Je preskakovanie srdca nebezpečné?

Zodpovedané
31. dec 2021

Dobrý deň,

nedávno som bola na vyšetrení u kardiológia s tým, že mi bolo robené aj ECHO srdca a následne aj 24 hodinový Holter. Sťažovala som sa na pocit preskakovania srdca.

Záver echo vyšetrenia bol taký, že mám diskrétny prolaps mitrálnej chlopne so stopovou regurgitáciou. Na EKG Holter vyšetrení bol záver, že sú prítomné sporadické SVES.

Tie pocity poskočenia srdca mávam stále a sem tam ma to dosť vystraší. Je to taký pocit tlaku na hrudi, ktorý vystrelí až do krku.

Čo mi odporúčate?

Je to nebezpečné?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše výsledky z kardiológie sú v poriadku. Mierny prolaps mitralnej chlopne má veľa ľudí. Ide o nezávažný nález a sporadické extrasystoly. Znamená to, že to čo vy pociťujete ako búšenie srdca sa objavuje len veľmi zriedkavo. Môžete brať preparáty horčíka.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková