Problém s výdychom - stretli ste sa niekto s tým?

branislav1990
29. nov 2019

Zdravím vás chcem sa opýtať či sa niekto nestretol s problémom že nemôže poriadne vydýchnuť . Tento problém mám už ďalšie ale nie pravidelne príde to samo od seba , proste z ničoho nič pri dýchaní mám taký divný pocit na hrudi (nad branicou) ako by mi tam niečo vadilo pri nádychu no horšie to je pri výdychu to musím pomalí a na dvakrát a príde mi nevoľno . Trvá to asi pól hodinky. Potom má chvíľu boli hrudník (v hornej časti )ale prejde to. Nekašlem ani nič tak je mi to divne a nie je to ani nervami. Ďakujem za nejaké info

sonik123456789
29. nov 2019

Žiaľ mávam to a je to naozaj spojené s psychickým vypätím a potláčanim emocii. Pochodila som rôzne pľúcne vyšetrenia ktoré neodhalili žiadnu poruchu. Mám to v hlave len a snažím sa na to nemyslieť. Niekedy mám také stavy že nemôžem vôbec dýchať a vtedy je to už len na záchranku. Treba vydýchnuť aspoň na 3 sekundy zadržať dych a potom jemne nenásilne nádych nosom výdych ústami. Čím viac sa sústredím na pokojné dýchanie tým skôr to prejde. 🙂

lindusss2016
29. nov 2019

@branislav1990 treba navstivit odborneho lekara a po vyluceni zjavnych diagnoz odporucam zacat s jogóu

vizvaryova1
29. nov 2019

Ano je to spojene s psichikou aj ja to mavam

branislav1990
autor
1. dec 2019

@sonik123456789 no ale ja nemám pocit žeby to bola psychika príde to samo a aj keď nad ničím nerozmýšľam ani nasraty nie som ... pracujem ako manažér v jednej firme nemám moc čas lietať po doktorovch poraďte nejaké tabletky že skúsim či pomôžu 😀

dorinecka45
15. jan 2020

@branislav1990 problem s vydychom moze byt aj CHOCHP choronicka obstrukcna choroba pluc. ale to mavaju starsi fajciari tak snad to bude len ta psychika ;)