Skrátený krčný sval

14. jan 2021

Ahojte,

maly (8m) na skrateny krcny sval. Cize drzi hlavku nakrivo. Nie stale, ale cca 2t je v pohode. Potom tyzden je uplne krivy. Chodime od decembra cvicit. Ale ono sa to stále vracia. Tie co ste mali rovnaky problem, kolko ste museli cvicit kym sa vam to upravilo. Strasne som z toho nestastna. A bojim sa aby mu to neostalo navzdy 😅

pribinak
14. jan 2021

Cvicite veľmi krátko. To treba aspoň 3 mes., aby boli trvale výsledky. Môj syn mal toto, cvičili sme od 3mes cca do jeho 7-8 mes. Potom už všetko ok

autor
14. jan 2021

@pribinak oki. Asi som velmi netrpezliva ze? 🙈
Ono jemu to zacalo v 3m. Boli sme u neuro a ta nam povedala, ze je vsetko ok 😡 ale jemu sa to vracalo. Az som v 6m isla znovu k inemu neuro. A samozrejme, ze bol problem. Aj brusne svalstvo ma oslabene. Ale tu uz vidim velke pokroky. Lozi po 4. Stsvia sa na nozky. Len ta hlupa hlavicka. Uplne je nakrivo teraz zasa

pribinak
14. jan 2021

Fakt treba aspoň 3 mes., on rastie, všetko sa mu vyvíja. Len pekne cvičte a uvidis že sa to zlepší a aj to tak zostane.

autor
14. jan 2021

@pribinak dakujem ☺️

momka
14. jan 2021

My sme to zistili, keď mal syn cca 1 mesiac. Na rehabilitácie sme chodili 4 mesiace, ale okrem toho sme cvičili doma každý deň. Po 4 mesiacoch to bolo už v poriadku.

autor
14. jan 2021

@momka ano aj my cvicime kazdy den doma. Nie vzdy sa mi podari 3x denne, kedze mam doma este prvacika a teraz je to masaker. A 2x tyzdenne chodime na fyzio.
Tak asi to chce viac trpezlivosti ☺️ Dakujem