Sanatórium Koch v Bratislave a vaše skúsenosti

tatiana7777
30. dec 2012

Ahojte mate skusenosť s Koch sanatoriom? Ďakujem ;)

007jb
30. dec 2012

ja som tam rodila pred polrokom. mam tam svojho lekara, takze nebolo o com. musim povedat, ze co sa tyka porodu, to bolo velmi fajn. mala som stastie a v case, ked ma prijali, tam bola uz iba jedna rodicka, takze som dostala sama izbu - ale aj tak su tam myslim iba dvojky, takze aj to je fajn. kazda izba ma svoju vlastnu kupelnu so sprchou, vsetko je ciste, nove - takze po tejto stranke je tam naozaj velmi velky komfort. pocas porodu ma trosku vyviedla z miery jedna doktorka, ktorej styl komunikacie je podla mna nanajvys nevhodny a moze cloveka akurat zneistit v takych tazkych chvilach. ale nastastie coskoro prisiel moj lekar, takze ju som potom uz ignorovala...(neviem, ako sa vola, ale moja kamaratka, ktora tam rodila tiez, si takisto velmi dobre na nu a jej "mile komentare" pamata... 🙂) porod prebehol rychlo a hladko, ale hlavne som mala pocit, ze som v dobrych rukach, takze na to mam dobre spomienky.
priznam sa, ze potom na novorodeneckom oddeleni som sa parkrat nastvala. maly mal zltacku, vraj dost silnu a tak nas s muzom stale kontrolovali a nutili ho polohovat na bilibede, co sa nie vzdy lahko dalo. drzali nas tam dost dlho, skoro tyzden a komunikacia podaktorych sestier bola dost drza - hoci toto boli vynimky, aby som bola ferova. mne asi najviac vadil fakt, ze na jednej strane to tam funguje ako baby-friendly porodnica a svoje dieta mas vlastne od zaciatku pri sebe (teda ak chces), a na druhej strane ti plne zasahuju do denneho rezimu. tak sa napr. stalo, ze ked sa nam jeden den konecne podarilo vsetkym trom zaspat (muz si nakoniec priplatil a bol tam na izbe so mnou, co bolo uplne super a ak si to clovek moze dovolit, tak to kazdemu vrele odporucam), ked v tom vtrhla do izby sestricka, vsetkych nas zobudila, aby som si zmerala teplotu. po dalsej stvrthodine potom prisla ina sestricka, ktora mi merala tlak a zase sme sa zobudili. a vzapati prisli z novorodeneckeho, ze mame ist maleho kupat. chudacik, prave zaspal a my sme ho museli zobudit, lebo "teraz bol cas na kupanie...". toto je podla mojich info scenar vo vsetkych porodniciach na slovensku (mozno s vynimkou banskej stiavnice), ale nas to teda dost vytacalo a pri tej unave mi bolo niekedy do placu, ze nas takto necitlivo budia a nanucuju nam nejaky rezim, ktory zodpoveda "ich rozvrhu". hlavne, ked to tam akoze funguje na system "baby-friendly", mali by ti dat v tomto smere podla mna trochu viac volnosti.
vo vseobecnosti sa tam ale spravaju slusne - asi si uvedomuju, ze im clove za to nemalo zaplatil a zrejme co sa tyka BA je to najlepsia volba. ak sa nerozhodnem pri dalsom dietati pre nejaku inu lokalitu porodu, tak vramci BA by som znovu volila Kocha.

moon1979
30. dec 2012

@007jb
a prečo si neodmietla kúpanie, že dieťa práve zaspalo? tak že mňa zobudia kvôli tlaku alebo teplote ... dobre ... ale budiť dieťa, ktoré mnohokrát je problém uspať hlavne prvé dni len preto, že sa má podľa rozvrhu kúpať, to by ma naštvalo ... to kludne potom môžem ísť rodiť do tuctovej štátnej pôrodnice, kde takéto "metody" majú zavedené ...

007jb
30. dec 2012

@junkfood - to su ale ciastocne matuce info z tej starej diskusie, lebo v 2007 bol Koch v prestavbe, bol tam chaos, cast doktorov vtedy odisla, atd. otvorili potom znovu v 2011 s novym personalom a strukturou...
@moon1979 - ja uz si to ani nepamatam. myslim, ze som nejak slabo namietla, ze vsak prave spi, ale vies ako to je prve dni po porode. bola som dost vycerpana, nebolo mi dobre, mala som placlive nalady. proste dnes uz by som konala raznejsie a bohvie, mozno by ho ani nekupali potom. len vtedy som cakala prirodzene vacsiu empatiu z ich strany, ze vsak to je logicke, ze nebudem chudatko budit, ked spi a hlavne konecne sme ho napolohovali na brusko na bilibed, co sa mu inak moc nepacilo...

moon1979
30. dec 2012

@007jb
ta diskusia čo dala link jungfoood je aktuálna, aj keď pôvodne bola založená v roku 2007 ... stále je živá a diskutuje sa tam o 100 - 200 🙂

minqea
17. aug 2015

baby, prosim vas aka je teraz situacia v kochu? konkretne v ambulanciach? od pordu som tam nebola 😎 stale sa dlho caka na termin? pred porodom som chodila k dr. Maresovi. Ordinuje este? Vdaka!

jane107
22. mar 2016

Ahojte, viete mi poradiť dobrú lekárku v KOCH? Patrila som K Ondačkovej, ale som z nej sklamaná. Tým, že u mňa sa už žiaden pôrod nepredpokladá (mám 41 rokov), ako keby so mnou strácala čas. Zakaždým, keď som mala časovku, som sa ocitla v skĺze aj hodinu a pol a potom rýchlo vyšetrenie za 5 minút, lebo ponáhľala sa na "sedenie" - poradu (o 15 hod). Mávala som šťastie, že som sa objednala v piatky, kedy mala voľné termíny. Inokedy mi dala pocítiť, ak sa vychytala utorok, že som v čakárni s tehotnými, ako som sa objednala.... Pritom na recepcii sa nikdy nepýtajú, či som alebo nie tehotná.

mimikas
22. mar 2016

@jane107 skus doktora Smolika, prijemny, pedantny a nikdy necakas dlhsie ako 5 min 🙂 a ambuluje v ruzinove takze je tam celkovo vacsi klud, lepsie parkovanie a ziadne porody a pod.

jane107
24. mar 2016

@mimikas
Ahoj, ďakujem pekne.

sisi86
14. júl 2016

Ahojte baby rada by som sa podelila o moje skúsenosti so sanatóriom Koch. Bola som na dvoch čisteniach po neúspešnom tehotenstve. Prvé som absolvovala už v spomínanom vychytenom zariadení. Všetko prebiehala štandardne až kým som sa po zákroku nezobudila na to, že mi je zima na nohy. Ležala som na operačnom stole a videla použité nástroje a krv podo mnou. Ako som tam tak sama ležala tak som videla ako cez operačnú sálu chodila ľudia do ďalších operačných sál ako cez vrátnicu. Bolo to vrcholne nepríjemné kedže som tam ležala skoro nahá a špinavá. Keď už konečne prišla ku mne anestéziologička tak mi vysvetlila, že sa momentálne nenájde nikto kto by ma odviezol na izbu. Tak mi bola ponúknutá možnosť, že sa môžem sama premiestniť z operačného lôžka na lôžkový vozík. Tak som sa sama vyhrabala na vozík a následne v izbe aj z vozíka na postel. Parádny servis za 120e. A to som ešte nespomenula úžasného doktora, ktorému som musela vysvetliť aké vyšetrenie chcem, pretože on ani nevedel, že také vôbec robia. Až po zákroku mi povedal, že ho predsa len robia. O sone v jeho ordinácií ani nehovorím. Ked som prišla na palisády pretože som začala krvácať ešte v dobe tehotenstva na vrátnici mi iný pán doktor oznámil, že teraz sa na mňa nikto nepozrie, pretože je obednejšia prestávka. Som myslela, že ma tam vyrúti. Takže Koch už nikdy viac.

anjika42
22. júl 2016

Moja známa rodila v Kochu (kochovi) pred tromi rokmi a nechali ju 5 hodín!!! tlačiť (aspoň tak vravela) a až potom išla na cisarák - ja som rodila v Ružinove a tlačila som may 5 - 10 minút, aj keď predtým boli dáke infúzie a monitory a epidurálka.

silvinka511
3. aug 2016

@anjika42 tiez som rodila v Kochu cca pred 3 rokmi - v ten den nas rodilo 6 - skoro vs

silvinka511
3. aug 2016

@anjika42 tiez som rodila v Kochu cca pred 3 rokmi - v ten den nas rodilo 6 - skoro vsetky sa vystriedali vedla mna na cakacej izbe - nakoniec som len ja rodila prirodzene a vsetkych 5 bab bolo cisarskym - a poviem ti ze ani jednu nenechali "tlacit" 5 hodin. Ze mali kontrakcie a lekari cakali ako bude porod postupovat to je jasne - ale ked uz bolo zrejme ze sa nic nedeje a porod nepostupuje tak sa rozhodlo o cisarskom a isli. Takze neviem ci si ta tvoja znama nezamiena kontrakcie s tlacenim. Ja musim povedat ze ma na porod u Kocha pekne spomienky a dufam ze take budem mat aj na tento ktoru sa hadam spusti sa par dni ☺ prajem krasny den
@silvinka511

mala_claire
3. okt 2016

Ja som sa akurat bola pozrieť u Kocha. Mala som to dohodnuté u p.dr. Cupanika... hned ma chceli brat na vyšetrenie, zaregistrovať a platiť... musela som im vysvetľovať, ze sa chcem len porozprávať a ak sa da, potrieť pôrodnicu... pán Dr ma prijal štýlom, ze pýtajte sa. Mala som zo stránky Kocha na nete prečítané asi vsetko, tak som sa spýtala, v akých prípadoch odvážajú na kramare? Vyletel na mna, ze jeho uráža, co sa to pýtam a ze ci som si pozrela poriadne štatistiku Atd.. no kukala som. Očakávala som, ze mi v stručnosti povie, v com konkrétne su lepší ako kramare a on, ze si mam naštudovať ich stránku. No tak diky. Celkový dojem zo stretnutia, na ktorom som mala získať dojem z pôrodnice a prístupu personálu, bol rozpačitý... neviem, ci som sprostá ja, alebo on mal zlý den. A neviem, co konkrétne sa mam pýtať, ked som prvorodička. Ved predstavu o pôrode mam, ale je na odborníkoch, aby ma vedeli usmerniť...

mimkus
19. okt 2016

@mala_claire takyto pristup by ma dost sklamal. Ale asi na nich treba tak, ako vsade... najprv milo a potom sa pytat ''neprijemne'' otazky... ale strasne, ze si profesionali nevedia udrzat pokoj a klud aj ked sa im nieco nepaci :/

ajj
26. okt 2016

Chcela by som tiez pivedat ze som mala bohuzial len jednu interakciu s dokt. Smolikom ale uplne ze uzasny dojem a hlavne pri tomto stretnuti maximalna profesionalita.....

ajj
26. okt 2016

Na marko nemocnice Koch , urcite je vela mamiciek spokojnych...ved vsade na svk su aj dajake super porody , spokojne mamicky a najdu sa aj lekari a sestricky super obetavi a profesionali. Moja skusenost so Sanatoriom Koch velke sklamanie....motivacia rodit tam sprcha na izbe a profesionalny personal ktory ma vsetko pod kontrolou a stara sa, plus babo na izbe...Do zariadenia este Ruzinov chodim uz 8 rokov, tak mi davalo zmysel rodit tam.Bohuzial jedno velke sklamanie...sprchy boli ok 🙂. Partner mohol prist na izbu ...Ako v kazdej nemocnici aj tam sa nasli sestricky ktore boli uzadne a skvele....ale aj take ktore dali pocitit ze ich clovek otravuje...Podotykam ze som clovek co vacsinou o nic neziada, bo nechcem otravovat...manzel mi za to aj nadava...a sak ked som pri rupture 3.stupna oboch otvorov nevedela nakrmit svojho drobceka bo este aj ploche bradavky priznam sa ze som si ich dovolila poziadat.Nikto mi ako prvorodicke nepovedal ako sa mam starat o maleho...ani to ze 10 ml kazdy den pridavat....dozvedela som sa to 4.den od jednej pacientky na chodbe...Co sa tyka pordu...bohuzial profesionalny pristup absentoval.Mozem povedat ze malicky sa narodil zdravy a za to som vdacna....bol krasny a v podstate porod dal sam...od prvych kontrakcii 5 hodin na cca 10 zatlaceni.... chcem len povedat ze mozno by to zvladol aj sanitar....vsetko slo ako po masle....az na to ze cele kontrakcie si nikto nechceckoval status...bola som na 2.pischodi mimo porodnych priestorov...predtym pan primar vsetkym na vizite pivedal ze tato pacientka ma nizky prach bolesti...a ze urcete si mam dat epi....cize ked uz sa mi tie bolesti nezdali bo som drzala bez epi ako hluchy dvere tak som mojho manzela pislala ze nech uz preboha ide pre sestricky bo mbe sa to nezda....sestricka ze uz ste umyta po cipku? Ja ze hej uz asi hodunu.Po svojich som sla k vytahu dole na poschodie kde sa rodi, po ceste som zvracala a drzala som si v ko trakciach krcovite nadobku.Ked som prisla dole...dali ma na cakacku kde si to uz moc nepamatam...boli sme tam chvilu...hned na salu...ponikli mi epi...nevedela som ze uz rodim...2 vpichy lebo uz to neslo pre kontrakcie..otvorena na 7 cm....este len v striekacke tekutina do epi ja uz tlaky.....moj manzel uz nevedel co sa deje len pocul ako stonem bo uz nikto nic mu nepovedal...bez nastrihnutia roztrhana na cimr campr som porodila zdraveho synceka 🙂. Odber do eurocord tiez neodobrali v rozsahu v akom sme chceli. Po porode komentare ze co sa stazujem na bolest ved som nemala cisara....Urcite maju vela spokojnych klientiek len skutocne si treba dat otazku ze preco tam clovek ide.Ak ide kvoli komfortu urcite dobra volba...inak by som seriozne zvazovala.Podotykam rozhodnutie rodit alebo ist domov nechali na mna.Ina volba nebola....byvam takmer hod od Ba, co pre mna ako prvorodicku bola neskutocna tatcha zodpovednosti.... ☹....ziadne vysvedlenie pre a proti...

ajj
26. okt 2016

Samozrejme zakonnu povinost poucenia o starostlivosti kupanie ,nakojenie a jedna ukazka zabalenia do plienky a polozenie dietatka ku spanku prebehla....A boli tam sestricky kt.boli fajn a dokonca dve neskutocne motivovane uzasne takych ludi celkovo stretavam aj v inej brandzi len vynimocne , klobuk dole.(bohuzial neviem mena tam hovorim o nadstandarde)A velmi dobre na mna zaposobil dokt.Smolik.

mimikas
26. okt 2016

@ajj doktor Smolik je uzasny, ja k nemu chodim uz 9 rokov a akurat mi bolo luto ze uz sa neda zazmluvnit k porodu. Alr je to skvely lekar a velmi ludsky

sandri
27. okt 2016

Ahojte maminky, chcem sa spytat - je moznost konzultovat zdravotny stav v Kochu pred tym, ako si tam zaplatim porod? Ide mi o to, ze mam zaujem o vbac, ale babo bude velke (podla prvych odhadov, a hlavne aj prve bolo velke) a moj porodnik, co ma rodil pri prvom je proti vbac, ze len cisarsky. Viem, ze Koch je ustretovejsi k vbac, ale pokial mi tiez ma povedat lekar, ze prirodzene nie, tak nepotrebujem ist na sukromnu kliniku... Nemam problem si tam nejaku konzultaciu aj zaplatit, len ci sa to vobec da...

leana85
21. aug 2017

Ahojte.
Napisem vam vlastnu skusenost. Treba vediet, ze nezvyknem vobec vypisovat na forumy, ale teraz som sa rozhodla, ze je na case. Sanatorium Koch som navstivila 2x, kvoli operacie ( cysta ) . 1x ked som bola, bolo to urgentne, hned ma dali na izbu, ani som o sebe nevedela, rychlo spravili testy, isli ma operovat. Bola som s izbou velmi spokojna, velmi pekna nemocnica, velka pekna telka, strava je fakt velmi dobra 🙂. Co sa týka personalu, no....neviem. Po operacie, ked som sa zobudila, prisla ku mne len sestricka, ci je vsetko v poriadku, o hodinku zase, pomohla mi ist na zachod ( fakt citila som, ze som v dobrych rukach ). Tak som sa od nej spytala, ze co bolo na operacii, lebo nebol za mnou doktor, a ona mi zacala vypravat, ze no vybrali cystu s vajecnikom, ja ze prosiiiiim? Co, preco ma nikto neinformuje? Videla som na nej, ze fiha to asi nemala hovorit, povedala ze nech sa spytam radsej doktora. Ja ze ok. No lekar ani ma neprisiel pozriet, na druhy den, sestricka ina, spytala som sa, ze ci nevie nahodou, ze co je, lebo za mnou nebol lekar aby mi povedal ako to dopadlo, ona ma uistila, ze hned posle lekara za mnou. Vtedy prisiel lekar hovoril mi, ze co to bolo a ze z vajecniku museli kusok odseknut, ale ze vajecnik zostal. Ja na to ze dobre dakujem za info, ale toto ste mi mali povedat skorej. Takze prva navsteva bola fajn, aj napriek tomuto, ze neinformovali ma tak ako sa malo, a samozrejme este som bola z toho v soku, ze nemam vajecnik. Po roku som sa musela vratit, s tym istym problemom, skusili ma liecit s antikoncepciu, ci sa ta cysta nevstrebe. Ja som s HAK bola tak, ze podla mna je to svinstvo nechcela som to brat ale nakoniec som kyvla hlavou, ze dobre, lebo ta cysta nechcela zmiznut, po par mesiacoch nestalo sa nic, takze mi dohodli termin kedy bude operacia, pan primar ma vysetril, vedel o tom, ze moj gyn mi nahodil HAK, termin som mala tri tyzdne na to, spytala som sa od primara, ci nemam vynechat tabletky ked ze bude operacia, on ze nie netreba, a ja ze urcite ?( nejako som tak pocula ze ked niekto ide na operaciu, tak HAK treba vynechat este pred tym ). On ma uistoval ze netreba. Prisla som v den operacie, ok, bola som po operacie, mala som samozrejme hadicku, take iste pocity ako pred tym, pan primar ma operoval, prisiel za mnou, vsetky info mi dal. Som sa tesila, ze no dobre, super, aspon to uz neni tak ako minule. Hadicku mi sestricka chcela vytiahnut, ta bolest je neopisatelna, prislo mi zle, skoro som omdlela, ale citila som ze daco neni v poriadku, no draha sestricka mi to s takym slungom vytiahla, ze mi cez dierku vyslo aj daco ine, co by nemalo. Hned volala lekara, oni mi to tam s noznicami pokusil zastrcit naspat, no neslo to, proste tie bolesti....neopisatelne. Do otvorenej rany vam chu zatlacit daco, viete si to predstavit, ako to bolelo. Hrozne. Som si myslela nech uz odtialto vypadne. ( samozrejme v sprave toto nikde nebolo napisane ) Odisli sme domov ( jaj este vam k tomu dodam, ze chceli to so mnou na recepcii zaplatit 2x tu istu sumu :D ) odisli sme domov, citila som ze daco neni v poriadku, nieco je ine, ako pred tym. Isla som k mojmu gyn, hovorila som mu svoje pocity, on hovoril, ze to bude este kvoli tej operacie, vsetko je napuchnute, to bude dobre. O dva tyzdne nech sa vratim. Stale som pocitovala bolesti.....prisiel den, ze som dostala svoje dni, na druhy den som pocitovala bolesti vzadu, kde mam pluca, ako keby som bola zaseknuta. Nebol nikto doma len ja, tak som si lahla, vecer som sa placom zobudila, nevedela som dychat, prisiel partner domov z prac. cesty, hned sme isli na pohotovost. Diagnoza? Embolia pluc...... hned riedidlo krvi, na druhy den ma zacali vysetrovat, videli ze som bola na operacii, bolesti boli neznesitelne, nespala som 4 dni, na intezivke napojena na vsetko, potom ma poslali na CT-cko, vsetky vysetrenia kompletne. Prosim VAS viete co sa stalo? Kedze som brala HAK aj cez operaciu, no stalo sa toto ano.....samozrejme, hned som volala doktorovi. Ze co sa so mnou deje, vyvolavali mi z Kochu. Podla mna sa bali....lebo asi vedeli ze to dodrbkali. Dodrbkali, skoro som zomrela..... nehovoriac o tom, ze ta liecba potom kolko trvala, nehovoriac o tom ze nemozem letiet lietadlom, ze ma strasili, ze moje tehotenstvo bude katastrofa. No cele zle, este dodnes mam problemy. Takze Koch nikdy viac. Je to smutne lebo som pred tym planovala, ze uff tuto budem rodit, ako pekne to vyzera atd. ale po tomto nie. Samozrejme som zmenila aj svojho lekara, lebo aj on by to mal vediet. Je mi to luto, lebo som ho mala velmi rada, a roky som k nemu chodila, poznal ma od detstva, verila som mu. Ale bola by som blba keby ze tam zostanem. Takze tolko k tomu, chcela som Vam napisat svoj pribeh, aby ste vedeli, ze nie vsetko tam dopadne najlepsie......

lbka123
25. sep 2017

ahojte baby, mojo cerstva skusenost. cakame na termin u Dr Sebikovej u Kocha 7 tyzdnov, ked sa konecne dockame a pride hodina 14.40 na ktoru sme boli objednani, nikto nic - po 15 min vyjde lekarka, nepovie ani slovo a odide z ambulancie, na to vyjde sestricka s tym, ze pani Dr. musela ist k vrchnej sestre a potom ide na poradu vedenia ci sedenie alebo ako to volaju a mame cakat, alebo nam da iny termin. Priatelia, do sukromneho centra kde si platite idete predsa preto, ze nemusite cakat a idete do ambulancie na dohodnutu hodinu (chapem plus minus 15 minut), ale odignorovat objednaneho pacienta s tym, ze lekarka ide k vrchnej a potom na poradu je vrcholne neprofesionalne. A lekarka uplne bez emocie. Vdaka za tieto sluzby, neprosim. Neprosim sluzby kde vrchna sestra je viac ako pacient, ktory caka na termin 7 tyzdnov. Tolko moja cerstva sept. skusenost so sanatoriom Koch.

zuzliana
4. feb 2018

Ahojte, neviete nahodou, ci sa da ist na vysetrenie/konzultaciu aj k inemu lekarovi ako ku svojmu? Alebo teda, je moznost prist za svojim lekarom aj bez objednania? Ja by som svoju lekarku iba chcela poprosit aby mi urobila hormonalny profil, a najblizsi volny termin ma o 2 mesiace, tak nechcem cakat dovtedy, kym sa jej budem moct spytat

deedol
4. feb 2018

Je tu skupina Koch https://www.modrykonik.sk/group/5760/, pridaj sa tam, baby urcite budu vediet.

radynadzlato
10. jún 2019

Ahojte tie, čo ste rodili v Kochu, moze sa stat ze si ma tam nechaju dlhsie a zaplatim viac ako 1400 eur, pripadne prenasam a zoberu ma o tyzden skor? A ak ano, kolko to stoji, nemozem to najst v cenniku a poradnu mam az o dva tyzdne. Dakujem

radynadzlato
10. jún 2019

@lbka123 ahoj,, asi si mala len smolu, chodim tam cele tehu a nestalo sa mi to....jedine raz ma predbehla pani, lebo si pomylila poradove cislo, ale lekarka sa mi ospravedlnila.

deedol
10. jún 2019

@radynadzlato nie, nic navyse sa neplati. ja som tam bola po porode 9 dni, maly mal zltacku.

radynadzlato
28. júl 2019

dakujem. Uz som porodila a som doma. BTW Koch je brutal super

frantiseklotrinsky
29. júl 2019

- Prosím vás,viete mi poradiť dobrú/rého pôrodníka v Kochu? V októbri rodím a naozaj neviem koho by som mohla navštevovať.
- Je lepšie ak si vyberiem aj pôrodníka ku pôrodu, alebo to nechať na náhodu? V podstate mi je jedno u koho v Kochu budem rodiť,aj sestry, anestéziológ,atď.- všetci by mali robiť svoju prácu rovnako. Priplatili ste si za to?

viki2001
30. dec 2020

ahojte. nemá prosím niekto skúsenosť s MUDr. Matúš Škovran? neviem o ňom nikdr nič nájsť. ďakujem