Rozbúši sa mi srdce a cítim úzkosť

4. okt 2023

Dobry vecer. Mate niekto skusenost, ze sa vam vzdy rozbusi srdce a citite uzkost, ak vas caka banalne vec? Ja napriklad ak idem sama na bicykel alebo na prechadzku, na postu, do obchodu, tak sa mi rozbusi srdce a neviem si rozkazat, neviem sa upokojit. Potom ten sport, ktory ma posobit prosi stresu mi sam sposobuje stres, pricom nema preco..Je toto uzkost alebo uplne normalne?

pribinak
4. okt 2023

Nie, možno úzkostná porucha

yelena159
4. okt 2023

Tak normálne to nie je. Nemáš sociálnu fóbiu? Ja som napríklad niekedy nervózna keď idem do kina na film, na ktorý sa teším. Ale nemá to nič spoločné s tým, že idem medzi ľudí (i keď mám miernu sociálnu fóbiu). Ja to u seba beriem, že je to len úzkosť, keďže tú mám roky.

autor
4. okt 2023

@yelena159 moze to byt ono..presne, mne skor ide o to, ze si ma budu ludia vsimat, ked napriklad prejdem na bicykli, tak ze hned na seba upriamim pozornost. Alebo na poste ked nieco vybavujem, tak za mnou rad ludi caka a pozeraju na mna ako stojim, atd. 😒 Mozno to tak nie je ale ja to tak vidim.

bajka16
4. okt 2023

Ja mám to isté a psychiater mi povedal, že nepomôže nič iné, iba to prekonávať. Že mám robiť to, z čoho mám úzkosť najčastejšie. Tak to prekonávam už 8 rokov a mám to stále. Ale iba pokiaľ som doma. Ak už vyjdem z domu von, všetko je ok. 🤷🏻‍♀️

yelena159
4. okt 2023

@autorka Tak to bude sociálna fóbia. Toto prežívam aj ja. Ak ti to prekáža, tak smer psychológ. Hlavne žiadne lieky. Je na to špecifický druh terapie (CBT).

autor
4. okt 2023

@bajka16 mne sa to deje aj v autobuse napríklad, srdce mi búši na plné obrátky, potom sa to trošku upokojí možno po hodine a keď prídem domov, tak sa neviem upokojiť, pulz okolo 100 😕

bublinka1426
4. okt 2023

@pribinak ako sa to lieci.

bublinka1426
4. okt 2023

@bajka16 mavam to v noci :( je to fest neprijemne. potom sa neviem nadychnut,. to vazne na to ziadne lieky nedal?

pribinak
4. okt 2023

@bublinka1426 terapie + lieky

bublinka1426
4. okt 2023

@pribinak ok opytam sa lekarky dakujem