Šampón a kondicionér na suché vlasy

ojedinelydruh
4. júl 2014

Ahojte baby🙂
viete mi poradiť, šampón a kondicioner? vlasy mám suché, bez lesku, krepovité, nezdravé a bez života, som z toho zúfala:( Kaderníčka mi odporúčila šampón a kondicioner na objem vlasov od Paula Mitchella. Nejaké skúsenosti? ďakujem za každú radu, či skúsenosti 🙂

tana85
4. júl 2014

kazdemu urobi dobre nieco ine...ja napr. musim obmienat sampony lebo ked uz dlhsie ako 2 mesiace nieco pouzivam, tak akoby to uz nerobilo dobre. teraz mam kores a je to super...ale zacni pravidelne pouzivat masky alebo skus vitaminy na lepsie vlasy lebo vlasy odzrkadluju aj vnutorny stav organizmu, ak chybaju vitaminy, tak sa to prejavi na vlasoch (vitamin E napr.)

lululka555
4. júl 2014

skús nejaký domáci zábal na vlasy,napr. s oliv.olejom,na nete je dosť receptov

ojedinelydruh
autor
4. júl 2014

@tana85 ďakujem za radu! V lekárni som si kúpila vitamíny Donnahair, zinok si dávam a používam kokosový olej. Šampón používam na mastné vlasy s panthenolom. V každom prípade vyskúšam! 🙂 Niečo na tom bude! mala som ťažké obdobie, brala som lieky a veľmi mi z nich vlasy vypadali, k tomu stres a bolo to vidieť nie len na vlasoch ale aj nechtoch! ďakujem

seahorse27
4. júl 2014

@ojedinelydruh Ked mas suche vlasy, v ziadnom pripade nepouzivaj sampon urceny na mastne vlasy, este viac si ich vysusis. Kup si sampon presne na tvoj typ vlasov, najlepsie s pridanymi olejmi a k tomu z rovnakej rady balzam, raz do tyzdna masku. Stylingove pripravky ako tuzidla a laky tiez vlasy vysusuju, tak ich skus na cas vyradit, ak sa da.

eunomia
4. júl 2014

Mozno to chce vyzivu zvnutra, napr. Viaderm

ojedinelydruh
autor
5. júl 2014

@eunomia
nepoužívam laky ani tužidlá na vlasy, a ked je teplo ani si ich nefénujem,nechám si ich voľne vysušiť, neviem čo s nimy, maximalne si ich vyžehlím, keď niekam idem, inak nič.. každý mi radí niečo iné..presťahovali sme sa a doma máme studňovú vodu, myslím, že aj to je obrovská záťaž pre moje vlasy, masku mám od Loreal, keď si ju dám na vlasy ( len na konce) 2 dni chodím ako zmoknutá sliepka, vlasy sú ťažké a padnuté. Vyskúšala som aj šampón na suché vlasy, s aloe vera, z lekárne si kupujem šampón a nič. Doteraz som to nejak neriešila lebo mi vlasy padali z liekov, stresy a nervozita, zátaž pre celý organizmus, nie len pre vlasy. Teraz som zdravotne na tom oveľa lepšie a chcem mať opäť pekné zdravé vlasy. ďakujem za odpoveď

ojedinelydruh
autor
5. júl 2014

@seahorse27 nejakáoverená kvalita, čo by si odporúčila? Glis kur a tieto veci z DMky mi mastia neskutočne vlasy a nerobia mi dobre

cinkatko
5. júl 2014

pantene

seahorse27
5. júl 2014

@ojedinelydruh Ja mam uplne iny typ vlasov ako ty, takze z vlastnej skusenosti ti neviem povedat. Ja ale pouzivam vlasovu kozmetiku L oreal professionnel - kupujem bud u kadernicky alebo cez net (je to lacnejsie). Pozerala som, co by ti mohlo vyhovovat - napr.Expert Intense Repair - šampón aj maska, alebo Série Expert Absolut Repair Cellular krém na suché a poškodené vlasy. Pokukaj na nete...Ak by to pre teba bolo prilis tazke a mala by si z toho pocit mastnych vlasov, tak potom chod radsej do hydratacnych pripravkov, su rozne spreje na uhladenie alebo sera. Ak by si chcela investovat trochu viac, tak potom kozmetika Kerastase, ale ta je nechutne draha...

ojedinelydruh
autor
5. júl 2014

@seahorse27 si milá! ďakujem za ochotu! pozerala som na nete a kupila som si presne Expert Absolut Repair Cellular šampón aj kondicioner na suché a poškodené vlasy. Som zvedavá! Dúfam,že zaberie a budete to lepšie! Kerastase je naozaj nechutne drahá, zas nemusím mať všetko🙂

virginia
17. sep 2014

Ahoj, vyber je naozaj siroky. Ak hladas nieco ucinne na vlasy a neriesis uplne zlozenie, tak je skvely Joico:
http://www.vasakrasa.sk/pre-suche-a-znicene-vla...

ale v Tvojom pripade by som mozno predsa len to zlozenie pozrela a skusila napr. toto:
http://www.vasakrasa.sk/prirodna-vlasova-kozmet...
samozrejme oboje aj s kondicionermi

a na zaver je dobre dat si nejaky osetruju olej alebo krem, opat len priklad:

http://www.vasakrasa.sk/regeneracia-vlasov/heal...

nutrimas
18. sep 2014

@ojedinelydruh - Nasi klienti si velmi pochvaluju konopnu kozmetiku ako aj nimbovu, sampony a kondicionery z rady NIMBY su vhodne prave na jemnu, citlivu pokozku so sklonom k ekzemom a suche, poskodene, lamave vlasy, ako pisete bez zivota. Dalsie ucinky nimboveho samponu:
Obsahuje zmes rastlinných zvlhčovačov a provitamín B5 k podpore rastu silných a zdravých vlasov a zdravej pokožky.
•pomáha obnovovať prirodzenú rovnováhu vlasovej pokožky,
•priaznivo ovplyvňuje hydratáciu vlasov, návrat ich prirodzeného lesku a celkový objem,
•podporuje ochranu a vyhladenie vlasovej štruktúry, zlepšuje prevenciu štiepenia končekov vlasov,
•provitamín B5 panthenol) preniká hlboko až ku korienkom vlasov a trvale ich chráni.
Vzhľadom k tomu, že je tento šampón redší ako väčšina ostatných, prechádza priamo do pokožky.
V ponuke máme aj špec.detský nimbový šampón pre jemné detské vlásky.

Velmi dobre su tiez pravidelne zabaly z kokosoveho oleja alebo arganoveho olej, nechat posobit noc (igelit +uterak) a rano zmyt.

Spominane sampony najdete v nasej ponuke na nasej stranke, radi Vam samozrejme v pripade zaujmu zodpovieme vsetky Vase otazky a ochotne poradime🙂

daduska132
17. okt 2014

@ojedinelydruh : ahoj ja som mala podobný problém .. začala som používať matrix prípravky všetky typy (na suché vlasy) som vyskúšala, pretože jeden druh som používala napr mesiac a potom to už nebolo ono tak som ho vymenila ...ako mne to pripadalo, že vlasy si zobrali čo im chýbalo z toho šampóna a masky a zasa potrebovali niečo iné .. =) a teraz používam pre normálne vlasy a v pohode už =) ale zasa len matrix =D

ojedinelydruh
autor
17. okt 2014

@daduska132 ahoj🙂 vďaka za radu, ja používam od Loreal Expert Intense Repair, a maximálna spokojnosť!🙂 beriem aj vitamíny a super, rastú nové vlásky🙂)

daduska132
4. nov 2014

@ojedinelydruh aj ja som traz začala brať vitamínky a nejakú vodičku proti vypadávanie lebo posledný mesiac je to katastroa.. ochvíľku upchám odtok s toľkými vlasmi 😀 .. keď vyriešim jeden problém, príde druhý =D =D

daduska132
11. nov 2014

prvé výsledky sa dostavili a spokojnosť =) .. štvrťka vlasov v odtoku oproti pôvodnému stavu =D

lili19
11. nov 2014

@daduska132 ahoj posles mi pls obrazok kt.matrix pouzivas na normalne vlasky?dakujem

marilea
11. nov 2014

Ahoj mohla by si skúsiť Revalid šampon,kondicionér a sú aj kapsulky a sú vynikajúce,vlásky sú zdravšie ligotavejšie.Mne to pomohlo a dávam to aj dcérke 🙂

daduska132
12. nov 2014

@lili19 Matrix Biolage Exquisite šampón bez parabénov sa volá 🙂

lili19
12. nov 2014

@daduska132 dakujem😉

adriana155
27. jan 2015

Dievčatá, mám na predaj regeneračný šampón aj kondicionér na vlasy kozmetiky Bione, ktorá moje poškodené vlasy dala do kopy. Aj na internete je kopu nezávislých recenzií. Ide o bio kozmetiku s prídavkom Cannabis. Cena je 3€/ks, teda šampón aj kondicionér 6€.

danielita18
27. jan 2015

Skus znacku wella profesional

gurmanka
27. jan 2015

Mne na suche celkom zabrali Bed Head (taka tyrkysova rada). Tak pekne to vonia, ze uz aj manzel si ich vypyta, ked sa minaju. A ako prva pomoc sa mi osvedcila taka lacna neznackova arganova kura, maju ju v DM (oranzova tuba).
Vlasy sa ina "zhorsia" pokojne aj pol roka po stresovom obdobi, takze dat ich dohromady tiez chvilu trva. Najviac fakt pomaha pohoda 🙂

gab_riella
16. okt 2016
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

zaleží aj koľko si ochotná investovať🙂 ja zase používam kerastase a som nadmieru spokojná, je to kadernícka značka

zabka788
23. okt 2016
Používateľ zabka788 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabka788.

suhlasim, kerastase a loreal su dve naj znacky co sa tyka pomeru cena a vykon by som povedala 😎 a co je lepsie ze sa daju velmi lahko zohnat aj na nete, napr tu, to asi kazdy pozna parfums .sk/search.asp?exps=loreal

gab_riella
24. okt 2016
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

@zabka788 ja tiež nakupujem už len tak, všetko na jednom mieste

mirka211
18. aug 2020

@seahorse27 a nezaberá

mirka211
18. aug 2020

@gab_riella ja som toto používala a z 10 možných bodov ju hodnotím na -1

ivana_183
6. mar 2021

Mne perfektne pomohlo Restructuring shampoo a conditioner od MY.ORGANICS z bioma stranky. Mám kučeravé vlasy, často farbené a boli ako seno.. Toto mi to dalo dokopy plus este aj uhladzujuce mliečko z tejto znacky Smoothing lotion