Problém s prehĺtaním - boľavé hrdlo

terezia1998
2. apr 2023

Dobrý deň mám dosť vážny problém s prehltanim trvá to už 2 týždeň mám problém s tuhou stravou, voda a kašovité jedlo mi nerobí problém.Nevedela som stále z čoho to mám, ale začalo to, keď som bola chorá potom sa nemoc vrátila teraz som douzivala antibiotiká 3 dňové, ktoré mi dali na pohotovosti, lebo už som bola dosť chorá.Ako som ich doužívala zdá sa, že sa nemoc vracia a myslím si, že to nebude len tak…nič dnes som si zasvietila do puse a všimla som si, že mám na dotyk hrdlo boľavé a citlivé z čoho by mohol byt práve tento problém s prehltanim, pri ktorom mám pocit, ako by jedlo ostávalo v krku…objednala som sa s tým k lekárovi (nosno-ušno-krčné) len my dali dátum až v máji: rozmýšľam aj nad neurológom myslite, že tam s tým vedia pomôcť po prípade mal niekto niečo podobne ?
Som s toho úprimne už dosť na nervy 🙂

andreaj24
2. apr 2023

Problém Ti môžu spôsobovať aj zväčšené lymfatické uzliny na krku práve kvôli chorobe. Počas choroby sa lymfatické uzliny vedia zväčšiť,lebo bojujú s infekciou a to Ti môže vyvolávať aj bolesti pri prehltani. Každopádne určite si to daj skontrolovať a sleduj, či ti problém pretrváva. Držím palce ❤️

terezia1998
autor
2. apr 2023

@andreaj24 ďakujem veľmi pekne veľmi rada by som si to už dala do poriadku len to zdravotníctvo :( a to mna čaká ešte tento týždeň zákrok Jaj

janinah
2. apr 2023

Aký zákrok?v celkovej anestézii?

terezia1998
autor
2. apr 2023

@janinah mám ranku na krčku maternice dali mi 2 antibiotiká lebo sa mi tam urobil aj zápal a teraz idem na zamrazenie ranky vo štvrtok

kittykat22
2. apr 2023

@terezia1998 skus kloktat salviou. To mi pomohlo ked mi nepomahali ani spreje ani tabletky. Vzdy mi ciastocne odpuchlo hrdlo.

terezia1998
autor
2. apr 2023

@kittykat22 nevieš či to nemôže byt aj rakovina už mám strach keď nepomohli antibiotiká

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezia1998
autor
3. apr 2023

@zuzana9415 hltana/pažeráka/jazyka neviem ale už s toho mám strach keď ani antibiotiká nepomohli

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezia1998
autor
3. apr 2023

@zuzana9415 bola som na pohotovosti tam dali antibiotiká nádchu som mala stále mám ale pôjdem zajtra k obvodnému nech má pošle na OrL

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezia1998
autor
3. apr 2023

@zuzana9415 tiež som si to myslela lebo to začalo s ničoho nič keď som bola chorá len to stále neustupovalo a teraz to mám už dva týždne :/

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kp7333
3. apr 2023

anginy sa zvyknu vracat. mne nikdy neprejdu len s atb, musim liecit aj lokalne a doliecovat kloktanim a sprejmi. doporucujem kloktadlo Glimbax.

terezia1998
autor
3. apr 2023

@kp7333 ďakujem pekne chystám sa na vyšetrenie OrL lebo ani mne antibiotiká nikdy úplne nepomohli pri takomto ochorení..rozmýšľam nad kupov spreju len potrebujem aby urobili výter a vedela som o čo presne ide a podľa toho nasadili liečbu lebo som užívala už 3 antibiotiká a už mna to nebaví :/

terezia1998
autor
3. apr 2023

@zuzana9415 to mna mrzí bola si s tým u obvodného alebo na OrL vyšetrení ?

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz