Čo je dobré na zlepšenie zraku?

tomastomas1
7. sep 2022

Ahojte nedávno som bol u lekára a zistil som ze tie malé písmenka neviem prečítať inak nemám problém vôbec v bežnom živote aj do diaľky vidím super len keď som u doktora prekryl to oko vtedy som mal problém na tie malé písmena moja otázka je sú nejaké cviky alebo niečo ako by sa to dalo zlepšiť okrem okuliarov ?

stellarstar
7. sep 2022

@tomastomas1 choď na dr.max alebo benu lekáreň a tam nájdeš niekoľko doplnkov na oči. Či ti pomôžu je otázne, ja som brala ocutein a zrak sa zlepšil. Plus treba na nete vyhľadať ktoré vitamíny či minerály sú prospešné pre oko

jumama
7. sep 2022

Daniela Matuchova - tato pani sa venuje cvikom na zlepsenie zraku, vysli jej rozne knihy: https://www.provitalis.sk/knihy Venuje sa tomu preto, ze jej syn mal rozne vazne ochorenia a este sa mu k tomu pridalo, ze sa mu zacal velmi prudko zhorsovat zrak... pozri si o nej clanky, pozri si tie jej knihy, recenzie... myslim, ze nie je vela takych studii, ale verim, ze cvicenim sa zrak da zlepsit, prave pri takych problemoch ako popisujes. Ze zrejme je oko unavene, zelnivene, mozno preto ze vela pozreame do pocitacov a mobilov a neostrime do dialky...

taktotedanie
7. sep 2022

Cvicenie nema relevantne potvrdene vysledky ani ziadne ajurvedske dierkovane okuliare
Vyzivove doplnky maju otazky vysledok

isis234
7. sep 2022

@tomastomas1 skús cviky.. https://zdravie.pluska.sk/zdravy-zivot/cvicenie... .. tiež nastrúhať mrkvu, pridať trochu cukru a citronovú šťavu- jesť viac krát do týždňa... https://tojenapad.dobrenoviny.sk/toto-dokaze-zl...

h2
7. sep 2022

@tomastomas1 Chcel si okrem okuliarov, napriek tomu ti poradím okuliare, ale nie obyčajné, ale s drobnými dierkami. Nenosia sa stále, používajú sa len na precvičovanie zraku. Myslím, že sa začína na pár minútach denne, postupne sa predlžuje doba, koľko ich môžeš mať na očiach. Nemám osobnú skúsenosť, ale vraj fungujú a dokážu zlepšiť zrak. Skús si vygoogliť info.

viestta
7. sep 2022

Oko starne, stráca svoje akomodacne schopnosti. Ú niekoho skôr, u niekoho neskôr. Ak už oko nevie zaostriť treba to riešiť korekciou, pretože čím viac sa oko námaha, tým rýchlejšie sa o potrebuje.

taktotedanie
7. sep 2022

@h2 je to blbost! To si ani radsej nekupujte, vyhodene peniaze

taktotedanie
7. sep 2022

@viestta tak ako je napisane.. mate pravdz

a potom z toho plynu dalsie potiaze ( bolesti hlavy, pocit na odpadnutie, alopecia..) pokial pozerate oboma ocami a nesposobuje vam to potiaze v beznom zivote okuliare dioptricke by som zatial neriesila nikto nema 100% zrak ani rovnake oci ak je jedno slabsie potiahne to druhe, v urcitom veku to uz nepojde a nastuhana mrkva s citronovou stavou a dierkovane okuliare alebo tabletky z lekarne bez preukazaneho ucinku v relevantnych studiach su strata casu a vyhodene peniaze

stanulienkat
7. sep 2022

Ani cviky, ani Ocutein. Bohuzial...vek. Treba jest vela prirodzenych vitaminov. Zrak uz nic nezlepsi.

tomastomas1
autor
7. sep 2022

ďakujem za rady vyskúšam tie cviky a uvidíme popri tom aj tie doplnky ak nepomôže začnem uvažovať o tej laserovej operácií má to dosť dobré recenzie a predsa aj do budúcnosti keď chcem zmenit povolanie tak zrak je proste nutný

h2
7. sep 2022

@taktotedanie Ja s tým skúsenosť nemám, len som o tom počula. A práveže som počula pozitíva. Možno niekomu pomôžu, inému nie. 🤷🏻‍♀️

taktotedanie
7. sep 2022

@h2 nie nepomozu pracujem na ocnej ambulancii
Su to vyhodene peniaze a recenziu moze napisat ktokolvek
Keby pomahali tak snad ich ocni lekari pisu a predavaju sa v ocnych optikach namiesto okuliarov, je to
Blbost

taktotedanie
7. sep 2022

@tomastomas1 nic z toho vam nepomoze..
podstupit laserovu operaciu nie je len tak a pokial su tam minimalne dioptrie zakrok vam neschvalia a nespravia

tomastomas1
autor
7. sep 2022

@taktotedanie je mi jasné že to nieje len tak ...určite sa poradím s lekármi ale nejak sa to zlepšiť určite dá

taktotedanie
7. sep 2022

@tomastomas1 prave vam to jeden ocny lekar vysvetlil ale pokial potrebujete dalsi nazor nech je aspon od odbornika nie na fore modreho konika

lesana864
24. feb 2024

@taktotedanie už to že pracujete v očnej ambulancii je jasné že aj keby niečo bolo čo pomôže neodporucite to a ste jasna. spomínaná p.Maťuchova a batesova metoda ktorou ona pomáha má výsledky, aj štúdie
ale to by ste o Tom musela niečo vôbec vedieť nie trepať do vetra. narozdiel od očných lekárov ktorý vedia akurát tak predpísať silnejšie skla, jej klienti a ich výsledky sú jasný dôkaz toho že to ide. Len to by sa oční lekári museli chcieť dovzdelavať o Tom ako oko funguje a nejde o to o čom sa vedelo pred 30 rokmi ale teraz. Niet pacienta niet prijmu.

zuzuliennka1
24. feb 2024

@lesana864 ked je raz niekto kratkozraky a nevidi do dialky, pretoze ma zle zakrivenie sosovky, zly tvar oka a proste to v oku nie je tak, ako ma byt, nepomozu nijake cviky ani tabletky. Pomozu okuliare, sosovky a ked sa dioptria zastabilizuje a je na to oko vhodne - tak operacia laserom, kde sa oko doslova laserom “spali a zreze” do pozadovaneho tvaru, aby zaostrovalo na sietnicu

taktotedanie
24. feb 2024

@lesana864 pobavili ste ma
Pekny vecer aj vam 😂

lesana864
24. feb 2024

@taktotedanie najrozumnejši argument debaty... len škoda že to čo píšete vy nieje ani na to pobavenie ;)

taktotedanie
24. feb 2024

@lesana864 s vam sa ja uz dalej bavit nebudem, vystudujte si medicinu, urobte atest z oftalmologie a potom sa mozme bavit dalej

lesana864
24. feb 2024

@zuzuliennka1 ibaže svaly v okolí očí dokážu tento tvar upraviť . Ale to vám tu vysvetľovať nebudem , lebo je zjavné že to nemá zmysel a môj čas je na takéto plytvanie vzácny .

zuzuliennka1
24. feb 2024

@lesana864 nedokazu🤣 to je problem ocnej bulvy, jej tvaru a kam sa tympadom zaostruje na sietnici obraz.
mam za sebou desiatky rokov skusenosti na vlastnej kozi, takze mne vy nic vysvetlovat nemusite

lesana864
24. feb 2024

@zuzuliennka1 ja osobne mám iné informácie aj skúsenosti 🙂 zhodneme sa že sa nezhodneme. Pekný večer ;)

zuzuliennka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lesana864
25. feb 2024

@taktotedanie to by ti povedal aj Bates ktorú túto metódu "objavil" . Ale to by si o ňom musela niečo vedieť, kto to bol, čo dokázal aj aké štúdie viedol ;) a ver mi, ty si oproti nemu len nejaky obyčajný poskok v ambulancii ☺️ veľa šťastia s takým prístupom 🤗

taktotedanie
25. feb 2024

@lesana864 ty potrebujes odbornu pomoc zena

lesana864
25. feb 2024

@taktotedanie je pekné že si uvedomuješ že na tom niesi najlepšie, ale to neznamená že teraz každú okolo teba prechádza tým istým 🙂 teda skús nejakého odborníka, držím palce 🤞🏻

taktotedanie
25. feb 2024

@lesana864 🤦🏻‍♀️ skoda mila lesana ze ked rozdavali zdravy rozum stala si na konci radu
Maj sa

stanulienkat
25. feb 2024

@lesana864 netrep hluposti. Tiez som sa na tieto pochybne metody pytala niekolkych ocnych kekarov-vsetci sa usmievaki nad tou blbostou.

Uz len tato veta hovori za teba vsetko:
"už to že pracujete v očnej ambulancii je jasné že aj keby niečo bolo čo pomôže neodporucite to".
Klasicka hltacka hoaxov, ze? Spiknutie farmafiriem?😂😂

lesana864
25. feb 2024

@stanulienkat ty sa tu ohrňaš študiom a neviem čím a sama kydaš na uznávaného oftalmológa a očného chirurga, ty pracovníčka na Slovenskej očnej ambulancii :D tak si si trocha dosť nakadila do pusy drahá. Stačí že sk je 100rokov za opicami, ty ukazovateľka hoaxov 🤣