Mám vysoký očný tlak. Pomôžu mi okuliare?

Zodpovedané
21. máj 2020

Dobrý deň,

včera som bola na očnom, pretože som potrebovala potvrdenie na autoškolu. Zistili mi, že mám vysoký očný tlak - na ľavom 25 a na pravom 27. Robili mi ďalšie testy a všetko bolo v poriadku.

Akurát na pravé oko slabšie vidím, tak mi predpísali okuliare -0.5 na pravé oko a nič viac. Len 2-3x do roka na kontrolu.

Môže mi zrak zlepšiť, keďže mi môj problém dali len okuliare?

Máva závraty a pocit na zvracanie, niekedy taký kyslý pocit v krku.

Môže to byť z očí, alebo ide o iný problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

pocit na zvracanie a kyslý pocit v krku by nemal mať súvis s vyšším očným tlakom. Najskôr pôjde o problém so žalúdkom, ako napr. nadmerná tvorba žalúdočnej kyseliny.

Očný tlak treba kontrolovať, tak ako Vám odporučili na očnom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková