Ročná kontrola u gynekológa

verca125
24. okt 2016

ahojte, chcem sa opýtať, čo sa všetko robí na ročnej prehliadke u gynekológa ? išla som za ním pred rokom prvykrát s problémom a teraz v novembri mam ísť na ročnú prehliadku, ale bojím sa, čo všetko bude robiť. Prosím vás, napíšte mi približné info, ďakujem 🙂)))

miriam11
24. okt 2016

@verca125 mal by ti vziat odber na cytologiu, poriadne prehliadnut, ci nemas cysty, alebo myom na maternici, príp. vysetrit prsniky. Ten ster nieje prijemny, ale tu sekundu bez problemov vydrzis. Ved tolko horsich veci je v zivote...niet sa coho bat.

verca125
autor
24. okt 2016

@miriam11 jaj dobre, potešila si ma 🙂 pri vstupnej prehliadke mi už robil tu cytológiu, odber krčka maternice, ano trošku to bolí 🙂 a krv berie sestrička či nie ? 🙂 lebo tú krv moc nemusim :D

miriam11
24. okt 2016

@verca125 pokial nejdes s tym, ze si tehotna, tak krv sa neberie, nieje dovod. Vysetri ta len zospodu.

verca125
autor
24. okt 2016

@miriam11 dobre dakujem za info 🙂)

rsenta
24. okt 2016

@verca125 Na preventívnej prehliadke ťa riadne prezrie, urobí ti ultrasonografiu a tiež zoberie výtery (neviem na čo sa to berie, ale potom po dvoch týždňoch by si mala mať výsledky). Tiež ťa zasiela na ultrasonografiu prsníkov - to ti urobia inde nie on. Ak nemáš žiadne ťažkosti, inak nič.. 🙂

959touareg
24. okt 2016

ja chodim na preventivku kazdy rok poctivo uz cca 30 rokov...pridem, dnu, porozpravame sa co nove od roka, ci ma nejake probemy, musim vediet presny datum poslednej menstruacie, potom ma ide pozriet zvnutra...pohmatom pravy vajecnik, lavy vajecnik, mocovu ruru, pravy klb, lavy klb..vsetko mi hned hovori co ide robit.,kde stlaci a ci ma to boli.....potom mi vezme na tycinku ster z krcka maternice na cytologiu, kukne krcok ako vyzera, pvie mi to hned...potom mi hned v ambulancii kukne cez ultrazvuk vnutro...navlecie kondom na tu tyc, potrie gelom, nastavi mi monitor ku mne aby som vsetko videla a ako s tym chodi pomaly vo vnutri mi vsetko hovori, ukazuje.....potom zleziem dole, dam podprdu dole a pohmatom mi oba prsniky skontroluje musim ruky do rozmych poloh davat...a to je vsetko. no aobjedna ma na sono prsnikov, popr. mamaografiu, ktoru odmietam vacsinou....vysledky su vzdy do 2. tyzdnov.

959touareg
24. okt 2016

aeste som zabudla na fakt, ze do vnutra ordinacie musi kazda pacientka prist uz vyzlecena z nohaviciek, teda pokial ma zena na sebe nohavice, je dobre si do tasky zobrat nejaku suknu, saty, ktore si tam u nej prezlecie...teda nasa gynekologicka ma 2 kabinky, kde si ulozis veci, vyzecies sa a musis si dat papuce, ktore tiez z d u beriem vzdy. v kabinke si dam pvedzme saty, suknu, nohavicka a ostatok necham v kabinke a ked ma zavola vojdem cez kabinku rovno do ambulancie.....parkrat sa mi stalo, ze som suknu doma zabudla a mala nohavice na sebe, tak som musela ist do ambulancie od spodku takmer naha, co mi bolo dost neprijemne...ale vtedy dovoli dokina mat na sebe aspon nohavicky...tiepredsa v ambuancii rychlo stiahnes. 😀

zanetka1989
18. mar 2019

@959touareg ahoj prosim ta mozes odmietnut sono prsníkov?

959touareg
26. mar 2019

@zanetka1989 samozrejme mozes odmietnut vsetko, je to tvoje telo, tvoje zdravie. v konecnom dosledku iba ty jedina mas pravo o nom rozhodovat.
ja kazdy rok idem na sono, mamografiu som tiez 2x odmietla, ale tohto roku som uz aj na nu isla, kedze som uz dlho na nej nebola. ale aj o sa ma mudr. najskor opytala, ci teda uz tento rok tu mamo neabsolvujem....