Rosacea

janka300
28. feb 2013

trpí niekto týmto ochorením? čoraz častejšie ma páli k večeru celá tvár, najma líca. Už vyše pol roka sa mi tvoria po nose červený popraskané žilky a všimla som si tri také malé vriedky, môže to byť toto ochorenie?

tereziah
18. jan 2021

@ivus5 mne nie, asi je potrebné vysadiť úplne

filix
19. jan 2021

@tereziah Ahoj, mam rosaceu od porodu, cize cca 2 roky. Syncare pouzivam na ranne a vecerne cistenie pleti, konkretne pletove cistiace mlieko s marhulovym olejom. Stoji okolo 10€ a nedrazdi mi plet ako vsetky ostatne pripravky. Je jemnucke a pekne plet vyzivi. Dr. mi nasadila Soolantru, tak prvy tyzden mam za sebou. Zda sa, ze fajn zabera. Vypozorovala som, ze plet negativne reaguje na pikantne, cokoladu, aj kavu. Kavu pijem nadalej, ostatne som obmedzila. Bez kavy nie sú rána ránami, bez kávy sú rána ranami 😁 Okrem spominaneho pouzivam CC krem od La roche posay ako make up, mne velmi vyhovuje. Po vyuzivani Soolantry by som sa chcela dat vysetrit na helicobactera, intolerancie/alergie a rovnako krcne - hrdlo. Potom budem skusat homeopatie a biorezonancie atd atd az kym sa to nepodda !

filix
19. jan 2021

@petky5 Teraz som objavila vasu web stranku skozounatrh.sk. Vdaka za to! Skvele!

reni1711
5. feb 2021

@betka1209 dobrý večer prosím vás a co ste používali cez deň akú kozmetiku keďže ste tu kitllovou mast nanasali iba večer?

lamujer88
27. feb 2021

@nikinka72 ahoj, vyskusala si tu kittlovu mast a pomohlo? Ja tiez mam skor take flaky a zapalene ako akne, tak by ma zaijimalo, ci ti nieco pomohlo.

nikinka72
6. mar 2021

@lamujer88 Ahoj , áno netvoria sa nové vyrážky , ale bola som aj u kožnej , dala mi rozex a borovú vodu . Nové vyrážky sa netvoria ale nevedela mi potvrdiť či je to na 100 % rozsacea , pritom 2 nezávisle na sebe kozmetičky mi to hneď tvrdili , ten rozex ale na tie fľaky nepomohol tak uvidím čo povie na kontrole

floconius
18. mar 2021

Ahojte baby, pripojím sa aj ja s mojou skúsenosťou s rosaceou. Pre mňa to začalo 4 roky dozadu. Mala som pleť v strašnom stave. Neustále ma pálili líca. Šúpala sa mi pleť. Mala som ju celú červenú. Počas tehotenstva sa to ešte zhoršilo. Občas som plakala od toho ako strašne ma pleť šťípala o sebavedomí nehovorím.
Čo mi skutočne zabralo bolo, že som začala používať prírodnú kozmetiku bez parabénov a parfumov. Plus krém s SPF 50 každý jeden deň.
Zo slovenskej kozmetiky viem poradiť sérum od Mylo Ako Vánok. Toto je malý zázrak pre mňa. Používam ho tak že si navlhčím pleť nejakým tonerom (momentálne sa mi najviac osvedčil pleťový Hydrolát Neroli od slovenskej značky TWO Cosmetics.) a potom si kvapnem na líca po kvapke a rozotriem. Ako denný krém používam Krásna pani od Havlíkovej Apoteky a momentálne skúšam aj viaceré séra od Two Cosmetics. Ale to som začala až keď sa mi pleť vyliečila.
Momentálne mám krásnu zdravú a skoro úplne čistú pleť, nemusím nosiť makeup. Jediné čo mi zostalo sú jazvičky po pupienkoch. Dúfam že niekomu moje rady pomôžu.
Btw stravovanie som nezmenila pijem kávu, jem pikantné.

kika25
14. máj 2021

Zdravím Vás, rosaceou trpím už roky, ale len 2 týždne ju mám oficiálne diagnostikovanu 🙄 u mna prevazuje ale začervenanie najmä na licach, krku a dekolte... väčšinou v strese, ale v poslednej dobe aj napr. pri telefonovaní, rozhovore, po horúcej sprche... Mám červené fľaky, pália, svrbia.. Dr. mi predpísala soolantru, doteraz som ju používala ráno na čistú pleť... je teda lepšie dávať ju radšej večer?
A teda to množstvo hrášok krému je množstvo na každú partiu zvlášť? Myslela som, že to je množstvo na celú tvár 🙄 Ďakujem za rady a tipy, čo po Soolantre používať ďalej...

foofee
15. máj 2021

@kika25 soolantru vecer, roztoce su nocne tvory, vecer vyliezaju z porov 🙂 ja si davam na soolantru vecer este ked sa vstrebe este cicaplast baume. nezlakni sa ked sa ti plet pocas liecby docasne zhorsi, vydrz 12 tyzdnov na soolantre. Mne sa potom osvedcilo vecer na striedacku kyselina azaleova a kyselina mandlova a na to potom cicaplast

kika25
15. máj 2021

@foofee ďakujem 👍

tatrankamoja
26. máj 2021

dievčatá, vidím, že nás je tu celkom dosť, ktoré trpíme rovnakým problémom. ja som bola v pondelok u kožnej (celé vyšetrenie trvalo 40 minút, celkom dosť). v prvom rade chcela vedieť, či trpím alergiami, či má toto ochorenie niekto v rodine a odporúčala mi spraviť si samovyšetrenie na helicobactera (dopadlo negatívne, čiže nemám). odporučila lokálnu liečbu - soolantra na večer, veľmi mi pomáha, aj keď pochybujem, že taký malý krémik vydrží 3 mesiace. predtým sa však večer umyjem s bioderma čistiaci gél, za tým spomínaná soolantra. ráno umyť biodermou a následne nakrémovať bioderma sensibio AR krém (neodporúčam !!! celá tvár opäť zapálená a červená). dnes som použila sensibio bb krém a oveľa lepšie.....ale potrebovala by som poradiť krém, ktorý nemá krycí účinok (na dni, keď nejdem do práce), ktorý ukľudní pleť a nebude svrbiaca

foofee
26. máj 2021

@tatrankamoja jednoznacne cicaplast baume od la roche posay, ukludnuje a stahuje cerven, vyskusaj 🙂

tatrankamoja
28. máj 2021

@foofee idem pozrieť a objednať

lucina19
13. jan 2022

@pablito555 smiem sa spytat, preco je rozex taky zly? Mne ho tiez predpisala dermatologicka, vdaka

luculiatko
17. máj 2022

@danielka55 drakuloterapiju som plánovala už dávnejšie. Ešte som ani netrpeli týmto ochorením. Teraz keď mám tvar v hroznom stave to zvažujem stále viac a viac .koľko sedení si absolvovala aby bol účinok 100%? Ďakujem

danielka55
18. máj 2022

@luculiatko kazdy rok 3sedenia. Ale musim upozornit ze ucinok nie je 100perc. Ale plet mam o 90perc.lepsiu. Nestipe,nepali a zacervenanie ustupilo. Ale vymenila som aj kozmetiku.

luculiatko
18. máj 2022

@danielka55 no ja co som čítala tak sa odporúča 3 sedenia po sebe aby bol efekt.

danielka55
18. máj 2022

@luculiatko vsak raz rocne si davam 3 krat po mesiaci uz od roku 2019.

luculiatko
19. máj 2022

@danielka55 takže kazdy rok? Ešte sa opýtam, určite je to individuálne u každého je iný čas. Ale za ako dlho mate po zákroku zahojenu tvár teda tie vpichi?

danielka55
20. máj 2022

@luculiatko na druhy den som ok

luculiatko
21. máj 2022

@danielka55 ďakujem

saska2208
22. jan 2023

@luculiatko
@danielka55
@tatrankamoja
@foofee
@kika25
Ahojte baby, zrejme trpím aj ja rosaceou.
Ku kožnej idem najblizsie az na konci marca. Skorsi termin nebol, zatial pouzivam cicaplast, ten mi jediny kusok pomohol, ale nie som si ista ci ju ozaj mam, lebo dakedy mam plet uplne v pohode a dakedy uplne cervena horsie ako paradajka.
Prosim vas nemate nejaku foto, ako vam to vyzera. Ďakujem🙏🙏 ja som uz neskutocne zufala od oktobra ma to trapi. Najhorsie je to vtedy ked zjem obed, alebo si dam pohar vina.

sima12_345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sima12_345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saska2208
2. feb 2023

@sima12_345 bohužial sa mi nedá napísať, neviem prečo.

filix
3. feb 2023

Ahojte, aj ja mam rosaceu. Velmi vela sa o nej dozviete na fb - skupina Rosacea za oponou alebo web https://www.skozounatrh.sk/ Odporucam velmi! 🙂👍🏻

saska2208
3. feb 2023

@filix ja som bola u kožnej, a dala mi takú vodičku na potieranie a rozex krem a teda klobuk dole. Na tvari už nemám nič a pouzivam to od pondelka. Takze za mna velka spokojnost

ada2304
3. feb 2023

@saska2208 ahoj, super ze ti pomohlo, ale ak ti ju len teraz diagnostikovali, a ta vodicka je v takej flasticke s aplikatorom, nechcem byt zla, ja mam rosaceu 10 rokov, aj mne to pomohlo, o pol roka to bolo spat horsie, nasadili entizol, zas super... o dalsieho pol roka este horsie... az asi 5 rokov po diagnostike som pomaly nasla veci ktore mne pomahaju, a nerobia zle... nemam to dokonale ale asi tak o 60 percent lepsie a stale ta mrcha vie obcas riadne prekvapit :(

saska2208
4. feb 2023

@ada2304 nakoniec sa zistilo, že mám helikobaktera, ktorý mi to sposobuje. Ten krém a vodička ( je bez aplikátora) mi zrejme len potláčajú príznaky.

zuzkabeuty
19. mar 2023

@santala1 moc zeleniny najmä oxalatovej môže robiť problémy. Mne sa pleť zlepšila po eleminovani škodlivej zeleniny v podstste bezpečné su len eko pestovane uhorky cuketa obcas mrkva a avokado je v pohode ine bud zápalové baklažán, paprika, paradajka alebo nevhodné na štítnu žľazu poškodzujú ju kel, špenát, zeler, ružičkova kapusta, zelene rastliny vážne vo velkom môžu spôsobiť aj inkontinenciu alebo sibo pozri na Google . Ja mám veľmi elimináčnu diétu, lebo musím žiť, žijem z 90percent na živočíšnom tuku a 1g bielkoviny na kilo váhy . Mne sa telo potrebuje vyliečiť, z tzv zdravej stravy vegan a redukčných diét , kde som si ho od puberty poškodila. Nechcem byť chronický na liekoch a sari sami to už 7 rokov. Preto žijem na masle hovädzom a jahňacom. Citim sa lepšie za rokkde som vyhodila všetky sacharidy a hlavne trávenie, určite nejedzte orechy a masla z nich, poprípade strukoviny sú to ťažko stráviteľné potraviny a poškodzujú čreva, odoberajú vitamíny.