Rakovina a náplaste od bolesti Fentanyl

3. sep 2022

Zdravím, známej diagnostikovali rakovinu v pokročilom štádiu niekde medzi pečeňou a žalúdkom (možno pankreas) ešte nemá za sebou všetky vyšetrenia tak nevedia presne určiť kde to je. Od bolesti brucha jej dali naplaste Fentanyl ktoré berie druhý týždeň sú 72 hodinové.. Je možné že by aj také silné lieky nepomohli od bolesti? Bolesti začala znovu pociťovať..

drake122
3. sep 2022

Ak má pankreas tak je to možné. To dokáže bolieť strašne. Ale "pozitívum" v tomto je, že s pankreasom sa väčšina ľudí netrápi dlho ..😔

emily_666
3. sep 2022

@drake122 uff, toto bolo drsne...aj ked chapem, ako si to myslel 😒

zuzka065
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aurelia2000
3. sep 2022

Aj mne diagnostikovali rakovinu v pokročilom štádiu v decembri 2021...do konca januára 2022 som mala skončiť svoj pobyt na zemskom povrchu. Až vyšetrenia ukázali typ nádoru a po nasadení chemoterapie ma vyliečili. Náplaste som mala tiež a aj sa ich počet zvyšoval, lebo bolesti stúpali - nádory rýchlo rástli a tlačili na organy. K tým naplastiam som užívala ešte ďalšie analgetiká. Po 3. chemo bolo po bolestiach a potom už nebolo treba nič. Urýchlene musí absolvovať všetky vyšetrenia a začať liečbu, na slovo poslúchať lekárov, žiadne alternatívne hlupactva! Nestracat čas, to je najdôležitejšie.

aurelia2000
3. sep 2022

Jeden z mojich nádorov bol tiež medzi pečeňou a pankreasom, ďalší na dvanastniku, nechce sa mi opisovať ďalších 5. Nestanovujte si sami diagnózu. Mne stanovili 2 nesprávne a až 3. bola správna po punkcii nádorov.

majamat
3. sep 2022

neviem ake silne ma naplaste,a le ano, mozu byt slabe. ak ma na zaciatok slabsie, da sa zvysit sila, tiez sa daju pridat ine leiky, musi to konzultovat s dr.

autor
3. sep 2022

Najprv bola na krvi, potom ČT, sono brucha, nasledoval gastroendokrinologia cez ústa kontrolovali žalúdok.. A stále nevwdia povedať kde to je.. Na žalúdku to nemá vraj to povedala lekárka naposledy.. Nevieme ako urýchliť proces vyšetrovania keď lekári sa nehybu a my sme v týchto topánkach prvý krát

aurelia2000
3. sep 2022

Na tie vyšetrenia posiela onkológ. Ak je hospitalizovaná, tak jej ich aj objedná. Ak je doma, objednáva si sama kde chce. Musí povedať onkológovi, že bolesti sa stupňujú a nech jej dá všetky ziadanky, čo potrebuje. Rýchlo, lebo sa jej míňajú sily.

aurelia2000
3. sep 2022

Už jej chýba len kolonoskopia a odber vzorky. Dlho sa čaká potom na vyhodnotenie tej vzorky.

autor
3. sep 2022

@aurelia2000 práveže onkolog nás poslal zatiaľ iba na to gastro... Preto som napísala ze lekári sa nehybu

aurelia2000
3. sep 2022

A teraz keď ma onkológ výsledok z gastra, tak čo naplánoval ďalej?

aurelia2000
3. sep 2022

@drake122 Tak ja som videla niekoľko ľudí s rakovinou pankreasu, liečili ich, nemali potom bolesťi a žijú - neviem ako dlho budú žiť, ale vyzeralo to sľubne. Liečba bola náročná. Ti, ktorí odmietli liečbu, zomreli rýchlo.

jana005
3. sep 2022

Môjmu otcovi ani náplaste nepomohli od bolesti

lili929
3. sep 2022

Tych naplasti je viac druhov, my sme zacinali s 25 µg/h, potom 50 a potom 100 µg/h. Kym sme mali doma len tie najslabsie a bolesť sa stupnovala, kazala dr odstrihnúť este plovicu z dalsej a nalepit. Kombinovali sme to s liekom lunaldin - tabletky, tieboli dobre. No a potom uz len morfin

taktotedanie
4. sep 2022

MRI to je najlepsie na makke tkaniva