Sklerodermia. Máte s ňou skúsenosti?

janka10
5. feb 2007

chcela by som vediet ci ste niekto poculi o tejto chorobe,alebo ma niekto s touto chorobou skusenosti,potrebujem vediet co najviac ☹

lenocka1979
28. sep 2020

@ivulik211 ahoj, moja mamina ju mala cca 6 rokov dozadu. Mala to na koži na nohe. Bola 14 dni v nemocnici a pichali je penicilín do svalu. Odvtedy chvalabozku je to ok, má pokoj. Držím palce nech to dobre dopadne

ivulik211
28. sep 2020

@lenocka1979 dakujem veľmi pekne. veríme v to. HOvoria nám o inej liečbe - metotrexátom. ale najskor musime podstúpiť všetky vyšetrenia vnútorných orgánov. tak len verím že to dobre dopadne.

lenocka1979
28. sep 2020

@ivulik211 tak držím palce ... nech je všetko v poriadku 😍

roland18
14. feb 2021

@maik

Prosím Vás mozete mi napisat o tej prirodnej licbe sklerodermie?

pecusik
25. máj 2021

Ja to mam kozne asi 3 roky,prvnleskla sklovita koza co svrbela,prv na koznom ze borelia,tak prekonana asi mononukleoza....boleli ma.kolena unava ,tachukardie a tak sa to zacalo....vybrali mi madle leboniba tienboli jednidinym focusom....ale uz som mala hrudku v krk ,ze vraj uzlinka,na dotyk bolela pod sankou...na sone mi zistili ze mamnchton zapal stitnej,slinnej zlazy a s tou slinnou som presla vsetky vysetrnia MR,Nulkearku som mala a nic vraj sjorgentov syndrom a submanidularna slinna zlaza v lavo pod sankou nefunkcna ,netvori sliny....pon3 r som sanrozhodla vybtat hrcku....vsadenze nezhubny nador....a po biopsii som onko pacient,musim na ozare .Mam35 r,som mlada zena tymto nechcem.nikoho vyatrasit ale ziadajte si pravidelne kontroly ked mate sklerodermiu,urcite,drzim palce

roland18
3. jún 2021

@pecusik Dobrý deň ďakujem ,že si mi napisala budeme si tykat nie ,kedže ja mam 34 ,ja uz neviem kde isť ... všade ze vsetko v poriadku... A teba bolelo hrdlo? Tu uzlinu v krku to ti zistili na MR? Krčny ta poslal alebo kto? Mna boli hrdlo ...Pri dlhsom rozpravani sa mi bolest zhorsi uz neviem co robyt a na krcnom tiez vsetko v poriadku...Mandle mam chronicky zapal no ze toho casu je v klude ze nemam aslo vysoke Akurat v krvi mi zistili ze mam prekonanu mononukleozu . ..a uz 15 rokov mam stale malo bielich krviniek ,ze je to nezavazne.A tie moje rozne bolesti pripisuju psichike .. Ja uz neviem

roland18
3. jún 2021

@pecusik Inač je mi ľuto čo ti diagnostikovali ,ale dufam ,že je to aspon v skoršom štadiu a vyliečiš sa.A mala si CRP zvysene alebo čo?

pecusik
3. jún 2021

@roland18 nemala som nikdy nic zvysene,krv vzdy ok ,max. Hypovitaminoza D......inak vse ok.....chod na krcne nech ta vysetri
@janka10 dodnes tuto chorobu pozna veeelmi malo lekarov,je treba o tom kazdemu jovorit....mozna ona mo robi v tele sarapatu......nik nevie preco vznika......kym neprrrastie do systemovej

pecusik
3. jún 2021

@roland18 ano miestami na skrabalo bolelo...mne hrudka nevadila ale na dotyk mala gulka a bolelao ma dotykom,prv zento uzlinka.....a figa nakoniec zhubny vyrastok na slinnej zlaze

pecusik
3. jún 2021

@pecusik sla som na stomatochirurgiu oni riesia slinne zlazy a tam ma lekar poslal na mri i na tu nuklearku...ale vidids ani tak nezistili nic ibaze je nefunkcna a ze ma nehomogenny tvar myslim....vsetko im okrem tohoto zapadalo az mojej lekarke endokrinologicke to nedalo led som jej vravela ze nik sa o to nezaujima a ta ma poslala na krcne k znamemu a on prvy mi vravel ze vybrat.....ze som mlada nemala by som mat take v tele

ivulik211
4. jún 2021

@pecusik ahoj je mi luto co sa stalo verim ze budes v poriadku coskoro drzim palce. Spominas ze lokalna sklerodermia sa zmeni na systemovu? Je to tak? Mna ujistuju ze ak je lokalna tak je lokalna a nemoze sa zmenit.

pecusik
5. jún 2021

@ivulik211 no ak mne tak vraveli a ak sa to neobjavuje inde ,nemala by......len mne robi aj ta kozna sarapatu,odkedy mi robili biopsiu z toho miesta jazva prv ok tak zacala sa jazvit a svrbiet a dokonca mala cervena gulka sa v jazve objavila,tak som sla na 2.biopsiu a ze telo ai tvori keloidne jazvy....obqbam sa kedze sa mi tazko prehlta ze sa mi asi taka jazva urobila aj na mieste kde mi vyberali mandle.....ja som metotrxat odmietla ze som mlada nic nezistili inde....kto vie ci som ho mala brat...

pecusik
5. jún 2021

@pecusik takto teraz vyzera miesto po 2.biopsii,ma to takto tiez?

ivulik211
13. jún 2021

@pecusik moj syn ma ovela skardsie to lozisko a metotrexat mu zatial nedali pokial ta koza nebude stuhnuta. Biopsiu mu nerobili. Ako dlho sa s tym uz trapis? A ake masti pouzivas na to?

pecusik
13. jún 2021

@ivulik211 dali mi elocom...ale nedavam,prv som mastila poctivo ale nejako sim nevidela rozdiel

neve555
10. mar 2023

Ja to mam po covide nakazili ma dezolati