Rakovina mandle

verlyba8
28. júl 2023

Už asi rok a půl mám takhle zduřelou levou mandli. Je možné že to mám po mononukleóze, kterou jsem prodělal, ale jistý si nejsem. Vůbec to nebolí, nic necítím při polykání ani dotyku přímo mandle. Když si na ni sáhnu zvenku je stejně velká jako ta pravá mandle, pouze takhle zevnitř je vylezlá. Něco je taky za tou pravou mandlí. Co to je nevím. Může to být cysta, rakovina nebo jen asymetrie po nemoci? Na angíny jsem nikdy netrpěl, ale průběh mononukleózy jsem měl těžký.

ankare
28. júl 2023

@verlyba8 nápis do skupiny Zdravotníci na MK

alissa1222
28. júl 2023

Hyperplazia viditelna,čo tam je ukáže až histologia lebo predpokladám že by bol indikovany vyber

dzulli1980
28. júl 2023

A prečo nejdeš k lekárovi? ... ten je hádam fundovanejší ako "odborníčky" tu na MK.
@verlyba8

verlyba8
autor
28. júl 2023

@dzulli1980 půjdu, bude víkend. Bylo to tam dlouho tak to ještě do příštího týdne vydrží a jen se ptám dopředu.

taktotedanie
29. júl 2023

@ankare lepsiu odpoved ako ist k lekarovi nedostane 👍🏻

gabika0825
30. júl 2023

@verlyba8 ja si myslím že to rakovina nie je, skôr si myslím že na tej mandli sa držia baktérie a je takto zväčšená. Hlavne po prekonanej mononukleóze. Treba zájsť k lekárovi myslím si že navrhne vyber mandli.

aknamorka22
30. júl 2023

Ja som po mononukleoze mala opakovane hnisavu anginu a streptokoka, mandle zväčšené. Tiež som mala ťažší priebeh mononukl. Musela som byť hospitalizovaná v nemocnici. Doliecovala som sa rok. Mandle mi vybrali a odvtedy mám pokoj. Určite ísť k lekárovi 👍

ivankamrva
1. aug 2023

@verlyba8 preboha mas pocit ze na tejto stranke bude nejaky onkolog / mudr … Vsak amatérske odpovede sa chod k lekárke…