Rúško a problém s pleťou

28. sep 2020

Pekný podvečer. Viem, že nie som jediná komu rúško viac-menej prekáža, preto si idem po radu, čo robíte vy, pretože už som naozaj zúfalá. Vo všeobecnosti mám problém s pleťou, moja pleť je zmiešaná, nemám aknóznu pleť, to nie, ale je veľmi citlivá a náchylná už dávno pred koronou či na rôzne produkty, dotyky, teraz aj rúško. A tu je ten problém. Pracujem v obchode, 12 hodín, kde samozrejme musíme nosiť rúška po celý čas. Odkedy je korona, makeup nepoužívam pretože pre moju pleť by to dopadlo katastrofálne, hoci pred koronou som sa vždy líčila pre svoj dobrý pocit. Prosím vás dievčata, čo robiť s pleťou? V oblasti kde mám rúško teda celá líca a tiahne sa to až dolu smerom ku krku mám od vyrážok, ale nie klasických jednoducho sa mi pod rúškom v práci 12 hodín parí tvár, potím sa, proste pracujem a následne sa mi upchávajú póry a tvoria vyrážky bolestivé, podkožné, dlho sa hoja. Pravidelne si ráno aj večer pleť dôkladne čistím a starám sa o ňu. Keď mám voľno 2-3 dni ako tak sa pleť zotavuje sama to vidím a následne opäť do práce na 12 hodín s náhubkom 😢 Veľmi ma to trápi, niekedy je mi už až do plaču. Máte niektorá podobnú situáciu? Prípadne čo robiť? Budem vďačná za každú radu.

diewcatqoo
28. sep 2020

Ahoj, poradit ti neviem, ale som na tom podobne. Som zvedava, co poradia ostatni 🙂

sapetka
28. sep 2020

Kup si ochranny stit😉

veronikaszabova
28. sep 2020

Neskusala si jednorazove rusko, jednovrstvove?

meluela
28. sep 2020

chirurgicke ruska by mohli pomoct. ale pozitivom ruska je ze tu tvar pod nim nevidno 🙂

selu11
28. sep 2020

Spravím reklamu, ale v časopise Zdravie sa zrovna tejto téme venujú.

sapetka
28. sep 2020

Ten stit je najschodnejsi podla mna. Volne dychas a vyriesi to tvoj problem

selu11
28. sep 2020
autor
28. sep 2020

Baby musime nosit ruska s logom firmy... 😔😔😔

autor
28. sep 2020

A skusala som aj jednorazove, je to to iste... proste moja tvar neznesie nic je velmi nachylna 😢

simsalabim
28. sep 2020

Stit nie je riesenim, chrani len s ruskom. Bez neho je neucinny. Potvrdzuje to coraz viac studii.

balihara
28. sep 2020

A čo rúško so strieborným vláknom?Je antibakteriálne,mohlo by pomôcť.

saxana000
28. sep 2020

A menis si to rusko podstivo kazdy den?preprat v octe vyzehlit kazdy den bez pardonu. Lebo darmo budes cistit tvar ked bude rusko samy bacil.Odporucam okamzite zmenit rusko aspon kde sa dotyka tvare na neho si kludne potom nacapit mozes aj to firemne.ktovie z coho to je urobene...

autor
28. sep 2020

@saxana000 robí sa mi to z akehokolvek ruska a ano o ruska sa staram zasa nestazovala by som sa keby nosim tyzden 1 rusko. Aj pomimo prace, rusok mam doma cez 40 bavlnenych + jednorazove, ale stale je to o tom istom 😔 ale vdaka za tip skusim octom aj ked nemyslim ze to moj problem vyriesi 😔

vikusjk
28. sep 2020

Nemozes si nalepit logo firmy na stit? Su take stity len na nos a usta, nie cez celu tvar. Alebo ak mas velmi citlivu tvar, tak celotvarove, ktore sa tvare nedotyka

medeaa
28. sep 2020

V lekarni som dnes videla nejaky krem presne na to urceny, na podrazdenie pleti od rusok. Ale nazov si nepamatam.

adazary
28. sep 2020

Firma www.Dina-hitex.com má chirurgické antibakteriálne so striebrom. Posielajú zo Slovenska

veronikadamianko
28. sep 2020

Sice nenosim tolko hod.rusko ako vy no moja plet plače aj tak..uz na zaciatku roka ako sa nosilo rusko som to spozorovala nejako som vydrzala a zatvarala oci ze plet sa zhorsila ale dlho som to nevydrzala potom som si hned ku koznej volala nech mi nieco predpise a to mi pomohlo a teraz je september a ja opat na vodickach od koznej ..inak by to bola katastrofa

lucikim
1. okt 2020

Ahoj, mne pomohli jednorazove ruska a amica pletova voda stahujuca. Kolegyna mi dala tip. Aj pocas dna si cez pauzu vycistit tvar a ziaden make up na to. A obmedzit sladke kedze podporuje zapalove procesy.