Problémy so sluchom

obonova7
3. mar 2024

Ahojte idem si k vám po radu mám zlý sluch asi. Asi takto zvuky počujem ale nerozoznam jednotlivé slova a vety. Niekto mi niečo hovorí ja ho počujem že hovorí ale nerozonam čo mi hovorí . Už som neštástna s toho a na ORL som objednaná

anjelicek26
3. mar 2024

Tak bez ORL zo nejde,už počkaj na poriadne vyšetrenia.

stanulienkat
3. mar 2024

Ked si objednana na Orl, co riesis? Snad pockas, co ti povie lekar.

stellarstar
3. mar 2024

Na orl uvidíš musíš vyčkať

chodec15
3. mar 2024

Jedine vysetrenie u lekara. Na druhej strane, nasluchacie strojceky u dnes uz tak dokonale a nenapadne, ze sa nemusis bat o sluch.

jaskolka
3. mar 2024

@obonova7 áno, to je hlavný príznak poruchy sluchu - počujem, ale nerozumiem. Keď máš termín na orl, určite ti vyšetria sluch a podla potreby dostaneš odporúčanie na nacuvaci aparát. V súčasnosti sú už veľmi moderné a výkonné, dokonca niektorí ľudia ich berú ako módny doplnok ako okuliare

saimooon852
4. mar 2024

Mam to iste, deje sa mi to ked niekto hovori potichu, alebo je dalej odomna. Na ORL mi zistili ze mam 23% stratu sluchu na jednom uchu a 21% na druhom. Chodil som tam potom kazde 2 mesiace na kontrolu ci sa to zhorsuje. Ale stale rovnake percenta. Takze som prisiel o sluch z dovodu toho ze som pouzival casto sluchadla na maximalnu hlasitost, kedze v praci mam nonstop sluchadla, pri cestach vlakom, autobusom, pri behani atd. Viem ze potom mi vysvetlovali, ze aby som dostal strojcek musim mat minimalne 75% stratu, aby to preplatila poistovna, aspon sa mi zda, nie som si na 100% isty. Ale viem ze mi tvrdili ze aj pri 100% strate sluchu, este stale pocujes napriklad zvoncek na dverach, mobil a podobne veci

stellarstar
4. mar 2024

@saimooon852 ja som mala na začiatku nad 40% stratu obojstranne a dostala som aparáty, môže byt ze to zmenili. A neverím ze pri 100% stratw sluchu ešte človek niečo počuje. Moja nebohá svokra mala vyše 85% a už zvonenie nepočula

saimooon852
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stellarstar
4. mar 2024