Silikónové prsia

29. aug 2022

Ženy, ktoré máte silikóny-dnes bežná vec. Od kedy vnímam svoje telo, vždy som túžila po zväčšení prs, naozaj som rovna ako doska, moja podmienka bola, že až po detoch. Som druhý krat tehotná a tento môj sen je “na dosah” no čím ďalej tým viac premýšľam, či to vôbec potrebujem, či má to časom neomrzi, či sú nejaké možné zdravotne komplikácie. Chcela by som sa vás opytat, ženy, ktoré ich máte /!!!nie žien, ktoré ich nemajú-vás sa moja otázka netýka, nechcem názory od žien, čo ich nemajú-dakujem!!/
Dali by ste si ich znova? Ak áno prečo a ak nie tiež má zaujíma prečo už nie.
Stále mám čas na premýšľanie a rozhodnem sa aj tak sama, ale zaujímajú má skúsenosti od bežných žien, pozitívne ale aj negatívne. V mojom okoli nemám žiadnu známu, ktorej by som sa to opýtala. Ďakujem

babovka2321
29. aug 2022

Moj nazor ta nezaujima, lebo silikony nemam. Ale mam v okoli zeny, co ano. Jedna si ich dala po par rokoch prec, boli spravene hrozne. Druha bola fakt, ale fakt doska a ta ich ma spravene perfektne, ta spravila dobre, ze si ich dala. Takze ked sa rozhodnes, dlho dlho premyslaj, komu lahnes pod noz.

malinoismum
29. aug 2022

Všetko od A - Z.
Aj skúsenosti s lekármi, ich prace, atd…
https://www.modrykonik.sk/group/2363/

rachelkk
29. aug 2022

Moja sestra ich má a až od nej som sa dozvedela že nie sú na furt .. to som ani nevedela. Že po 10 rokoch výmena.

adulka182
29. aug 2022

@rachelkk ja ich už mám 13r ale výmena zatiaľ nebola, nemám deti, nekojila som, chodím na kontroly a problémy nemám zatiaľ ziadne

autor
29. aug 2022

@rachelkk áno, viem, že niesu na cely život 😊

autor
29. aug 2022

@adulka182 dala by si si ich znova?

matkahelka
29. aug 2022

@rachelkk a to ma sestra odkial tuto info? urcite z bulvaru, lebo ziaden plasticky chirurg toto z ust nevypusti. ak nenastane pokles, ci prasknutie implantatu, v klude s nimi zena moze ist aj v 80 do hrobu, ziadna povinna vymena po 10 rokoch nie je.

janulka1802
29. aug 2022

Moja kolegyňa má a je spokojná, ale vravela, že by dala menšie, že Dr. jej dal vačšie implantáty ako chcela. Že ju bolí chrbát a aj pri oblečení, musí kvoli hrudníku kupovať vačšie veľkosti.

autor
29. aug 2022

@janulka1802 no vidis, presne take veci má zaujímajú, či ich to v niečom neobmedzuje, neboli chrbát a iné poznatky

syslik81
29. aug 2022

@rachelkk sestra chce vacsie a nevie ako to oznamit 😝 ziadne netreba menit po xy rokoch -pokial nenastanu komplikacie alebo esteticka zmena.. 80% si prave meni kvoly tomu ze sa im uz zdaju male alebo kvoly zmene vahy a tym aj ochabnutiu koze a poklesu ... ja som mala svoje 13 rokov odkojila som a nic sa nezmneilo ..ale bola som nespokojna a tak som vymenila aj ked som nemusela

luccija
29. aug 2022

@rachelkk myslim, ze tie nove typy uz netreba menit.Ja mam v okoli 3 a vsetky boli uplne bez prs.Jedna si ich dala pred detmi...ma 2 deti, kojila dlho a stale vyzeraju vyborne aj napriek tomu, ze schudla a pribrala vela kg, dalsie 2 po detoch.
Z toho jedna mi povedala, ze odvtedy nema citlive bradavky a lekar povedal, ze to sa stava, ze casom to bude lepsie, ale nie je.Vraj bolesti po OP boli velmi zle.Ani jedna z nich ich nema vyrazne a, ked by si nevedela nevsimnes si
Ked po tom tuzis chod...ja sa bojim narkozy, komplikacii, ale dala by som si🙂

jjanulienka
29. aug 2022

Ja mám tuto dilemu už veeelmi dlho. Teraz mi kamoska poslala toto video tak mám na chvíľu pokoj zas ma to odhovorilo😅

https://www.youtube.com/watch?v=BuKbE5N_k8g

Každá žena to ma inak🤷🏽‍♀️Jedna moja kamoska je nadmieru spokojná len teraz dosť pribrala a ovisli jej a ďalšej sa pretočil silikon musí ísť ma operáciu 🤷🏽‍♀️
Po dvoch odkojenych deťoch po nich naozaj tuzim ale stále sa bojim ísť do toho🤨

alexas56
29. aug 2022

najlepšie životné rozhodnutie si dať urobiť prsia..moja mamina má tiež urobené a nadmieru spokojná, mojích 5 kamarátok majú tiež urobené prsia a žiadne sťažnosti..určite je dôležité si vybrať dobrého chiruga a nechať si poradiť. a to, že výmena po 10 rokoch je nutná je blbosť...

mapypotkancek
29. aug 2022

Kolegyni, ktorá má silikóny, sme raz baby-kolegyne položili tiež otázku, či by si ich dala opäť a ona povedala jednoznačne áno, pretože odkedy ich má, tak nemá pocit, že na ňu ľudia cumia. Vysvetlím, bola štíhla a silikóny mala veľmi dobre spravené, dobrý tvar a veľkosť tak akurát, aby vyzerali ako prave. Vraj predtým bola ako doska a mala stále pocit, že na ňu ľudia cumia, že je ako doska a ohovárajú ju za to. A odkedy ich má, tak ten pocit už nemala, ale ani opačne, keďže ako hovorím, tie prsia boli veľmi prirodzene veľké, takže žiadna Pamela.

autor
29. aug 2022

@jjanulienka Omg, akurát som to dopozerala 🙄🙈 mám dosť

autor
29. aug 2022

@mapypotkancek to si možno nahovarala. Ja som rovná, mne skôr ženy s veľkými prsiami vraveli, že by si to somnou vymenili😁 a ja sa cítim stále ako dievčatko, aj mi hádajú vždy nižšší vek, aj sa mi podarilo kojiť rok a pol, vtedy boli fakt že akuraz do ruky. Uvidím po pôrode druhého, či budem zas kojiť a užijem si ešte chvíľku a potom do toho pôjdem, muž vraví, že to nepotrebujem, Ach keby sa to dalo vyberat každý večer a dávať si to len to výstrihov 😁😁😁

mapypotkancek
29. aug 2022

Tiež si myslím, že to bolo, resp. je najmä v jej hlave, ale ona je s tým spokojná (teda bola vtedy, keď sme o tom hovorili, tak snáď stále je 🙂). Nevýhody nespomínala, iba že bolesť po operácii. A na mňa fakt pôsobila, že mala zdravé sebavedomie. Držím palce do rozhodovania 🙂

0silvia0
29. aug 2022

@mapypotkancek tiez si myslim, ze si to nahovarala. Ja mam tiez male prsia, vyzeram ovela stihlejsie ako kolegyne s velkymi prsiami a presne ako pise autorka, kazda prirodzene prsnata zena si to chce so mnou vymenit. Mozno na nu pozerali, ze bola pekne stihla...

mapypotkancek
29. aug 2022

@0silvia0 pravdepodobne áno, ja len hovorím, čo nám vtedy povedala. Ale ak jej jedna operácia pomohla ku zdravému sebavedomiu, za mňa palec hore.ak by som niekedy ja uvažovala, či do toho ísť alebo nie, tak si spomeniem na ňu, že (podľa všetkého) jej to naozaj pomohlo získať zdravé sebavedomie. Takže why the hell not?

0silvia0
29. aug 2022

@mapypotkancek ano, jasne, chapem. Mimochodom ja som s mojimi mini prsiami zacala byt spokojna az po 40ke, az vtedy som ich dokazala ocenit. Dovtedy komplex sem, komplex tam. Keby som si dala v 30ke silikony, nikdy by som k tomuto poznaniu neprisla.

autor
29. aug 2022

@mapypotkancek inak mne keď sa nad tým zamyslim ani nejde o sebavedomie, to mi popravde najviac “ “narástlo”pôrodom syna neskutočne, cítim sa sebavedomejšie. Tie prsia sú len taka čerešnička. Ale akurát som dopozerala video čo dávala jjanulienka, a sama neviem comu teraz veriť. Či má to po čase neomrzi…sú to ken take moje myslienky nahlas. Cela tato téma je len pre môj rozhľad ako vnímajú ženy operáciu po čase, zatiaľ všetky spokojne a zrazu take video. Uvidíme, ale som rada za všetky životne skúsenosti

mapypotkancek
29. aug 2022

@0silvia0 inak toto je podľa mňa veeeeelmi dôležitý bod do rozhodovania, čo si povedala, že záleží veľa od veku. Tá baba, čo spomínam, si to dala niekedy okolo 20-25 rokov, neviem presne, takže bola mladučká....

mapypotkancek
29. aug 2022

Hm, chápem, je to zodpovedné rozhodnutie, má pre aj proti. Som aj ja zvedavá, čo ešte baby ďalšie napíšu, čo majú skúsenosť (osobnú alebo tak ako ja od niekoho z okolia, čo otvorene im povedal, či to ne/ľutuje).

nika523
29. aug 2022

Mám sili už 14 rokov a sú ako moje ani nikto nevie že mám, dala som si také menšie prirodzené, mám také väčšie B, predtým som bola ako doska a mala som z toho dosť komplexi hanbila som sa zato a počúvala reči že ja mám prsia po otcovi a že tebe ani podprsenku netreba a podobne, teraz mi tú podprsenku ozaj netreba a mám pekné prsia, je to fakt super pocit

janulka1802
30. aug 2022

Hlavne si vyber primeranú veľkosť k postave. Kolegyňa je kočka, ale mne osobne tie prsia k nej nepasujú, sú priveľké a vyzerá ako taká "ceckatá tetka". Aj som jej to povedala, že menšie by jej išli viac. Takto si pridala na veku. Ak nie si 100% rozhodnutá, nechoď pod nož.

anonymous87
30. aug 2022

Ja nemam. Sice som zvazovala, aj ked prsia mam, ale po kojeni mi ostalo jedno prso o cislo vacsie 🤷‍♀️
Cize u by neslo o velkost ale skor som chcela taku korekciu a aby boli “pekne”…

Moja sestra vsak ma. A ma ich pekne. Ona si ich davala robit uz davno pradavno. A potom vymena po 15 rokoch. Ale u nej kto o tom nevie ani nespozoruje ze ma silikony, tak prirodzene ich ma urobene. Hlavne ziadne melony 😂Davala si reoperaciu v Brne. Cize ak rozmyslas, asi by som popozerala aj tam

adulka182
30. aug 2022

@autor ano dala by som si ich znova, aj ked mi ich robili ako cca 19rocnej. na radu do0ktora som si dala len male kvapkove Cka, ktore ani nie je poznat ze su robene. nie su tazke, nikde ma nezatazuju, spavam na bruchu..

mon29
30. aug 2022

Moja sesternica ich ma, vravela mi, ze najviac ju prekvapilo,ze su "studene"😆 nema to take teplo ako tvoje vlastne.. (ale neviem ci je to norma, alebo jej dokafrali nieco),

adulka182
30. aug 2022

@mon29 studene? tak to prvy krat pocujem, ja ich mam normalne ako svoje telo takej teploty

belllinka
30. aug 2022

Baby, tie co pisete, ze to nie je poznat, ako viete ze fakt nieje? Kamosky vam asi pravdu zo slusnosti nepovedia a ja ked sa pozriem na nejaku zenu s umelacmi behom sekundy je to jasne, ako to krici do daleka, ze su umele