Skúsenosti so sťahovaním zubných koruniek

lumame
4. jún 2021

Dobry deň , ma prosím niekto skúsenosť so sťahovaním zubných koruniek ktoré sú nacementovane? Stala sa mi totiž taká vec že som si dala robiť 4 predné zuby - korunky . Lekár mi ich skúšal a nesedeli dobre, tak mi ešte obrusil zub a zrazu mi proste napevno nasadil korunky bez toho aby som sa videla . Po nalepeni tieto korunky stále nesedia , a ešte mi aj robia predkus - načo mi povedal že mám počkať a oni sadnú . Keď som sa doma videla tak som sa zrútila a volala som spat lekárovi že to takto určite byt nemá a nechcem to mat takto . Povedal mi teda že dá urobiť nové korunky , tieto mi stiahne , urobi nové odtlačky a naspäť nasadí tieto zle už len dočasne kým nebudú hotové nové ... no a tu sa obávam , ako sa stiahnu pevne nacementovane korunky ? Mám ich spolu 4 zuby a strašne sa bojím . Už som si tam vytrpela celkom dosť za posledný mesiac 😭 ak niekto máte skúsenosť ako sa sťahujú v celku korunky prosím napíšte . Budem Vám vďačná . Ďakujem

heleninamama
4. jún 2021

@lumame Daj si injekciu do ďasien a nebudeš cítiť nič, len slabý tlak. Tých pár eur za to stojí. Len mäsiar by Ti to robil bez umŕtvenia.

lumame
autor
4. jún 2021

@heleninamama ďakujem pekne za reakciu, tak si vydupem injekciu a to mi po telefóne hovoril že sú na to nejaké haky a že to neboli 😭 strašne sa bojím , zbytočne týmto prechádzať čo vôbec nemuselo byt 😭

tina4931
4. jún 2021

@lumame žiaden strach,mne sťahoval dvojitú,kde bol silný zápal,hnis a v pohode bez injekcie a úľava kvôli tomu zápalu. Nič hrozne.

panelacikova
4. jún 2021

@lumame ja neviem, či toto nie je na iného zubára. ja som teda konkrétne takýto zákrok ešte nepotrebovala, ale robili mi všeličo iné so zubami, aj 3-hodinové záležitosti, ale ak bolo treba, dali mi aj 2-3x injekciu.... to čo je za bezciťáka?

lumame
autor
4. jún 2021

@panelacikova ja už neviem . Ja mám panicky strach zo zubára a teda aj zanedbane zuby . Prišla som k tomuto zubárovi lebo sa mi zlomilo z dvoch predných zubov a on že obrusi všetky 4 predné a dá korunky a do týždňa bude pokoj ... ale kdeže , brúsil mi zuby , potom odtlačky , po týždni že treba nové odtlačky tak opäť trocha obrusil a opäť odtlačky . Ďalšie 2 týždne čakania a konečne prišli zuby a takáto katastrofa 🙈opäť jeden brúsil lebo nedoliehala korunka a zrazu ich nacementoval bez môjho potvrdenia aby som to videla a nedolieha aj tak 😭 vyzerá to naozaj príšerne a ešte že to je dobre , ono to sadne ... no nesadne , trčí mi obruseny zub , celé to je krivé a škaredé tak som si vydupala že toto jednoducho nie a zubár že dobre , stiahneme a znova odtlačky - akoby sa nič nedialo 😭 a na moje otázky ako to prebieha a či to boli tak že sú nato nejaké haky a že neboli ale ja už sa tak strašne bojím že ani spat nemôžem 🙈 takze si radšej vydupem injekcie aj keby mi ich nechcel dať

panelacikova
4. jún 2021

@lumame tak pri takomto zubárovi sa toho panického strachu ani nezbavíš :( ja mám korunky na 2 miestach, 1 je absolútne v pohode, 2 občas zabolí, ale to je vraj normálne (tzn. zabolí ma to cca 2-3x do mesiaca), zrejme keď viac ponamáham alebo čo, lebo jeden z tých obrúsených zubov je zdravý, ale vždy som ho mala citlivý, tak ma to aj teraz kvôli tomu pobolieva. ale s tým sa dá žiť aj jesť, aj všetko a čo je ešte super - vyzerá to skvelo. proste ako môj pôvodný chrup. to kde si bola prosím ťa? u koho? aké mesto? ja chodím v ZA a muž mal robený chrup v MT u zubárov. a tiež vpredu hore zuby a má ich fantastické. a to už má roky.... neviem, asi 7 rokov? a úplná pohoda. len raz ho boleli, čosi sa mu tam zapálilo, ale poriadne vyčistil, vydezinfikoval a ukľudnilo sa to. inak žiadne problémy...

lumame
autor
4. jún 2021

@panelacikova zubár je v Modre, ja bývam v Pezinku . Je to starší pán , aj ambulancia taká staršia ale bol na mna pri vstupnej prehliadke mily a chápavý a ja som sa tešila že je ochotný so mnou pracovať nakoľko mám obrovský strach a aj ceny oproti iným ambulanciam boli veľmi dobre- nakoľko som na materskej a peňazí nieje nazvyš 🙈 nechcem samozrejme nikomu krivdiť - neviem kde nastala chyba - či u technika alebo zubára no každopádne je to hrozná skúsenosť a neostáva mi iné ako veriť že druhé zuby už budú v poriadku - teda ak prežijem to stahovanie týchto 😭

heleninamama
4. jún 2021

@lumame Však práve, keď máš panický strach, trvaj na injekcií. Mne tiež robili korunky a už vo dverách som to žiadala. Potom mohla zubárka brúsiť, brať odtlačky, modelovať dočasné zuby, skúšať, upravovať... Nič ma nebolelo, ani po skončení účinku injekcie.

panelacikova
4. jún 2021

@lumame strašné :( prajem ti, aby ti to dal do poriadku...

lumame
autor
4. jún 2021

@panelacikova ďakujem pekne , dúfam že to zvládnem 😞

whatever1
4. jún 2021

@lumame Ako velmi si mala tie dva zuby nalomene? Bolo ozaj nutne kvoli tomu robit 4clenny mostik? Nerozumiem preco ti to nacementoval napevno, ked mostik nesadol a este bez tvojho suhlasu. To je hrozny pristup. Ja by som trvala na vrateni penazi a dala si ho spravit inde.

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucik90
4. jún 2021

@lumame ja som si dala spraviť 8 predných horných koruniek (každá korunka je zvlášť, žiadny mostík) a po nacementovaní som si pripadala ako Freddie Mercury 😃 ale po pár mesiacoch si sadli a pekne sa prispôsobili 🙂

lumame
autor
8. jún 2021

@whatever1 boli veľmi zlomené , tak že potrebujem aj ďalšie dva ktoré boli v poriadku obrusit a dať korunku zo 4 zubov ktoré sú spolu že aby to lepšie držalo a nakoniec toto... každopádne ďakujem všetkým za reakcie , zajtra idem na sťahovanie a nové odtlačky teda ak to všetko dobre dopadne 🙈po telefóne mi povedal zubár že sa nemám báť , že mi dá injekciu ale aj tak 😭už teraz nemôžem ani spat ani nič ako strašne sa bojím 😭

lucik90
8. jún 2021

@lumame držím palce! Onedlho sa už budete krásne usmievať 😉

frzeiovn
9. feb 2023

@lumame Ahoj, ako ti to dopadlo s korunkami?

frzeiovn
9. feb 2023

Ahojte, ako dlho máte korunky alebo máte nejaký problém s nimi? Ja mám na prednej 1 korunku, cca 12r. a strašne sa bojím, že sa mi to pokazí alebo spadne dolu alebo mi bude musieť vytrhnúť môj zub, nemala som problém zatiaľ, sem tam je citlivý zub na hryz alebo počasie....predsa je to predná 1, a už mi aj pri ďasne vydieť tú kovovú nadstavbu, veľmi si to ešte nik nevšimol, že mám korunku ale asi v poslednom čase som nejak na to zameraná, mám ho teraz taký citlivý, zubá povedal, že sa nekýve ani nič, ostatné zuby sú všetky ok, len s týmto som takto dopadla a strašne sa bojím, že prídem oň...
Ďakujem za odpovede...