Psychiatrická liečebňa Hraň.

cherrinka11
4. nov 2019

Prosím ,mám s mojou 15ročnou dcérou velké problémy,naša psychiatrička nám odporúča Hraň, máte niekto s týmto zariadením skúsenosti v tomto roku?? Recenzie z minulých rokov ma dosť odstrašili. Za každú informaciu veĺmi ďakujem.

cherrinka11
autor
5. nov 2019

@deti95060810 Autizmus vylučila,čím ďalej viac zvažujem diagnostický ústav.Možno si myslíte,že som.hnusná..,ale ja svoje dieťa poznam,a myslím si,e len skuša ,čo vydržúm..ona nie je psychiatrický pacient ,mi vychadza..je až moc múdra a inteligentná, citovo ma vydiera a nezaslúži si to čo má,respektíve nevie si to vážiť..

eliska13
6. nov 2019

rrinka11 nechcela som to pisat, ale vidim, ze si inteliegntna a pises o tom istom.Tiez si myslim, ze s tebou manipuluje a skusa.Hlupa nie je, ked studuje dobru skolu a venovala sa vsetkemu moznemu.ty chodis na terapiu nech vies ako na nu?
Manipulator a syndrom obete je tazka povaha.Mozno v liecebni bude fungovat ako hodinky, lebo autorita....vies byt prisna?ma povinnosti nejake, pomoze Ti? ci Ta vydiera, ze jej bude zle, a, ze utecie ci vyskoci z okna ako verim, ze moze mat uzkosti depresie, ale ty nemozes byt na spagate a letiet z prace...a to urcite nebolo raz.
Asi ty by si mala byt ta pevna o ktoru sa moze opriet nemas otca,,brata, ktory by jej prehovorili do duse?
S tym opatrne, ked pride otec moze to brat ako zradu, ze pride po dlhej dobe a vychrli na nu, ze je problemova a ide na liecenie.Ak je labilna moze to brat ako zradu od obidvoch.Neda sa dohodnut, ze je to posledna moznost nech sa spamata a niekde zacne?vela deti prezilo sikanu ty si to riesila je to uz prec...ake berie lieky?Su aj dni dobre?ked si rozumiete, ked navarite, idete so psom....podla mna v diagnostickom ustave nie su taki odbornici na psychiku ako v Hrani.ked uz, tak Hran ci ina liecebna pobyt v nemocnici.Co ma vlastne diagnostikovane, ked jej nenasli ziadnu poruchu

eliska13
6. nov 2019
lennkka17
6. nov 2019

Moja kamarátka tam mala syna 3 mesiace a keď prišiel domov tak aj tak bol rovnaký. Má ADHD. Jedine čo ho tam nadopovali veľa liekmi a skúšali kadejaké lieky na neho. Nakoniec bol záver - liečba neúspešná. A to ešte ani nehovorím o tom, že jej zakazovali s nim aj telefonovať, len po niekoľkých týždňoch aj to mohol iba keď bol dobrý.

cherrinka11
autor
6. nov 2019

@eliska13 Ahoj,máš uplnú pravdu.
Ja na terapie nechodim,bola som len raz 50euro,jej lieky a jej psychoterapia ma stoji nemale peniaze,cesta a z minimalnej mzdy sa to neda.EZ vyzivneho si zaplatime byt.V liecebni fungovat bude aj v Martine bola ukazkova,ale doma po tyzdni zasa zacala.Je tazke si budovat autoritu ked si na vsetko sam a za tebou nestoji nik kto by buchol po stole a zastal si ma.Zial,moja ustretovost prerastla do tohto stavu.Jedine co by som na mojej vychove zmenila by bola prisnist,pravidla a ziaden internet.Teraz uz je neskoro.Tym ze som bola stale v praci a ona doma sama,nasla si svoj svet.Bola som odkazana na seba,pracovala som,privyrabala si aby sme mohli ist na dovolenku aspon na tyzden v roku,nemala som pocit,ze by som nieco zanedbala,platit seky,kruzky..ja si na seba nedoprajem nic.ale teraz to vidim a uz sa to neda vratit spat.Otca nemam.
Ex mi to kazil,teraz to vidi,ale je uz neskoro.Raz som hej vzala mobil to bola scena.Ale nepovolila som.Dostala tlacitkovy hanba v skole,po tyzdni ho zacala nosit.Ocko prisiel domov nakrical na nu ze ma ma posluchat,dieta plakalo..,Potom ju postiskal ako ju lubi.Po dvoch tyzdnoch ked zasa odchadzal na pol roka ju vzal a kupil jej iphone za 700 euro.Ja som dostala vtedy taku facku..velmi mi to pokazil,a odisiel..
Staraj sa ty.Skoda reci.Vcera som ho upozornila aby bol.mierny a kludny no neviem..Ona ma zacala citovo vydierat,ale v priebehu dvoch rokov sa uz tak do toho zamotala,ze tie depresie a uzkozti naozaj ma.
Lieky berie.Praveze tyzden dozadu bola super,vysmiata pomahala mi,boli na prechadzje na vylete,vela sme sa nasmiali..az do nedele ked sa malo.ucit do skoly..Dnes mi volala triedna a oznamila mi,ze riaditelka ten individ.studijny plan zamietla ,ze to takto nefunguje,ze to nie je take jednoduche,ze je zlozity proces a ona aj tak do skoly chodit nebude.Cely den riesim a obvolavam ci sa moze vobec takto zachovat riadilka a ignorovat prosbu a ziadost lekara!Zajtra rano idem za nou ,mame prist do skoly.Ale vraj tam bude mozno iba zastupkyna.Uz sa chcem z tohto sna prebudit.Je to velmi zla riaditelka.

eliska13
6. nov 2019

@cherrinka11 Určite to je možné, lebo kamarát to riešil so 17 r tiež psychické problémy.Pol roka nechodila do skoly iba na preskúšanie a tiež tam bol ako zaciatok šikana.Vsetko tajila, až sama povedala nech jej vybavia psychológa, že chce s niekým hovoriť im sa neotvorila ani netušili, že sa niečo deje len nechcem ísť do školy a ani muk.Berie lieky, terapie zmenili skolu.Nenechaj sa odbiť.Ked dcéra uvidí, že ty povolis či si manipulovatelna využije to.Mas terapie u psychológa aj zadarmo raz ročne tuším 15 x zisti si v svojej poistovne potrebuješ od obvodnej odporucenie ideál by bolo, keby Ťa naučili ako zachovať chladnú hlavu a viesť dcéru.Najvacsie zlo je ten mobil nereálne kamarátstva život mimo reality, len ľahnúť a zapnut.To je fajn, že vie byť aj milá a vie s tebou mať aktivity skús na tom stavať.
Vieš možno by pomohla taká šokova terapia rozhovor od muza, že to takto ďalej nejde, zmenili ste školu, posledná možnosť je liečenia diag.ustav, ak je dobrá žiačka je to veľká škoda...aké berie lieky?Vždy ide všetko zmeniť vieš ju ešte priviesť hoc aj manipuláciou k tomu, aby niečo doma spravila, odbremenila Ta potom jasné veľa chváliť, podporovať má nejaký cieľ?čo chce robiť, ma nejaké hobby, krúžok, kamošky sesternice z susedy?

chriscuc
8. nov 2019

@cherrinka11 Dobrý večer, možno si nevezmete slová od 18 ročného dievčaťa ale bola som tam minulého roku ... 5 novembra minulého roku som hrán opustila... Z vonku je to nádherné , strava je úžasná ale čo z toho keď tam deti trpia? Režim je tam podľa tričiek ak urobí dieťa problém spadne do pyžama a vtedy nemá žiadne výhody ... Celý týždeň nosí hnusne ústavné pyžamo ktoré pred ním nosilo minimálne 200 deti.. nemôže telefonát, nemôže ísť na čerstvý vzduch, nemôže ani sladkosti , pozerať telku.. celý čas na samotke na izbe... A k tomuto rezimu sa dostane aj malým priestupkom ktorý sa "váženej pani primarke " nepáči ... Všetky listy ktoré pošlete alebo vám bude chcieť dcéra poslať sú citane dieťa nemôže napísať že sa tam ma zle že jej je smurno lebo ho automaticky neodoslu... Vrátia ho im... Taktiež ani do telefónu nemôžu povedať že sa cítia zle že chcú ísť domov lebo by im bol prerušený.. o tabletkách ani nehovorím... Mala som problémy brala som dva druhy liekov a v hneď prvý deň ako som prišla som zrazu mala 5 druhov a namiesto bránia ich 2x do dňa som ich brala 4x do dňa... Deti tam už nebijú sú tam terapie hlavne pani terapeutka Lucia Lisa je úžasná len si k nej treba nájsť cestu.. ja osobne som tam bola 5a pol mesiaca.. šla som tam s 52kg a prisla som domov skoro s 65 ... Moji rodičia sami pochopili že má to tam iba viac snažilo... Jediné čo môžem pochváliť je prístup určitých ľudí, prostredie a strava... Aj keď som bola na dne ja osobne som bola na psychologickom "pokeci" iba dva krát za 5 a pol mesiaca... Je to proste strašne určite , keď budem matka, aj keby neviem ako moje dieťa vystrajalo by som tam dieťa nedala... A určite nie v novembri ak nechcete tráviť Vianoce bez nej :( myslím že to vám ani dcére na psychike neprida.. držím palceky dúfam že vám toto trošku pomoze ❤️ zvládnete to

eliska13
8. nov 2019

@chriscuc preco si tam musela ist? Ak nechces neodpovedaj pekne si to napisala🙂drz sa

cherrinka11
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eliska13
9. nov 2019

@cherrinka11 Drž sa je to hrozne:(

cherrinka11
autor
9. nov 2019

@eliska13 je..

chriscuc
10. nov 2019

@cherrinka11 bola som tam kvôli problému s drogami... Určite by som nedávala do hrane príde vám chudinka tučná, napuchnuta od liekov , bez emócií... Určite by som volila všetky ostatné riešenia len nie tu hrán... Ak chcete naspäť svoju dcéru ako svoju osobnosť nerobte to :(

cherrinka11
autor
10. nov 2019

@chriscuc neurobim,zvolim Presov,tam mala kamaratka dceru a rozpravala som sa s nou a mala sa tam dobre.Som velmi rada,ze si mi tu napisala,drz sa aj ty.

romanadam1626
16. jan 2024

@cherrinka11 mačicky jej zadováz ak sa dá, moj syn ma OCD aj depresie. Lieči sa asi 4 roky
Odkedy sa stara o mačičky, hladka ich, túli sa k nim, oni pradú. Velmi ho to upokojuje a pomáha mu to..😊
Statostlivosť o mačicky nie je nejako náročná a dajú vam veľa lásky a taký pokoj v domácnosti.
Držte sa!