju zrak na pockanie) oci sa ti budu stale viac namahat, kvoli tomu slabsiemu a coskoro budes potrebovat okuliare, radsej to podchyt v zaciatkoch a v pripade, ze by si okuliare musela mat, tak ich do dialky poctivo nos, aby si neskoncila ako ja 😂

janka_lolo
24. jan 2023

takýto problém mala aj dcéra ale u nej sa na to prišlo v 6 rokoch a vďaka tomu, že sa to v čas podchytilo a ako dieťa okuliare poctivo nosila a to zdravé oko sme lepili aby to slabšie namáhalo sa viac, tak dnes napriek tomu, že veľa času strávi pri PC tak v pohode zvláda aj bez okuliarov a zrak sa jej až tak neničí za celé obdobie ešte nemá dioptrie ani 1,00 a pri vodičáku síce mala okuliare nosiť ale ani na jednej jazde ich nemala až na skúške a v pohode spravila a ani keď jazdí ich nenosí pokiaľ ich nemá teda ale stále na očiach čo je málo kedy
čiže odporúčam buď skúsiť nejakého očného lekára nájsť, ktorý ten zrak celkovo vyšetrí alebo aj do očnej optiky ako bolo vyššie spomenuté

majamat
24. jan 2023

ja som mala 2x cez sviatky virozu oci, 1x pred rokmi. a zakazdym po vylieceni este minimalne mesiac a viac vidim zle do dialky. teraz je to cerstve,e ste sa to neurpavilo, ale predtym sa to po case upravilo. uz si nepamatam, kolko to trvalo.

no mozo by bolo dobre absolvovat ak ocne vysetrenie.

kittykat22
24. jan 2023

mozes mat kludne oslabene oko po chorobe. Ja ked som chora, slabsie vidim. Kup si ocianku v lekarni na vyplach oci. To by ti mohlo pomoct. Inak clovek nevidi stabilne dobre - ked je chory alebo unaveny tak sa zrak zhorsuje. Ked sa fyzicke zdravie zlepsi, zrak sa zaostri.