Serapeptáza- fakt to funguje?

montemotherone
1. aug 2018

Ahojte, hľadám info k tomuto zázračnému enzýmu. Sú tu rôzne diskusie, kde je spomenutá, ale rada by som počula nejaké priame skúsenosti s ňou a pri akom ochorení vám pomohla. (Ja osobne potrebujem riešiť chronické problémy s dutinami a trombofíliu... 🤔 Vopred ďakujem za zdieľanie skúseností ❤️

merkelica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veriine
1. aug 2018

ja ju beriem tiez teraz, ale v podstate zatial nic. Tak uvidim, doberiem balenie a az potom mozem byt mudrejsia. Kolko ju beriem neviem, asi 2t priblizne, ale davka 2xden

evitka83
1. aug 2018

@montemotherone zamna nefunguje

montemotherone
autor
1. aug 2018

@veriine
@evitka83
@merkelica akú silnú ste brali? Ja som začala tou 120.000, ale čítam že aspoň tá 240.000 by mala byť na začiatok, 2x denne

veriine
1. aug 2018

@montemotherone ja mam tu 120 a 2xdenne davam. Aha, a tiez teraz tam kukam, ze na 7dni by sa malo zacat 2x2 tbl...Hm tak teraz neveim, ci mam zvysit

merkelica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
montemotherone
autor
1. aug 2018

@veriine veď práve, tiež som našla v niektorých diskusiách že zo začiatku sú dobré vyššie dávky. 🤔

montemotherone
autor
1. aug 2018

@merkelica je dosť dôvodov, aby to fungovalo 🙂 https://imunita.online/serapeptaza/ Vieš o nejakom, prečo nie? Sem s nimi

dulkagabulka
1. aug 2018

Mne pomohla. Brala som jednu denne.

veriine
1. aug 2018

@merkelica hej viem o par ludoch co si tym doslova "preliecili" veci, takze to je chaby argument, ze len "nefunguje" :D Ale aj ja cakam teda info, ze ked nefunguje kde ma slecna o tom dokaz ;) pockam si na to

merkelica
1. aug 2018

@montemotherone tam je akurat tak znoska sprostosti. enzymy sa v creve nevstrebavaju. su rozlozene proteazami na aminokyseliny.. jedina enzymoterapia ktora funguje, je suplementacia vlastnych traviacich enzymov.. ak chcete dostat enzym do krvneho obehu tak jedine intravenozne. ak by sa to nezaobislo bez anafylaktickeho soku tak klobuk dolu.. najlepsie sa zaraba na ludskej hluposti

merkelica
1. aug 2018

@veriine no pretoze enzymy sa v traviacom trakte rozkladaju tak ako ostatne proteiny. preto. jedine teraputicke enzymy funguju len traviace enzymy, pretoze ich pH optimum je zhodne s pH v traviacom trakte, nedenaturuju tam a ich pole posobnosti ostava len v traviacom trakte, pretoze sa tenkym crevom netransportuju do krvneho obehu. Jediny sposob ako dostat enzym do krvneho obehu je intravenozne. co vsak moze ohrozit zivot pacienta, ak nejde o enzym cloveku vlastny. aj tie niekedy sposobia anafylakticky sok. toto vsak uz hranici so sarlatanstvom

dulkagabulka
1. aug 2018

@merkelica takže aj Wobenzym je podla teba podvod?

merkelica
1. aug 2018

@dulkagabulka pokial viem, wobenzym by mal nejak stimulovat imunitu.. teoreticky, imunitny system reaguje na specificke proteiny/enzymy, a moze byt istym sposobom takto stimulovany, z teoretickeho hladiska sa jeho posobenie vyvratit neda.. avsak imunitu nam dennodenne stimuluje milion inych faktorov, chori kolegovia, vzduch plny bakterii, voda, jedlo... tak preco prave uzivat wobenzym? na druhej strane, ak maju ludia oslabenu imunitu, tak skor pomoze odstranit faktor ktory ju oslabuje, co je casto napriklad unava a stres.. ako stimulovat ju dalsim z miliona stimulantov...

alobalka
1. aug 2018

@dulkagabulka wobenzym sa vstrebava do krvi v tenkom čreve, enzýmy sa naviazu na transportné proteiny, pričom enzymova aktivita (enzymov wobenzymu) nie je ireverzibilne ovplyvnena. Presne a podrobne viď www.adc.sk v časti SPC 5.2 farmalokineticke vlastnosti...(samozrejme pre liek wobenzym)

dulkagabulka
1. aug 2018

@alobalka wobenzym sa vstebáva a serapeptáza sa nevstrebáva? @merkelica písala, že enzýmy sa netransportujú do krvného obehu /nevstrebávajú/. Rada by som tomu rozumela aspon trochu ako laik

evitka83
1. aug 2018

@montemotherone brala som 240. Neviem, aky problem chces riesit. Mne sa na zapalove procesy v tele osvedcil cbd olej a huby rheishi a caga. Udrziavam si tym v neaktivnom stave crohna, je to autoimunne chronicke zapalove ochorenie traviaceho traktu. Celkovo sa mi zlepsilo zdravie, som odolnejsia v case chripkovych ochoreni a to mam doma dieta skolkarku. Prestala sa mi vyhadzovat horucka. Na trombofiliu neviem ci serapeptaza pomoze. Mas problem s dostickami, alebo s nejakym krvnym faktorom? Hormony neberies?

evitka83
1. aug 2018

@dulkagabulka enzymy su molukuly bielkovin. Samotny enzym nenesie nejaku “ liecebnu” informaciu. Enzym samotny sa do krvneho obehu nedostane, ale v podstate spusta v tele dalsie chemicke reakcie, nazvime to, ze stavebne procesy, aby sa tvorili v tele cloveka zdrave stavebne bunky. A to nastane po vstrebani, resp rozlozeni v traviacom trakte a rozlozi sa na ine molekuky, ktore su potrebne pre stavebny, opravny proces v tele. Cize podla toho o aky typ enzymu ide, podla toho stimuluje potrebne chemicke reakcie v tele a tvorbu konkretnych molekul, buniek atd...

alobalka
1. aug 2018

@dulkagabulka s wobenzymom by to malo byť ako som napísala vyššie vychádzajúc z detailnych info o lieku z uvedeneho zdroja. Kukni si to na tej stránke, je to tam pekne napísané, a áno, resorbuje sa 45%amylazy, 26%trypsinu, 14%chymotrypsinu, 18%pankreatinu a 6%pepsinu. Je tam uvedené aj ako to zistili. O serapeptaze neviem ako to detailne funguje, ale asi podobne: )

alobalka
1. aug 2018

Účinky wobenzymu by neboli možné bez vstrebania do krvného obehu.
A nie je to len ovplyvnenie imunity (zefektivnenie fagocytozy, odtransportovavanie toxinov)...ďalšie účinky sú zjednodusene povedané: zmiernuje zápaly, znižuje opuchy, rozpúšťa mikrozrazeniny, znižuje hustotu krvi, obnovuje narusenu mikrocirkulaciu, zlepšuje okyslicovanie tkanív...a teda má aj sekundarne analgeticke účinky.

montemotherone
autor
1. aug 2018

@evitka83 nie, hormóny neberiem. Čítala som že pomaha aj pri trombofilii. Cbd olej je čo?

evitka83
1. aug 2018

@montemotherone cbd olej je konopny olej v kvapkach s obsahom canabidoidov bez thc..ked pogooglis, najdes vela info

katka1981
1. aug 2018

@montemotherone, moja maminka ma vazne ochorenie krvi. Ide o chronicke onkologicke ochorenie, kt. sa samozrejme neda liecit. Ma ho diagnostikovane asi 15 rokov. Serrapeptazu maminke poradila jej internistka a naozaj funguje. Ale musi ju brat dozivotne, stalo sa ze ju nezohnala a mala velke zhorsenie stavu. Jej sa v kostnej dreni tvoria velmi trombocyty, vdaka serrapeptaze ich ma v norme. Samozrejme hematolog tomu neveril, ale to je jeho problem. Mojmu bratovi zas pomohla na srdce. Za mna je to zazrak, lebo jej velmi pomaha a na Vianoce jej nikdy nic nekupujem len jej dam peniaze, aby si ju kupila.

zibi
1. aug 2018

@montemotherone na chronicke problemy s dutinami pomaha vitamin A
ze vraj ludia, ktori trpia na chronicke dutiny ho maju nedostatok
skus doplnit
a trombofilia ? a co mas laiden alebo protrombin?
ono dost dobre to liecia heparinom pri tehu
inak predchadzat bezne je na to profilaxia, ktoru ti povie hematolog

serapeptaza , ze vraj je dost dobra na zapalove stavy, na zvysenu imunitu
pomaha aj pri zvysenych cytokyoch a v podstate ze vraj dokaze rozpustat plaky a tromby, je protizapalova, protibolestiva ..treba vyskusat podla mna a uvidis, dokaze ze vraj pomoct aj odblokovat vajcovody , tazko povedat, co z toho je pravda, kedze je to u nas velmi neprebadany doplnok

katka1981
1. aug 2018

@merkelica, netrep kraviny, nefunguje asi na vsetko, lebo take nieco neexistuje ale mam v blizkom okoli ozaj ludi, kt. velmi pomohla.

katka1981
1. aug 2018

Este som zabudla, kamaratka ju berie na cyst v prsnikoch, ze jej pomaha. A len pre info, ja ju nepredavam, aby sa zas niekto do mna neobul, ze ju chvalim, lebo ju predavam.

montemotherone
autor
1. aug 2018

@zibi v tehu som brala Fraxiparine. Už nejdem otehotnieť, blížim sa k prechodu :-/ robí mi to problémy... (Bolesti hlavy, točenie, kŕčové žily...)

zibi
1. aug 2018

@montemotherone no skus aj sarapis je dobry na prechod, komplex vitaminov
a to acko by som skusila
kolko mas rokov?

montemotherone
autor
1. aug 2018

@zibi 42

merkelica
2. aug 2018

@katka1981 mate aj nieco konstruktivne na srdci?