Raw stravovanie

miushka13
4. nov 2014

Ahojte mamičky, nemamičky a všetci ... veľmi ma poslednú dobu zaujalo raw stravovanie dosť o tom čítam a celkom sa mi to pozdáva... aj moja bývala spolužiačka takto funguje a nemá žiadne zdravotné ťažkosti okrem toho že pekne schudla má stále dosť energie, dlho sa liečila na zápal, ktorý po čase s týmto stravovaním zmizol a aj nespavosť ktorou trpela je preč. ja by som sa nato dala ale asi nie úplne obed by som si dopriala normálny 🙂 takže len tak z polovice. nemáte s takýmto stravovaním niekto skúsenosti, alebo sa niekto nepridá? písali by sme si receptíky atď. 🙂 PEKNý DEŇ PRAJEM

stankabk
4. nov 2014

Ahoj, ja sa tomu sice nevenujem (chcela by som), ale prave ranajkujem vymixovanu pohanku s bananom a jablkom. Tiez rozmyslam ako Ty, ze aspon obed "normalny". Tak dakujem za temu 🙂, pekny den aj Tebe

nyusika
4. nov 2014

moj nazor na to, co popisujes je ty (ciastocne surova strava, obmedzene varene jedlo), ze to je normalne, zdrave stravovanie ...a nie ten raw osial.
a osoben si myslim, ze clovek, ktory sa dobrovolne vzda vsetkeho chutného (napríklad pecene kura, kolac...dopln, co je pre teba naozaj chutne), ma nejaky psychicky problem a toto je jeho osobna forma trestu.
kludne si o mne myslite, ze som sibnuta, ale neexist, aby niekomu vyslovene chutili len rozmixovana zelenina, ovocie a orechy...neexist, neverim, som si ista, ze sa dostanu casom do stavu, ze sami seba presvedcia, ze im to chuto a prospieva.

ale ja osobne nepoznam ziadneho dlhodobo sa stravujucevo vitariana (osobne poznam dvoch), ktory by vyzeral zdravo a posobil stastne...

anuska74
4. nov 2014

Nazývaj si to ako chceš, receptov či už raw, paleo atd. je na nete milion, res. sa dajú tvoje zvyky upraviť na raw, kedže už tam robíš výnimku, tak to raw nebude, bude to také zdravé stravovanie, to znamená čo najviac živej stravy zaradíš, čo ti odporučí každý, netreba robiť z toho vedu. 😉
Ja sa roky takto stravujem, občas zbehnem do raw reštiky.

anuska74
4. nov 2014

Ešte mi nedá doplniť ono je to vlastne furt to isté/zdravé stravovanie každý si z toho vypichne čo chce a dá tomu zaujímavý názov 😀 ja osobne si myslím je to dobré zdravo sa stravovať, ale nie preto, že to robí kamoška, ale poskúšam pozisťujem čo najviac vyhovuje mne a mojmu organizmu, lebo zas je stravovanie podľa piatich elementov, alebo podla čínskej medicíny vraví zas niečo iné, a pre našu slezinu jesť stále studené, res. živú stravu nemusí byť vhodné, to neznamená, že nie je to vhodné pre tú kamošku. 😉
Prepáčte trochu si už robím srandu z týchto moderených názvov. 😵

miushka13
autor
4. nov 2014

Ja som to nazvala raw lebo som chcela vediet ci sa takto niekto stravuje uplne. Ze to dodrziava a neda si ani chloeb ani maso a mliecne vyrobky. Ja osobne by som to cele takto nevydrzala len ma to zaujima. Sladkosti sa vzdat mi problem nerobi ale takeho rezna to uz by problem bol :D a kamosku som spomenula len preto ze sa jej vdaka tomu lepsie zije a vyzera dobre. Ale tak ja idem radsej na tu zdravu stravu xixi.

trish31
4. nov 2014

@miushka13 moja kamoska,modelka,sa takto zacala stravovat.Vravi,ze sa citi ovela ovela lepsie,ale velmi,naozaj velmi schudla.Ale ma pevnu volu a funguje tak

@nyusika suhlasim s tebou ze neverim ze to ludom nechyba..ja by som to nedokazala...