Problémy s dýchaním a ťažoba na hrudi

mimi798798
28. okt 2020

Ahojte píšem sem pretože doktorka ma nechce teraz ani zobrať rieši len cez telefón a veľmi mi to nepomáha mali ste niektorá problémy z dýchaním také ťažké na hrudi ako keby zmenšené pľúca pocit ? Vykasliavam hlieny ale kašeľ nemám ani sople už som brala solmucol ,bromexin,stoptusin,mucosolvan atď .. doktorka mi zmenila aj inhalator dávam si tri krát za deň ale furt je to rovnako nič mi na to nepovie máte niake skúsenosti ? Astmu mám ale celý život som nemala žiadny príznak ani som nepoužívala inhalator .. nemám ani covid som už zúfalá

jankapepe
28. okt 2020

@mimi798798 antibiotiká?

janinah
28. okt 2020

Ak máš negat. test tak nechápem prečo ťa dr.nechce vyšetriť,možno treba atb.Zavolala by som do zdrav.poisťovne,že máš problém s ošetrením a čo máš robiť.

katrinka8
28. okt 2020

@mimi798798 - ako píše @janinah - s negatívnym testom Ťa musí zobrať Dr. Tiež mi to príde už ako stav na ATB. Nie som doktor, ale tak ak pľúca, nemôže to byť aj zápal pľúc?

kacena4
28. okt 2020

ako mozes vykasliavať a nemať kasel, t.j kedy vykasliavaš? po dalšie stale berieš lieky na kašel alebo už nie? niektore lieky su na vykasliavanie ine na tlmenie kaslu... ako je to teraz nepises konkretne len vseobecne neda sa ti poradit lieky na astmu su na zapal v plucach a na roztiahnutie pluc aby sa ti lepsie dychalo tie treba brat. s hlienami nemaju nic spolocne. co tak zatekajuci sopel? toto ta nenapadlo? co tak ist za obvodakom a nech ti pozrie do hrdla ci ti nezatekaju! beries kvapky proti alergii?! klasicky priznak obcasneho vykasliavania ale bez kaslu na to sa nedavaju lieky len kvapky ale nie na nadchu

bagre
28. okt 2020

@kacena4 veď napísala, že ju obvoďák nechce zobrať...

saskia77
28. okt 2020

Mozes mat atypicky zapal pluc, za ktorym vacsinou stoja plucne chlamydie alebo mykoplazmy. Cize vtedy antibiotika a potom z krvi zistit. Tiez to moze byt uzkost - vtedy mozes mat pocit, ze sa nevies dobre zhlboka nadychnut, akobyta niekto stiahol okolo hrudnika... Solmucol alebo Acc, to je to iste, je dobry na odhlienenie. Dva mesiace v kuse ho brala dcera.

tanika
2. nov 2020

@mimi798798 ahoj prosim 🙏mám teraz presne tvoj problém . Len ja nekaslem to mi nejde . Ale hlieny trocha zatekaju . Čo ti pomohlo ????? 🙏som zúfalá

lucia147852
2. nov 2020

Určite sa sťažuj na poisťovňu. Musia ti najist lekára ktorý tá vysetri. Na toto treba rontgen. Mozes mat zápal pľúc, chlamýdie, mykoplazmy. Dávaš si spreje na astmu aspoň tetaz? Tiež mám astmu a treba toto určite riešiť.

tanika
10. nov 2020

@mimi798798 ako si dopadla ... ja mám to iste test Na covid PCR negatívny problémy s prieduškami? Občas zatekanie hlienov ? asi astma ? No celé zle problém s dýchaním 😏