9 dní ma trápia extrasystoly a zlé búšenie srdca. O aký problém môže ísť?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň,

už 9. deň ma trápia extrasystoly, preskakovanie, alebo také zlé búšenie srdca. Ešte k tomu mám búšenie z ničoho nič v pokoji. Vždy sa na to zobudím, že mi ide vyskočiť srdce. Pulz aj 135, ak nie viac. Búšenie sa opakuje každé tri týždne.

Ekg + echo mi robili pred dvoma mesiacmi, výsledky som mala v poriadku. Holter som ešte nemala. Kardiológ mi povedal, že keď si znova namerám taký pulz, tak si mám zavolať záchranku, aby natočili záznam a zobrala mu ho. Lenže kým by prišla, tak sa to ako tak skľudní, dám si magnézium a Concor. Niekedy mám pulz vyšší a niekedy nižší, tak beriem menšiu dávku ako by som mala brať, lebo mi ho dosť spomalí.

Môže to byť psychického pôvodu?

Je to možná nejaká arytmia?

Pred necelými dvoma rokmi mi umrel ocino a skoro rok som užívala Neurol všelijako, ale nie viac ako 1 mg. Viem, že sa to nesmie, ale nikto ma na to neupozornil. Zvykla som si dať maximálne dve tablety, potom som si dávala 0,5 - 0,75g. A potom už len 0,5 väčšinou 1x. Náhle som to vysadila, čo som tiež nevedela. Vtedy sa mi to 1x stalo, že mi prišlo zle, ako keby mi nechcelo byť srdce. Dávala som si ešte potom 0,25 a vlastne teraz z tej znižujem.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri ťažkostiach, ktoré popisujete je potrebné urobiť EKG.

Ak ide o supraventrikulárnu tachykardiu, tak toto sa dá diagnostikovať až na základe EKG. Nemyslím si, že po vysadení Neurolu by ste mali mať takúto tachykardiu, ale ak na druhej stane trpíte na úzkostnú alebo panickú poruchu, tak tieto ochorenia Vám môžu spôsobiť uvedené stavy. Je potrebná liečba od psychiatra.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková