Raynaudov syndróm

3. mar 2022

Ahojte, má tu niekto tento syndróm alebo chorobu? Ako to prežívate? Čo lekárske vyšetrenie?

lasoli
4. mar 2022

@gondyo no a co maju robit lekari?Nic ine ani neexistuje ako prednison,bohuzial.Akurat ze bunkova terapia uz je v usa ake ta kym k nam dojde

gondyo
4. mar 2022

Strava je v tomto prípade veľmi dôležitá,súhlasím...prednison veľmi nepomôže,len problém presunie niekam na iné miesto

gondyo
4. mar 2022

Ale keď lekár správne diagnostikuje a lieky zaberú,tak je potom všetko ok...len škoda,že to takto málokedy funguje

gondyo
4. mar 2022

Držím palce

lasoli
4. mar 2022

@gondyo lenze prednison utlmi imunitu,tieto ochorenia sa nedaju este vyliecit,to je problem,prednison sa tusim dava nie dlhodobo,ja napr sa obavam toho prednisonu,radaej by som ine lieky braka ale co uz.No a ako by si to trda ty liecila?Lebo take diagnozy ako lupus,sklerodermia nie su sranda a tie len prednisonom pozastavit.

gondyo
4. mar 2022

Určite sranda to nieje,sama mám viacero autoimunitných ochorení...lieky neberiem...bolo mi ešte oveľa horšie,prednison by som nikdy ani nebrala...hľadám alternatívne spôsoby liečby

gondyo
4. mar 2022

Ale samozrejme niektorým ľuďom lieky pomôžu,nechcem niekoho ovplyvňovať a tvrdiť,že lieky netreba

lasoli
4. mar 2022

@gondyo a ake napriklad?Ja prednisonubsa obavam tiez,zatial by som ale aj tu alternativu skusila.

gondyo
4. mar 2022

Niekoľko rokov chodím na plazmový generátor,len treba nájsť niekoho,kto s tým vie robiť a aj sa vzdeláva príp.má zdravotnícke vzdelanie...

gondyo
4. mar 2022

Lebo s tým robia aj ľudia,ktorí chcú na tom fakt len zarobiť...

lasoli
4. mar 2022

@gondyo a mozes mi o tom viacej napisat?to som este nepocula.

gondyo
4. mar 2022

Je to dosť komplikované takto vysvetľovať,ak sa môžem opýtať z akého okresu si? Skúsim zistiť,kto by to niekde blízko mohol robiť...

lasoli
4. mar 2022

@gondyo ja pezinok,ved ak by sa dalo mozes aj spravu napisat,tebe to pomaha?A ake ams ty autoimunit ochorenia?

gondyo
4. mar 2022

Skúsim sa popýtať...dám vedieť

autor
4. mar 2022

@lasoli no vyšiel mi pozitívny reuma faktor. Normálne píše ze je do 14 ja mam 34 a to ANA 1280 ako som písala. Dnes som si bola urobiť termín na reumatologiu, tak až 5.4. mi dali. Na covid som očkovaná 2x.

lasoli
5. mar 2022

reuma faktor nemas az tak vysoky,je aj vyssi,skor to ana,ale predpokladam ze ti este urobi sirsie vyskedky ohladom ana.mne zistili poz ana ale neviem kolko,a idu mi robit - antids Ana a este jedno ale neviem presne.Tak ti drzim oalce a mozno aj na koznom ti daju nejake liecive maste,obklady tak tiez chod nevh sa ti to lieci.No moj nazor na ockovanie je taky,ze moze zhorsit tieto autoimunitne oxhorenia,hlavne by som uz nesla 3x,ale to ti mozno ani nebudu odporucat,ked mas momentalne nieco s imunitou.Drzim palce ja tiez len cakam na termin este v poestanich.

autor
5. mar 2022

@lasoli ďakujem 🙏 no na kožnom som bola pretože som myslela ze to je niečo s kožou tie červené fľaky ale z tamadial ma práve poslali ku obvodnej ze to je zo zimy a ze potrebujem krvne vyšetrenie. Dala mi aspoň kortikoidovu masť ale momentálne to hrozne štípe tak si dávam indulonu aspoň

lasoli
5. mar 2022

ti to mohli aspon osetrit,alwbo ukazat.Ale ta mast ti zaberie,inak ako sa tam vyznaju ,ze ta hned poslali kam mas ist.Na sk ked poviem lekarovi ze fialove prsty,tak len ze zo zimy,nikam Ta neposle.

erulka77
11. mar 2022

@lasoli ahoj tato téma ma zaujala nakolko mam tiez ANA pozitivne ale RF nie ani tie druhe uz neviem co to bolo obv reumatolog to dalej neriešil ani lieky som nebrala prestala som tam chodit ale budem sa musiet asi vratit lebo gastro problemy s volne kĺby, problem srdce…..

lasoli
27. mar 2022

@erulka77 prepac aztetwz som si vsimla odpoved. A tebe kde zistiki ana,obvidny?Lebo to kazdy nevyseteuje nvm od coho zalezia tie ana,v nejakom oercente sa vyskytuju aj u zdravych kusi a vekom je to vyssie oercento,mozno tam spadas,No ty obvidaci nestoja za nic.

lasoli
27. mar 2022

autor ako si na tom??

autor
28. mar 2022

@lasoli ahoj. Teraz 5.4. Pôjdem ku reumatologovi tak sa dozviem viac 😕

lasoli
28. mar 2022

drzim palce atie plizgiere uz mas lepsie?Mna by tiez mali uz zavolat do piestan.

autor
29. mar 2022

@lasoli nieje to lepšie, stále sa objavujú nové a nové. Ďakujem ti 🙏

lasoli
29. mar 2022

:(tak mi je to luto,snad sa to poriesi

autor
30. mar 2022

@lasoli ďakujem ti 🙏 snáď bude všetko ok. Čakala som mesiac na termín a to som ho mohla mať až v auguste ale pani nasla tento termín. Modlím sa aby sa nič nezmenilo do vtedy a mohla som ist na to vyšetrenie. Syn mal dnes totiž pozitívny test na coronu ☹️☹️ čakáme na PCR test a uvidíme co bude ďalej 😕

lasoli
31. mar 2022

no tak snad nechytis;(Hrozne inak toto cakanie ,hl ked mas problem,ale kebyze ta odsunu,na tvojim mieste by sim sla do nemocnice s tym,tam by ti to mozno museli rychlejsie vysetrit,kludne aj nataraj ue to mas tazke a podobne,.

autor
31. mar 2022

@lasoli chvála Bohu, PCR test je negatívny 🙏 to bolo stresu.clovek nevie čomu má veriť.

lasoli
5. apr 2022

tak dufam,ze si dneska dobre dopadla,snad mas vysledky lepsie.Drzim palce.

autor
5. apr 2022

@lasoli no neviem nič nové zatiaľ. Vyšetrenie prebiehalo tak ze som vyplnila dotazník, zobrali mi moc a krv zase opýtali sa ma par otázok a výsledky a ako to bude ďalej mi prídu koncom mesiaca pretože ten Dr ide na 2 týždne na dovolenku. Takže zase čakať 😕☹️